Live: ΑΠΟΕΛ - ΑΕΛ

Κυριακή, 21/10/2018 - 20:53

Δεν ήταν αντάξιο των προσδοκιών το παιχνίδι στο ΓΣΠ μεταξύ ΑΠΟΕΛ και ΑΕΛ. Οι δύο ομάδες συμβιβάστηκαν στο δίκαιο και άχαρο 0-0. Το παιχνίδι ήταν κυρίως παιχνίδι τακτικής από τους δύο προπονητές οι οποίοι προτίμησαν να προστατέψουν τα μετόπισθεν τους παρά να ψάξουν το γκολ της νίκης. Ένα παιχνίδι το οποίο θα ξεχαστεί νωρίς καθώς δεν χάρισε ιδιαίτερες συγκινήσεις.

21/10/2018
20:54
Τέλος στην αναμέτρηση
21/10/2018
20:49
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις
21/10/2018
20:48
90΄Αλλαγή για την ΑΕΛ

Αποχώρησε από το παιχνίδι ο Ντα Σίλβα και την θέση του πήρε ο Ντόσα Τζούνιορ.

21/10/2018
20:43
84' Αλλαγή για την ΑΕΛ

Χουράδο αντί του Μακρή.

21/10/2018
20:42
83' Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Νατέλ στη θέση του Ρέζα.

21/10/2018
20:39
80' Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ

Απομακρύνεται η μπάλα μετά την εκτέλεση από τους αμυντικούς της Λεμεσιανής ομάδας.

21/10/2018
20:34
75' Σουτ για τον ΑΠΟΕΛ

Μακρινό σουτ από τον Ιρανό επιθετικό του ΑΠΟΕΛ με την μπάλα να καταλήγει άστοχα, ψηλά, έξω.

21/10/2018
20:32
73' Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Αλωνεύτης παραχώρησε τη θέση του στον Ζαχίντ.

21/10/2018
20:29
70' Σουτ για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Σόουζα με την συμπλήρωση των 70 λεπτών έκανε το σουτ έξω από την περιοχή όμως ο Πρόσεκ δεν δυσκολεύτηκε να μαζέψει την μπάλα.

21/10/2018
20:27
68' Αλλαγή για την ΑΕΛ

Αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο ο Αβραάμ δίνοντας τη θέση του στον Μπενίτεθ.

21/10/2018
20:20
62' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ

Ωραία ατομική προσπάθεια από τον Τάμαρι ο οποίος έδωσε στον Καρλάο στο ύψος του πέναλτι όμως το πλασέ του τελευταίου ήταν άστοχο.

21/10/2018
20:18
60' Ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Μοράις κατέβηκε ταχύτατα και έδωσε ωραία κάθετη πάσα στον Ρέζα όμως το πλασέ του τελευταίου μάζεψε ο Πρόσεκ.

21/10/2018
20:14
55' Δυνατό παιχνίδι

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι δύο ομάδες μπήκαν με αρκετή δύναμη στον αγωνιστικό χώρο και το παιχνίδι άρχισε να γίνεται αρκετά σκληρό με πολλά φάουλ.

21/10/2018
20:11
52' Φάουλ για την ΑΕΛ

Άσχημη εκτέλεση από τον Ντα Σίλβα, εύκολη απομάκρυνση της μπάλας από την άμυνα των πρωταθλητών.

21/10/2018
20:10
51' Σουτ για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Στάθης Αλωνεύτης με έξυπνο σουτ προσπάθησε να πάρει στον «ύπνο» τον τερματοφύλακα της ΑΕΛ χωρίς όμως επιτυχία.

21/10/2018
20:04
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου
21/10/2018
19:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο
21/10/2018
19:46
45' Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Αλωνεύτης στην εκτέλεση με την μπάλα να καταλήγει απευθείας έξω.

21/10/2018
19:45
45΄Δύο λεπτά καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο
21/10/2018
19:43
44' Ατομική ενέργεια από τον Καζού

Πολύ ωραία ενέργεια από τον Καζού ο οποίος συνεργάστηκε πολύ όμορφα με τους συμπαίκτες του και βρέθηκε σε πολύ καλή θέση για σουτ όμως το τελείωμα του δεν ήταν καλό και ανακόπηκε από τους αμυντικούς της Λεμεσιανής ομάδας.

21/10/2018
19:25
25' ΣΧΟΛΙΟ

Συνεχίζεται το παιχνίδι κέντρου από τις δύο ομάδες. Η ΑΕΛ έχει μέχρι στιγμής λίγο περισσότερο την κατοχή της μπάλας από τον ΑΠΟΕΛ χωρίς όμως κάτι αξιόλογο. Είναι ξεκάθαρο πως οι δύο ομάδες θέλουν πρώτα να διαφυλάξουν τα μετόπισθεν τους.

21/10/2018
19:12
12' Σουτ για την ΑΕΛ

Από δεξιά ο Αντρέας Αβραάμ έκανε το σουτ έξω από την περιοχή με τον Ρόμο να απομακρύνει την μπάλα σε κόρνερ.

21/10/2018
19:10
11' Ευκαιρία για την ΑΕΛ

Έγινε το λάθος από την άμυνα του ΑΠΟΕΛ όμως ο Άλεξ Ντα Σίλβα δεν το εκμεταλλεύτηκε σωστά με το πλασέ του να καταλήγει πολύ έξω.

21/10/2018
19:09
10' ΣΧΟΛΙΟ

Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής από τις δύο ομάδες, χωρίς κάτι ιδιαίτερο μπροστά από τις δύο εστίες.

21/10/2018
19:00
1' Έναρξη στην αναμέτρηση