Τέλος με τέταρτο γκολ του ΑΠΟΕΛ. 4-1 τελικό αποτέλεσμα

4-1 με απευθεία εκτέλεση φάουλ του Νσούε και τέλος.

Κόκκινη στις καθυστερήσεις σε Βύντρα

Ο Λουκάς Βύντρα έριξε στο έδαφος τον Ντελατόρε και ως τελευταίος πάικτης αντίκρυσε την κόκκινη κάρτα.

15/04/2018
20:38
82' ΓΚΟΛ 3-1 ο ΑΠΟΕΛ

Ο Εμπεσίλιο έψαχνε το γκολ και τελικά το βρήκε. Με καταπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Μιχαίλοφ, έκανε το 3-1 και έδιωξε το άγχος για τον ΑΠΟΕΛ.

15/04/2018
20:33
75΄Μεγάλη φάση για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Μιχαίλοφ έκανε σωτήρια απόκρουση σε σουτ του Σόουζα που σούταρε μόνος του από το σημείο του πέναλτι. Παραμένει το '''εύθραυστο'' 2-1.

15/04/2018
20:30
73' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Εμπεσίλιο

Φάουλ του Εμπεσίλιο από πλεονεκτική θέση, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

15/04/2018
20:27
69΄Απειλεί με ισοφάριση η Ομόνοια

Ο Χριστοφή παραλίγο να ισοφαρίσει. Η ατομική του ενέργεια όμως δεν βρήκε στόχο. Απειλεί η Ομόνοια.

15/04/2018
20:24
67' Πρώτη αξιόλογη φάση στην επανάληψη

Ο Εμπεσίλιο με κοντινό σουτ στην κίνηση πήγε να παραβιάσει την εστία του Μιχαίλοφ που έδιωξε σε κόρνερ.

15/04/2018
20:20
64' Φάουλ με Κανού

Κακή απευθείας εκτέλεση φάουλ με τον Κανού για την Ομόνοια.

15/04/2018
20:18
60' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για ΑΠΟΕΛ

Μετά τον Αντωνίου και ο Καρλάο αποχωρεί τραυματίας. Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ. Περνάει στον αγωνιστικό χώρο ο Βούρος.

15/04/2018
20:12
10 λεπτά στην επανάληψη

10 λεπτά στην επανάληψη χωρίς φάσεις αλλά με τέσσερος κίτρινες κάρτες, τρεις για την Ομόνοια και μια για τον ΑΠΟΕΛ.

15/04/2018
20:03
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο του ντέρμπι.

15/04/2018
19:46
Τέλος ημιχρόνου στο ΓΣΠ.

Στα αποδυτήρια ΑΠΟΕΛ και Ομόνοια. Οι γαλαζοκίτρινοι προηγούνται με 2-1 των πράσινων.

15/04/2018
19:42
43' Πολύ καλή φάση για ΑΠΟΕΛ

Ο Ποτέ έπιασε την κεφαλιά ο Μιχαίλοφ αρχικά και ο Βύντρα σε δεύτερο χρόνο πάνω στην γραμμή απεσώβησαν το γκολ.

15/04/2018
19:38
39΄ΓΚΟΛ 2-1 μειώνει η Ομόνοια

Τρομερό γκολ του Τζαίλσον, που με εξαιρετικό πλασέ έξω από την περιοχή κάνει το 2-1 και αλλάζει τα δεδομένα. Ξαναμπαίνει στο παιχνίδι η Ομόνοια.

15/04/2018
19:36
37΄Απειλεί ξανά ο Εμπεσίλιο

Ο Εμπεσίλιο παρά το γεγονός πως είχε επιλογές καθώς ξεμαρκαρίστηκε ωραία, αποφάσισε να τελειώσει μόνος του την φάση σουτάροντας πάνω από τα δοκάρια του Μιχαίλοφ.

15/04/2018
19:28
30' Ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Μηνάς Αντωνίου βρέθηκε ξεμαρκάριστος και έπιασε την κεφαλιά η οποία κατέληξε λίγο έξω.

15/04/2018
19:21
23' ΓΚΟΛ 2-0 ο ΑΠΟΕΛ

Ο Νσούε έκανε το ωραίο παράλληλο γύρισμα και ο Σαλαί έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 2-0 για τους τυπικά γηπεδούχους.

15/04/2018
19:20
20' Ευκαιρία με Εμπεσίλιο

Ο Εμπεσίλιο ελευθερώθηκε υπέροχα και δοκίμασε το σουτ που δεν είχε ευτυχή κατάληξη για τον ΑΠΟΕΛ.

15/04/2018
19:09
11' ΓΚΟΛ 1-0 ο ΑΠΟΕΛ

Αμαρκάριστος από το σημείο του πέναλτι ο Λούκας Σόουζα, με ωραίο πλασέ ανοίγει το σκορ και κάνει το 1-0 για τον ΑΠΟΕΛ.

15/04/2018
19:08
10' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια

Εξαιρετική κεφαλιά του Χριστοφή, εξίσου εντυπωσιακή η απόκρουση του Πέρεθ.

15/04/2018
19:07
7' Απαντά με Αντωνίου ο ΑΠΟΕΛ

Ο Αντωνίου δεν βρήκε σωστά τη μπάλα στην προβολή που έκανε μετά από σέντρα του Λάγο.

15/04/2018
19:04
5' Φ'αση για την Ομόνοια

Ωραία ατομική ενέργεια του Χριστοφή και σουτ που δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει ο Πέρεθ.

15/04/2018
19:00
1' Ακυρωθέν γκολ Ομόνοιας

Σωστά ακυρώθηκε γκολ του Κανού καθώς ο Βραζιλιάνος δεν καλυπτόταν.