Αθλητικά

Κρέμασε τα γάντια ο Βάλε

ΜΠΡΟΥΝΟ ΒΑΛΕ

Τίτλοι τέλους για την ποδοσφαιρική καριέρα του Μπρούνο Βάλε, με τον πρώην τερματοφύλακα του Απόλλωνα να το ανακοινώνει μέσω social media αργά το βράδι της Πέμπτης (4/06). Ο 37χρονος Πορτογάλος πορτέρο, είχε αποχώρησε από την Λεμεσό το περσινό (2019) καλοκαίρι.

Αναλυτικά τι έγραψε:

«Λοιπόν, ήρθε η ώρα για εμένα να αποχωρήσω απ’ τα γήπεδα. Ήταν 28 χρόνια γεμάτα πολλά συναισθήματα καλά αλλά και κακά. Είχα την τιμή να εκπροσωπήσω την Εθνική ομάδα της χώρας μου σε όλα τα επίπεδα, να παίξω και να γίνω πρωταθλητής με την ομάδα της καρδιάς μου, την Πόρτο και να παίξω σε πολλές άλλες ομάδες, την Βιλανοβένσε (όπου ξεκίνησαν όλα), την Εστρέλα ντα Αμαντόρα, την Λεϊρία, την Βαρζίμ, την Μπελενένσες και είχα τις πιο ωραίες εμπειρίες της καριέρας μου στην Κύπρο και τον Απόλλωνα όπου πέρασα 7 απίθανα χρόνια, όπου είχα κίνητρα, αγαπήθηκα από όλους και κέρδισε κύπελλα και ασπίδες.

Στον τελευταίο χρόνο είχα την τιμή να επιστρέψω στο σπίτι μου και αυτό ήταν πολύ ξεχωριστό, ενώ μου έδωσε την ευχαρίστηση να τελειώσω την καριέρα μου εδώ. Ιδιαίτερες ευχαριστίες στην Ουνιάο Δεσπορτίβα Ολιβεϊρένσε και τους συμπαίκτες που είχα όλα αυτά τα χρόνια.

Θέλω να ευχαριστήσω τον ατζέντη αλλά πάνω από όλα φίλο Σέρχιο Γκουέδες απ’ την 6ix, που με βοήθησε όλα αυτά τα χρόνια.

Μια πόρτα λοιπόν κλείνει όμως άλλες θα ανοίξουν.

Σας ευχαριστώ όλους».

1

Επόμενο άρθρο

Φανιέρος: «Δεν είναι εύκολο πράγμα να στήσεις παιχνίδι» (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι δηλώσεις από τον πρόεδρο του Ερμή για την ομάδα του, τα στημένα και την διακοπή
04/06/2020 - 22:31

ΣχετικέςΕιδήσεις

Όταν ο Khabib μιλούσε στην Κύπρο για το μέλλον του (ΒΙΝΤΕΟ)

«Δεν ξέρω αν θα σταματήσω στο 30-0 ή αν θα συνεχίσω», είχε πει σε συνέντευξη του
27/10/2020 - 19:05

Θριάμβευσε και αποσύρθηκε αήττητος ο Νουρμπαγκομέντοφ (ΒΙΝΤΕΟ)

Έφτασε στο 29-0 και ανακοίνωσε πως αυτός ήταν ο τελευταίος του αγώνας
25/10/2020 - 08:51

Στην «πράσινη» λίστα ο Μπρούνο, προσπάθεια για Πλουμά

Μεταγραφικές εξελίξεις αναμένονται εντός εβδομάδας στην Ομόνοια
10/08/2020 - 15:52

«Κρεμάει τα παπούτσια» ο Λαβόρδε, σε ηλικία 32 ετών

Ο πρώην άσος της Ανόρθωσης ανακοίνωσε την απόφαση του σε Μέσο της χώρας του
17/04/2020 - 21:01

Αποχωρεί από την ενεργό δράση στα 29 του ο σπρίντερ Λυκούργος Τσάκωνας

«Είμαι υπερήφανος για της επιλογές που έκανα», έγραψε
14/02/2020 - 19:31

Χάνει Μπρούνο για δύο μήνες και Σουντανί για δύο εβδομάδες ο Ολυμπιακός

Σοβαροί αποδείχτηκαν οι τραυματισμοί των δύο ποδοσφαιριστών στην ομάδα του Πειραιά
23/12/2019 - 18:19

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τρία νέα κρούσματα κορωνοϊού ανακοινώθηκαν στα κατεχόμενα

Ένας από τους ασθενείς μεταφέρθηκε στην Μονάδα Εντατικής Θεραπείας

"Εφώναζα του να κατεβεί, o καπνός έζωσεν τον" (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Τι έδειξαν οι έρευνες για τη φωτιά που ξέσπασε σε τυπογραφείο στα Λατσιά

Για 10 και πλέον ώρες "ξεσκόνιζαν" τα υποστατικά Συλλούρη, Τζιοβάνη και Πιττάτζη

Τα τεκμήρια θα "οδηγήσουν" τα επόμενα βήματα των ανακριτών
Ελλάδα

Σε lockdown Θεσσαλονίκη, Λάρισα και Ροδόπη

Πέρασαν στο επίπεδο "4" λόγω επιδημιολογικής επιβάρυνσης

Νέο αρνητικό ρεκόρ με πέραν των 1500 κρουσμάτων στην Ελλάδα

Δέκα νεκροί και 108 διασωληνωμένοι κρούουν τον κώδωνα
Διεθνή

Μέρκελ προς Ευρωπαίους ηγέτες: Η μοναδική λύση είναι τα lockdowns

Τους κάλεσε να προχωρήσουν άμεσα σε δραστικά μέτρα

Ερντογάν: "Απέναντι στην αμαρτωλή Ευρώπη είναι η φωνή του μουσουλμανικού κόσμου"

Σε νέες προκλητικές δηλώσεις προέβη ο Τούρκος Πρόεδρος

Γκουτέρες και Τραμπ καταδικάζουν την αποτρόπαια επίθεση στη Νίκαια

"Βρισκόμαστε με όλη μας την καρδιά στο πλευρό των Γάλλων"

tv news

Η εκδίκηση αρχίζει να γίνεται όλο και πιο δύσκολη υπόθεση για την Αγγελική...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

Ο Μιλτιάδης μαθαίνει ότι το dna του γενετικού υλικού ταυτοποιείται με τον Φοίβο!

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 30/10/2020 - 04:00ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ