Τελικό: Σουτζέσκα - ΑΠΟΕΛ

Τρίτη, 23/7/2019 - 23:04

Δεν ικανοποίησε με την εμφάνιση του όμως κατάφερε να φύγει νικητής από το Μαυροβούνιο ο ΑΠΟΕΛ ο οποίος επικράτησε με 1-0 της Σουτζέσκα χάρη στο γκολ του Ντε Βινσέντι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 41ο λεπτό της αναμέτρησης.

Πλέον, ο ΑΠΟΕΛ επιστρέφει στην Κύπρο με το προβάδισμα πρόκρισης στον τρίτο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ όμως τίποτα δεν πρέπει να θεωρείται δεδομένο καθώς όλα θα κριθούν στον επαναληπτικό της ερχόμενης εβδομάδας στο ΓΣΠ. Ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί στις 30 Ιουλίου στις 20:00 στο γήπεδο της πρωτεύουσας.

Να θυμίσουμε ότι ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού μεταξύ Ντάντολκ και Καραμπάκ.

23/07/2019
23:05
Τέλος στην αναμέτρηση, 1-0 νίκη για τον ΑΠΟΕΛ
23/07/2019
23:03
90' Τελευταία αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ

Εκτός αναμέτρησης ο σκόρερ της αναμέτρησης, Τόμας Ντε Βινσέντι για να περάσει στη θέση του ο Ούρος Μάτιτς.

23/07/2019
23:00
90' Τέσσερα λεπτά επιπλέον για το τέλος της αναμέτρησης
23/07/2019
22:49
79' Τρίτη αλλαγή για τους γηπεδούχους

Μέσα ο Βλαϊσάβγιεβιτς, εκτός ο Βούτσιτς.

23/07/2019
22:46
76' Σουτ για τον ΑΠΟΕΛ

Ατομική προσπάθεια από τον Μούσα Αλ Τάμαρι ο οποίος αφού «ζάλισε» λίγο τον αντίπαλο αμυντικό έκανε το σουτ έξω από την περιοχή με το αριστερό και ανάγκασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα να διώξει με αστάθεια την μπάλα.

23/07/2019
22:38
68' Χαμένο πέναλτι για τη Σουτζέσκα

Ο Νίκολιτς ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος όμως έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και έξω. Έτσι, παρέμεινε το 1-0 για τον ΑΠΟΕΛ.

23/07/2019
22:37
67' Πέναλτι για τη Σουτζέσκα

Τραγικό λάθος από τον Μπέλετς ο οποίος έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του, γκρέμισε τον αντίπαλο επιθετικός και δέχθηκε την κίτρινη κάρτα.

23/07/2019
22:36
66' Δεύτερη αλλαγή και για τους γηπεδούχους

Μέσα ο Νίκολιτς, εκτός ο Μάρκοβιτς.

23/07/2019
22:29
59' Διπλή αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ

Στη θέση του Γιάκολις ο Σάβιτς ενώ στη θέση του Χαλένιους ο Πάβλοβιτς.

Σάβιτς και Πάβλοβιτς πραγματοποιούν το ντεμπούτο τους με τη φανέλα των πρωταθλητών.

23/07/2019
22:23
53' Νέα τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους

Κοντινή κεφαλιά από τον Οσμάτιτς, απέκρουσε ξανά εντυπωσιακά ο Μπέλετς.

23/07/2019
22:21
51' Τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους

Δυνατό σουτ από τον Κογιάσεβιτς, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Μπελετς.

23/07/2019
22:15
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Μαυροβούνιο
21:58
45' Δύο λεπτά επιπλέον για τις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους
23/07/2019
21:54
41' Γκολ για τον ΑΠΟΕΛ

Πρώτη εκτέλεση από τον «Ντέβι» εύστοχη όμως ο διαιτητής διατάζει επανάληψη καθώς κινήθηκαν εντός περιοχής. Δεύτερη εκτέλεση και πάλι εύστοχη από τον Αργεντινό.

α

23/07/2019
21:53
40' Πέναλτι για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Τάμαρι από πλάγια στην περιοχή ανατράπηκε με τον διαιτητή να καταλογίζει αμέσως τη λευκή βούλα. Στην εκτέλεση ο Ντε Βινσέντι.

23/07/2019
21:47
35' Τεράστια ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Ντε Βινσέντι από τα 30 μέτρα έκανε το σουτ αναγκάζοντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε ασταθή απόκρουση. Στην επαναφορά ο Τάμαρι δεν πρόλαβε να βάλει την προβολή και να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

23/07/2019
21:38
25' Εξαιρετική πάσα του Τάμαρι στον Χαλένιους

Εξαιρετική πάσα του Τάαμαρι στον Χαλένιους, ο Γκιλντζέν βρήκε εκτός περιοχής και έδιωξε σωτήρια για την ομάδα του.

23/07/2019
21:35
23' ΣΧΟΛΙΟ

Ανοικτό και δυνατό παιχνίδι από τις δύο ομάδες. Οι Σουτζέσκα δείχνει πιο απειλητική όποτε έχει την μπάλα στα πόδια ενώ και οι ποδοσφαιριστές του ΑΠΟΕΛ όταν πραγματοποιούν επίθεση προσπαθούν να βρουν τις λύσεις για να «λύσουν» την αντίπαλη άμυνα.

Ο ρυθμός της αναμέτρησης μέχρι στιγμής είναι πάρα πολύ καλός.

23/07/2019
21:22
10' Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους

Μετά την εκτέλεση κόρνερ, ο Σόφρανατς έπιασε τη κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι όμως ο Μπέλετς έδιωξε με το ένα χέρι.

23/07/2019
21:22
10' Κόρνερ για τους γηπεδούχους

Επικίνδυνη σέντρα από τα δεξιά με τον Βούρο να βάζει τη προβολή και να διώχνει σε κόρνερ την τελευταία στιγμή.

23/07/2019
21:19
6' Πρώτη φάση για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Τάαμαρι μπήκε στην περιοχή, όμως προτίμησε να τελειώσει μόνος τη φάση με άστοχο πλασέ ενώ ο Χαλένιους παραμόνευε στο ύψος του πέναλτι.

23/07/2019
21:13
1' Έναρξη στην αναμέτρηση
23/07/2019
21:10
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης.