Tελικό: Αϊντχόφεν - Απόλλωνας

Πέμπτη, 22/8/2019 - 23:24

Με το ενάμισι πόδι εκτός συνέχειας στο Europa League είναι ο Απόλλωνας καθώς η ομάδα της Λεμεσού μέσα σε 14 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο δέχτηκε τρία γκολ (3-0) και πλέον χρειάζεται νίκη με 4 γκολ διαφορά στην Κύπρο για να πάρει την πρόκριση.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Λεμεσιανοί παρά τη διαφορά στη δυναμική που υπήρχε με την αντίπαλο ομάδα είχαν καταφέρει να απειλήσουν και να διεκδικήσουν με αξιώσεις το γκολ όπου θα τους έδινε το προβάδισμα.

Το γκολ δεν ήρθε και στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές του Σωφρόνη Αυγουστή «κατέρρευσαν» και πρέπει να υπερβάλουν εαυτό στον επαναληπτικό για να πάρουν την πρόκριση.

Ο επαναληπτικός είναι προγραμματισμένος σε μια εβδομάδα (29/08) στο γήπεδο της πρωτεύουσας το οποίο χρησιμοποιεί ο Απόλλωνας ως έδρα στην Ευρώπη.

22/08/2019
23:23
Τέλος στην Ολλανδία, βαριά ήττα με 3-0 για τον Απόλλωνα
22/08/2019
23:19
90' Τέσσερα λεπτά επιπλέον για το τέλος
22/08/2019
23:17
89' Μεγάλη φάση για τους γηπεδούχους

Μεγάλη φάση για την Αϊντχόφεν με τον Μάλεν όμως από ευνοϊκό σημείο δε σημάδεψε σωστά.

22/08/2019
    23:09
    81' Αλλαγή για την Αϊντχόφεν

Ο Ιχατέρεν, ο σκόρερ του πρώτου γκολ της αναμέτρησης πέρασε εκτός για να παραχωρήσει τη θέση του στον Κώστα Μήτρογλου ο οποίος πραγματοποιεί ντεμπούτο με τη φανέλα των Ολλανδών.

α

22/08/2019
    23:07
    77' Σπαταλά άλλη μια ευκαιρία ο Απόλλωνας

Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα, με τον Παπουλή να βγαίνει φάτσα απέναντι στον Ζουτ, να κάνει το πλασέ και τον αντίπαλο τερματοφύλακα να αποκρούει ενστικτωδώς.

22/08/2019
    23:04
    74' Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Απόλλωνας

Ο Σερζ Γκακπε πέρασε εκτός αναμέτρησης και τη θέση του πήρε ο Ιωάννης Πίττας.

22/08/2019
    23:01
    73' Μεγάλη στιγμή για τον Απόλλωνα

Σέντρα από τα δεξιά από τον Ζοάο Πέδρο με παραλήπτη τον Φακούντο Περέιρα ο οποίος έπιασε την κεφαλιά όμως η μπάλα πέρασε ξυστά δίπλα από το δοκάρι και πέρασε έξω.

22/08/2019
    22:55
    67' Δεύτερη αλλαγή για τους Λεμεσιανούς

Στη θέση του Σαρδινέρο πέρασε ο Φώτης Παπουλής.

22/08/2019
    22:51
    62' Αλλαγή για τον Απόλλωνα

Έξω ο Γιαννιώτας, μέσα ο Φακούντο.

22/08/2019
    22:50
    61' Ακόμη ένα γκολ για τους Ολλανδούς

Μετά από σέντρα ο Ντάμφρις μόνος ανενόχλητος έκανε το πλασέ και νίκησε τον Μολ.

22/08/2019
    22:45
    56' Γκολ για την Αϊντχόφεν

Γκολ για την Αϊντχόφεν με σκόρερ τον Γκάκπο, ο οποίος με ωραίο σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Μολ.

22/08/2019
    22:44
    54' Σουτ για τον Απόλλωνα

Σουτ του Γκακπέ μέσα από την περιοχή, λίγο έξω η μπάλα.

22/08/2019
      22:35
      47' Γκολ για τους γηπεδούχους

Με το... καλήμερα στο δεύτερο μέρος οι Ολλανδοί κατάφεραν να βρουν το γκολ. Βγήκαν στην αντεπίθεση οι παίκτες της Ολλανδικής ομάδας, έπιασαν ανοργάνωτη την άμυνα του Απόλλωνα και πέτυχαν το γκολ στην πρώτη τους μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι με τον Ιχάτερν.

<

22/08/2019
      22:33
      46' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο
      22/08/2019
      22:17
      Ημίχρονο, 0-0 οι δύο ομάδες
      22/08/2019
      22:16
      45' Ένα λεπτό επιπλέον για το ημίχρονο
      22/08/2019
      21:59
      29' Μοναδική στιγμή για τον Απόλλωνα

Ο Γιαννιώτας έξω από την περιοχή κατάφερε να ελευθερωθεί και να κάνει το σουτ όμως ο τερματοφύλακας της Αϊντχοφεν έπεσε σωτήρια και έσωσε την ομάδα του με τα πόδια.

22/08/2019
      21:54
      24' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους

Τραγικό λάθος από τον Σακέτι, ο οποίος έχασε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή του Απόλλωνα και για να επανορθώσει έκανε φάουλ και δέχθηκε την κίτρινη κάρτα που του στερεί το δικαίωμα στον επαναληπτικό.

Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γκάκπο, πάνω από την εστία του Μολ η μπάλα.

22/08/2019
        21:47
        17' Αντεπίθεση με προϋποθέσεις για τον Απόλλωνα

Βγήκε στην αντεπίθεση ο Απόλλων με τέσσερις παίκτες έναντι τεσσάρων, όμως ο Μάρκοβιτς προτίμησε να σουτάρει αντί να δώσει σε συμπαίκτη του. Τελικά η μπάλα χτύπησε σε αμυντικό και έφυγε κόρνερ.

22/08/2019
          21:46
          16' Καλή στιγμή για τους Λεμεσιανούς

Μπήκε στην περιοχή της Αϊντχόφεν ο Γιαννιώτας, έκανε το σουτ όμως η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έπεσε και μάζεψε εύκολα.

22/08/2019
            21:41
            12' Κεφαλιά για τον Απόλλωνα

Κεφαλιά του Γιούστε, η μπάλα χτύπησε σε αμυντικό και πέρασε κόρνερ. Στη συνέχεια, νέα κεφαλιά του Ζελάγια, στην αγκαλιά του Ζουτ η μπάλα.

22/08/2019
                21:35
                5' Πρώτη ευκαιρία για τον Απόλλωνα

Πρώτη επίσκεψη του Απόλλωνα στην εστία των γηπεδούχων, απομακρύνουν οι αμυντικοί πριν γίνει απειλητικός ο Ζελάγια.

22/08/2019
                  21:31
                  1' Έναρξη της αναμέτρησης
                  22/08/2019
                  21:28
                  Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Όλα έτοιμα για την έναρξη της μεγάλης αναμέτρησης. Ό,τι καλύτερο στην ομάδα της Λεμεσού.