Ματσάρα στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», συμβιβασμός για Άρη και Πάφο (ΒΙΝΤΕΟ)

Δευτέρα, 28/11/2022 - 20:56

Συμβιβασμός στη... ματσάρα!

Άρης και Πάφος έμειναν στο 2-2 σε ένα σπουδαίο παιχνίδι στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta.

Οι δύο καλύτερες ομάδες, μέχρι στιγμής στη φετινή σεζόν, χάρισαν σκορ και θέαμα σε ένα εξαιρετικό ματς και στο τέλος πήραν από ένα βαθμό.

Το αποτέλεσμα αφήνει λίγο περισσότερο ικανοποιημένη την ομάδα του Μπεργκ που παρέμεινε μόνη πρώτη και αήττητη, τη στιγμή που η «ελαφρά ταξιαρχία» ήταν καλύτερη και έχασε την ευκαιρία να μειώσει τις αποστάσεις, ενώ χάρηκαν και οι άλλοι συνδιεκδικητές.

Οι γηπεδούχοι πήραν δύο φορές προβάδισμα με Μπένγκτσον (48') και Κακόριν (64' πεν.), με τους φιλοξενούμενους να απαντούν ισάριθμες φορές με Αμπντουραχίμι (55') και Ζάιρο (78'), ενώ στο 73ο λεπτό αποβλήθηκε ο Αλεξέι Σπιλέφσκι.

Με αυτή την ισοπαλία ο Άρης έπεσε στην 3η θέση με 26 βαθμούς και την επόμενη (13η) αγωνιστική φιλοξενείται την ερχόμενη Κυριακή (8/12, 17:00) από την Ανόρθωση στο «Αντώνης Παπαδόπουλος».

Από την άλλη, η Πάφος με τον βαθμό παρέμεινε μόνη πρώτη και αήττητη με 30 βαθμούς, ενώ το ερχόμενο Σάββατο (3/12, 19:00) υποδέχεται τον Ολυμπιακό στο «Στέλιος Κυριακίδης».

28/11/2022
21:33
Το... τρίτο ημίχρονο
28/11/2022
20:57
Τέλος του αγώνα

Σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι, με πολλές ευκαιρίες και τέσσερα γκολ, Άρης και Πάφος συμβιβάστηκαν στην ισοπαλία, παίρνοντας από ένα βαθμό

0

28/11/2022
20:55
90'+4' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη

Ο Μαγιαμπέλα δοκίμασε σουτ στην κίνηση στην περιοχή και ο Άντος έδιωξε δύσκολα

28/11/2022
20:50
+5 λεπτά οι καθυστερήσεις
28/11/2022
20:48
87' Καλή στιγμή για τον Άρη

Ο Στεπίνσκι δοκίμασε το σουτ, εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε και πέρασε σε κόρνερ

28/11/2022
20:38
78' Γκολ για την Πάφο

Ο Ζάιρο με το που μπήκε στον αγώνα, πήρε μπάλα και μπήκε περιοχή, εξαπέλυσε «κεραυνό» και «κάρφωσε» τη μπάλα στα δίχτυα, φέρνοντας ξανά στα ίσα το ματς

0

28/11/2022
20:36
74' Δοκάρι για την Πάφο

Ο Αμπντουραχίμι δοκίμασε ένα δυνατό σουτ, εντός περιοχής, με τη μπάλα να σταματάει στην οριζόντια δοκό

28/11/2022
20:34
73' Αποβλήθηκε ο Σπιλέφσκι

Ο προπονητής του Άρη διαμαρτυρήθηκε έντονα στον τέταρτο διαιτητή και ο Μενέλαος Αντωνίου έδειξε κόκκινη κάρτα και τον έστειλε στα αποδυτήρια

28/11/2022
20:24
63' Γκολ για τον Άρη

Ο Κακόριν επέλεξε την αριστερή γωνία, ευστόχησε και η ομάδα του παίρνει εκ νέου το προβάδισμα

0

28/11/2022
20:23
62' Πέναλτι για τον Άρη

Ο Μπαμπίκα έκανε τη σέντρα από δεξιά, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Κβίντα και με χρήση του VAR ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα

28/11/2022
20:16
55' Γκολ για την Πάφο

Ο Ικόκο από δεξιά βρήκε τον Αμπντουραχίμι, ο Βανά Άλβες βγήκε λανθασμένα και ο φορ της Πάφου με ψηλοκρεμαστό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έφερε το ματς στα ίσα

0

28/11/2022
20:09
48' Γκολ για τον Άρη

Ο Μαγιαμπέλα έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Μπένγκτσον έκανε την προβολή από κοντά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0

0

28/11/2022
20:06
46' Έναρξη β' μέρους

Συνεχίζουν με τους ίδιους έντεκα οι δύο ομάδες

28/11/2022
19:48
Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Ο Άρης είναι καλύτερος από την Πάφο, σε αυτό το πρώτο 45λεπτο, όμως δεν κατάφερε να βρει στόχο.

Έχοντας χάσει πολλές χαμένες ευκαιρίες και με αποκορύφωμα τα δύο δοκάρια, η «ελαφρά ταξιαρχία» δεν μπόρεσε να σκοράρει και ψάχνει καλύτερα τελειώματα ενόψει ανάπαυλας.

Μέτρια παρουσία από το σύνολο του Χένινγκ Μπεργκ, όπου από τύχη δεν χάνει και πρέπει να αλλάξει εικόνα για να καταφέρει να πάρει το ζητούμενο.

0

28/11/2022
19:46
+1 λεπτό οι καθυστερήσεις
28/11/2022
19:45
44' Ευκαιρία μετά από ώρα για την Πάφο

Ο Μπάιριτς έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Αμπντουραχίμι από κοντά έστειλε τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια

28/11/2022
19:36
35' Άλλη μια φάση για τον Άρη

Ο Μαγιαμπέλα δοκίμασε ένα καλό σουτ από μακριά, με τη μπάλα να περνάει λίγο έξω

28/11/2022
19:35
33' Νέο δοκάρι για τον Άρη

Ο Μπένγκτσον αυτή τη φορά, με δυνατό σουτ εντός περιοχής, σημάδεψε τη δεξιά δοκό και η «ελαφρά ταξιαρχία» φάνηκε ξανά άτυχη

0

28/11/2022
19:33
31' Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη

Ο Μαγιαμπέλα αρχικά έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι και ο Άντος απέκρουσε και στην επαναφορά ο Μπαμπίκα έπιασε ένα δυνατό σουτ, με τη μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι

28/11/2022
19:21
19' Απειλεί ξανά ο Άρης

Ο Κακόριν δοκίμασε ξανά το σουτ, εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε και πήρε πορεία προς τα δίχτυα, με τον Άντος να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ

0

28/11/2022
19:13
12' Νέα ευκαιρία για τον Άρη

Ο Κακόριν με ωραία μπαλία βρήκε τον Μαγιαμπέλα, αυτός μπήκε απειλητικά από δεξιά της περιοχής και έκανε το διαγώνιο σουτ, όμως ο Άντος μπλόκαρε σταθερά

28/11/2022
19:08
6' «Απαντάει» με τον ίδιο τρόπο ο Άρης

Ο Κακόριν έπιασε ένα καλό σουτ, στο ύψος της περιοχής, με τον Κβίντα να βάζει σωστά το σώμα και την κόντρα και να παραχωρεί κόρνερ

28/11/2022
19:06
4' Πρώτη τελική στο ματς

Ο Βαλακάρι δοκίμασε το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Μουσούντα και πέρασε σε κόρνερ

0

28/11/2022
19:02
1' Έναρξη του αγώνα