20:52
Τέλος του αγώνα
13/10/2020
20:47
90' Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος
13/10/2020
20:37
80' Τέταρτη αλλαγή για την Εθνική

Μέσα ο Κούσουλος, έξω ο Τζιωνής

13/10/2020
20:34
79' Τριπλή φάση για το Αζερμπαϊτζάν

Οι Αζέροι αρχικά βγήκαν στην αντεπίθεση με τον Δημητρίου να αποκρούει άλλο ένα τετ α τετ του Σιντάεφ, στη συνέχεια ο Γκιότσιουκ έκανε το σουτ, όπου και πάλι απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Εθνικής και ο ίδιος με νέο σουτ έστειλε τη μπάλα έξω

13/10/2020
20:33
77' Μεγάλη ευκαιρία για την Κύπρο

Η Εθνική βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση, με τον Πίττα σε καλή θέση έξω από την περιοχή να δοκιμάζει το σουτ, δεν είχε όμως την ιδανική δύναμη και έφυγε άουτ

13/10/2020
20:30
74' Φάση για την Εθνική

Η Κύπρος κέρδισε φάουλ σε πολύ καλό σημείο, λίγο έξω από την περιοχή, με τον Κάστανο να δοκιμάζει την απευθείας εκτέλεση, ωστόσο δεν ήταν η ιδανική με τη μπάλα να περνάει ψηλά άουτ

13/10/2020
20:25
69' Τρίτη αλλαγή για την Κύπρο

Μέσα ο Λοΐζου, έξω ο Χριστοφή

13/10/2020
20:18
62' Πρώτη ευκαιρία για την Εθνική

Ο Πίττας από δεξιά γύρισε στην περιοχή για τον Χριστοφή, ο οποίος επιχείρησε με τακουνάκι να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα δίχως να καταφέρει να την βρει και στην εξέλιξη της φάσης ο Αντωνίου δοκίμασε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, με τη μπάλα να περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια

13/10/2020
20:16
60' Σχόλιο

Χωρίς φάσεις στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου, σε μια πανομοιότυπη εικόνα με το ξεκίνημα του αγώνα, με την Εθνική να κρατάει λίγο περισσότερο μπάλα και να δείχνει διάθεση, χωρίς όμως να απειλεί

13/10/2020
20:02
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος

Δεύτερη αλλαγή για την Εθνική μας, με τον Ζαχαρίου να παίρνει τη θέση του Χάμπου

13/10/2020
19:46
Τέλος πρώτου ημιχρόνου
13/10/2020
19:45
45' 1 λεπτό ο έξτρα χρόνος
13/10/2020
19:38
38' Νέα απόκρουση του Δημητρίου

Μετά από γέμισμα με εκτέλεση φάουλ στην περιοχή, η μπάλα στρώθηκε στον Σιντάεφ και επιχείρησε από κοντά το σουτ, ωστόσο ο τερματοφύλακας της Κύπρου απέκρουσε και πάλι, αυτή τη φορά με τα πόδια

13/10/2020
19:37
37' Κάρτα στον Χάμπο για διαμαρτυρίες
13/10/2020
19:26
27' Απέκρουσε πέναλτι ο Δημητρίου

Το Αζερμπαϊτζάν κέρδισε πέναλτι μετά από τράβηγμα του Καρώ στον Σιντάεφ. Εκτελεστής ο Γκαράγεφ, με τον Δημητρίου να το αποκρούει στη δεξιά του γωνία, διώχνοντας σε κόρνερ

1

13/10/2020
19:21
21' Νέα ευκαιρία για το Αζερμπαϊτζάν

Ο Χουσέινοφ γύρισε ωραία στην περιοχή για τον Σαντίκοφ, ο οποίος με τη μια έπιασε το πλασέ, ωστόσο η Δημητρίου είπε και πάλι «όχι»

13/10/2020
19:18
18' Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για την Κύπρο

Ο Πίττας στη θέση του Πιέρου, ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει καθώς ένιωσε τράβηγμα

1

13/10/2020
19:17
17' Μεγάλη ευκαιρία για το Αζερμπαϊτζάν

Μεγάλο λάθος του Λαΐφη στην άμυνα, ο Σιντάεφ βρέθηκε τετ α τετ με τον Δημητρίου, με τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα να αποκρούει το πλασέ

13/10/2020
19:13
13' Πρώτη καλή στιγμή για την Εθνική

Ο Χάμπος κράτησε στη μεσαία γραμμή και έδωσε για τον Τζιωνή, ο οποίος επιχείρησε να απειλήσει με ένα καλό δυνατό σουτ εκτός περιοχής, με τη μπάλα να περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

13/10/2020
19:09
10' Σχόλιο

Καλύτερη στο ξεκίνημα η Εθνική μας, κρατάει περισσότερο μπάλα, δείχνει ορεξάτη, ελέγχει τον ρυθμό, δεν έχει καταφέρει όμως να δημιουργήσει ευκαιρία

13/10/2020
19:06
6' Κάρτα στον Κρίβοτσουκ

Για κράτημα στον Χριστοφή

13/10/2020
19:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση
13/10/2020
18:55
Όλα έτοιμα για την έναρξη

Είσοδος των δύο ομάδων, καθιερωμένη ανάκρουση εθνικών ύμνων και σέντρα σε πολύ λίγο

Η ενδεκάδα του Αζερμπαϊτζάν

Μαγκομεντιαλίγεφ, Χουσέινοφ, Μπαντάλοφ, Μουσταφαζάντε, Κρίβοτσουκ, Ιμπραχίμλι, Γκαράγεφ, Μουσταφάγεφ, Σαλάχλι, Σαντίκοφ, Σιντάεφ

Στον πάγκο: Μπαλάγεφ, Μπαϊράμοφ, Αλίγεφ, Α.Αμπντουλάγεφ, Ντινίγεφ, Χορμπάνι, Αλασκάροφ, Τζαμάλοφ, Χαίγεφ, Χαλιλζάντε

13/10/2020
17:57
Ανάλυση ενδεκάδας Εθνικής

Με αρκετές αλλαγές παρατάσσει το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα ο Γιόχαν Βάλεμ, συγκριτικά με την ήττα του Σαββάτου (10/10) από το Λουξεμβούργο. Ο σχηματισμός αναμένεται να είναι το 4-2-3-1.

Κάτω από τα δοκάρια θα βρίσκεται ο Δημητρίου, με δίδυμο στο κέντρο της άμυνας τους Καρώ και Λαΐφη. Στο δεξί άκρο της άμυνας θα βρίσκεται ο Μηνάς Αντωνίου, ενώ στο αριστερό ο Γουίλερ.

Στον χώρο της μεσαίας γραμμής θα κινούνται οι Αρτυματάς και Χάμπος με τον Κάστανο σε πιο ελεύθερο ρόλο. Στα δύο φτερά θα βρίσκονται οι Χριστοφή και Τζιωνής, ενώ στην κορυφή της επίθεσης ο Πιέρος.