Σάββατο, 5/5/2018 - 18:40
05/05/2018
20:52
Τέλος αγώνα.

Τέλος αγώνα. Ο ΑΠΟΕΛ κερδίζει 2-1 την ΑΕΛ και θέλει μια νίκη την τελευταία αγωνιστική για να πάρει το έκτο συνεχόμενο πρωτάθλημα.

05/05/2018
20:37
78' Αργός ο ρυθμός χωρίς φάσεις το ματς

Ο αργός ρυθμός βολεύει τον ΑΠΟΕΛ που θέλει να κρατήσει το αποτέλεσμα. Από την άλλη το σκορ είναι εύθραυστο, ωστόσο η ΑΕΛ έτσι όπως αγωνίζεται δεν πείθει πως μπορεί να δημιουργήσει... δράμα στο φινάλε.

05/05/2018
20:24
64' Αλλαγή και γκρίνια για Βοζίνια

Ο Κέρκεζ έβαλε τον νεαρό τερματοφύλακα Κεραυνό στον αγώνα αποσύροντας τον Βοζίνια, που δυσανασχέτησε πηγαίνοντας στον πάγκο της ΑΕΛ.

05/05/2018
20:14
55' Νέα φάση για την ΑΕΛ

Ωραίο σουτ του Σίλβα ξανά σε ετοιμότητα ο Πέρεθ έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ.

05/05/2018
20:12
53' Φάση με Αβραάμ

Σουτ του Αβραάμ δυνατό, ο Πέρεθ ήταν εκεί και απομάκρυνε τον κίνδυνο για την εστία του.

05/05/2018
20:11
51' Διπλή αλλάγη για την ΑΕΛ

Ο Κέρκεζ ρίχνει στον αγωνιστικό χώρο του Γερολέμου και Μιχαιλίδη, αποσύρντας Τόρες και Ρομάν.

05/05/2018
20:04
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Ξεκίνημα στο Τσίρειο για το δεύτερο μέρος. 2-1 κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ μετά τα πρώτα 45 λεπτά.

05/05/2018
19:45
ΓΚΟΛ 1-2 ο ΑΠΟΕΛ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου

Ο Μίκαελ Ποτέ με δυνατό σουτ κάνει το 1-2 . Ο ΑΠΟΕΛ πηγαίνει με αβαντάζ στα αποδυτήρια καθώς έχει ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση και προβάρει ως το φαβορί για το πολύτιμο τρίποντο.

05/05/2018
19:43
45' Ευκαιρία ξανά με τον Ντελατόρε

Πάσα του Σάλαι, πλασέ από το σημείο του πέναλτι από τον Ντελατόρε, μπλόκαρε δίχως προβλήματα ο Βοζίνια.

05/05/2018
19:39
41' Πολύ καλή στιγμή για τον ΑΠΟΕΛ

Σέντρα από τον Σόουζα κεφαλιά του Ντελατόρε, έδιωξε ο Βοζίνια και σε δεύτερο χρόνο μπλόκαρε σταθερά την μπάλα.

05/05/2018
19:34
36΄Ωραίο σουτ του Ζαχίντ

Δυνατό σουτ στην κίνηση  από τον Ζαχίντ , αλλά η μπάλα πηγαίνει πάνω στον Βοζίνια που μπλόκαρε στην συνέχεια της φάσης.

05/05/2018
19:28
30' Σου του Σάλαι

Σουτ από πλάγια του Σάλαι, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

05/05/2018
19:22
24' Σουτ του Ποτέ

Σουτ από πλάγια θέση και μέσα από την περιοχή του Ποτέ έδιωξε σε κόρνερ ο Βοζίνια

05/05/2018
19:15
16' ΓΚΟΛ 1-1 ο ΑΠΟΕΛ

Σουτ από τον Ενσούε,απόκρουση από τον Βοζίνια, ο Ντελατόρε παίρνει την επαναφορά και εξ επαφής σκοράρει για το 1-1. Γρήγορη η απάντηση των πρωταθλητών.

05/05/2018
19:13
13' Προσπαθεί να απαντήσει ο ΑΠΟΕΛ

Ο Μερκής με κεφαλιά απειλεί η μπάλα καταλήγει λίγο έξω. Προσπάθησε να ισοφαρίσει ο διεθνής Κύπριος αμυντικός και να διορθώσει το λάθος του.

05/05/2018
19:10
11' ΓΚΟΛ 1-0 η ΑΕΛ

Ωραία ενέργεια του Τόρες και παράλληλη μπαλιά, λάθος του Μερκή που δεν απομάκρυνε και έστρωσε την μπάλα για τον Ηλία, που σε κενή εστία την έσπρωξε στα δίχτυα για το 1-0. Στην πρώτη επίθεση της έβαλε γκολ η ΑΕΛ και δίνει τεράστιο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

05/05/2018
19:09
10' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ

Σέντρα του Σόουζα, ο Ποτέ πετάχτηκε ανάμεσα στο κεντρικό αμυντικό δίδυμο έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω.

05/05/2018
19:07
8' Δοκάρι για τον ΑΠΟΕΛ

Εξαιρετικό σουτ του Λάγο η μπάλα στο δοκάρι. Τυχερή στην φάση αυτή η ΑΕΛ και ο Βοζίνια.

05/05/2018
19:04
6' Πρώτη φάση για ΑΠΟΕΛ

Ο Αβραάμ έκανε λάθος, η μπάλα έφτασε στον Σαλάι που σούταρε αμέσως έξω από την περιοχή αλλά σημάδεψε το σώμα του Τεσέιρα.