«Κόλλησε» στη Βουλγαρία, αλλά έχει τη ρεβάνς στο ΓΣΠ ο ΑΠΟΕΛ (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Τετάρτη, 20/7/2022 - 21:54

Συμβιβασμός και... όλα ανοικτά!

Ο ΑΠΟΕΛ έμεινε στο 0-0 με τη Μπότεβ Πλόβντιβ στη Βουλγαρία, στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Conference League.

Σε ένα παιχνίδι όπου έγιναν φάσεις μόνο στο πρώτο μέρος, η κυπριακή ομάδα είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο κομμάτι και δημιούργησε αρκετές φάσεις χωρίς ωστόσο να καταφέρει να πετύχει κάποιο γκολ.

Οι Βούλγαροι «απείλησαν» μόνο στο φινάλε του ημιχρόνου, όμως ούτε αυτοί κατάφεραν να σκοράρουν και μετά την ανάπαυλα δεν έγινε κάτι αξιόλογο, έτσι το παιχνίδι ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα.

0

Η ομάδα της Λευκωσίας έδειξε κάποια καλά στοιχεία, όμως φάνηκε η ανετοιμότητα καθώς ήταν το πρώτο ευρωπαϊκό παιχνίδι της χρονιάς και αν μη τι άλλο φεύγει με ένα σχετικά καλό αποτέλεσμα από τη Σόφια.

Πλέον, ελπίζει σε πρόκριση στη ρεβάνς στο ΓΣΠ, που είναι προγραμματισμένη για την επόμενη Πέμπτη (28/7, 20:00), εκεί όπου θα έχει και τη στήριξη του κόσμου, ενώ θυμίζουμε ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ.

Σε περίπτωση πρόκρισης στον τρίτο προκριματικό, ο ΑΠΟΕΛ θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Κιζιλζάρ (Kαζακστάν) - Οσιγιέκ (Κροατία), με την πρώτη αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη στις 4 Αυγούστου εντός έδρας και τη ρεβάνς στις 11 του ίδιου μήνα εκτός έδρας.

0

20/07/2022
21:54
Τέλος του αγώνα

Ο ΑΠΟΕΛ έμεινε στο 0-0 με τη Μπότεβ στη Βουλγαρία και ελπίζει σε πρόκριση στη ρεβάνς στο ΓΣΠ

0

20/07/2022
21:50
+3 Λεπτά καθυστερήσεις
20/07/2022
21:44
84' Κίτρινα κάρτα Νίκοβ

Μετά από σκληρό μαρκάρισμα ο παίκτης της Μπότεβ δέχτηκε την κίτρινη κάρτα

20/07/2022
21:41
81' Διπλή αλλαγή για την Μπότεβ

Τόνεφ αντί του Κονατέ και Ναντί αντί του Ραμπέι

20/07/2022
21:40
80' Πρώτη τελική στο δεύτερο ημίχρονο

Ο Μαρκίνιος εκτέλεσε το φάουλ από αριστερά και ο Σεπάκ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια

20/07/2022
21:37
77' Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ

Έξω ο Θεοδώρου μέσα ο Μαρκίνιος

20/07/2022
21:29
70' Διπλή αλλαγή για την Μπότεβ

Φέυγει ο Μπραχίμι και ο Ετό, μέσα ο Μπαοράν και ο Σέκουλιτς

20/07/2022
21:19
60' Διπλή αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Μάριος Ηλία θα πάρει την θέση του Μάγκλιτσα και ο Εντογκαλά την θέση του Σαρφό

20/07/2022
21:04
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

20/07/2022
20:48
Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Ο ΑΠΟΕΛ είναι καλύτερος στον αγώνα, αφού δημιούργησε και έχασε αρκετές ευκαιρίες, χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει.

Η Μπότεβ «εμφανίστηκε» στο ματς μόνο στο τελευταίο πεντάλεπτο, όπου είχε τις δικές της φάσεις κυρίως με τον Τοκού, ωστόσο δεν βρήκε ούτε κι αυτή στόχο.

Η ομάδα της Λευκωσίας καλείται να συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό και με περισσότερο «καθαρό» μυαλό στην τελική προσπάθεια, προκειμένου να πετύχει κάποιο γκολ και να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα.

0

20/07/2022
20:47
45+1' Φάση και πάλι με τον Τοκού

Μετά από λάθος γέμισμα του Μπέλετς, ο Τοκού έκλεψε και βγήκε επικίνδυνα μπροστά, με το σουτ του να κοντράρει στον Κρέσπο και να περνάει σε κόρνερ

20/07/2022
20:46
45' Νέα φάση για τη Μπότεβ

Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Τοκού που δοκίμασε με τη μια το σουτ, ωστόσο πέρασε πάνω από τα δοκάρια

20/07/2022
20:44
43' Πρώτη τελική για τη Μπότεβ

Ο Τοκού έπιασε ένα καλό σουτ από μακριά και ο Μπέλετς μάζεψε σταθερά

20/07/2022
20:40
39' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Σόουζα δοκίμασε ένα πολύ καλό σουτ από μακριά, με τον Χάνκιτς να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ

20/07/2022
20:30
30' Κάρτα στον Ετό

Ο παίκτης της Μπότεβ βρήκε τον Σεπάκ με επικίνδυνη προβολή και δέχθηκε την κίτρινη

20/07/2022
20:25
24' Ακόμη μια ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Σαρφό δοκίμασε ένα καλό σουτ, εκτός περιοχής, με τον Χάνκιτς να μπλοκάρει δύσκολα

20/07/2022
20:18
18' Νέα φάση για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Θεοδώρου με ατομική προσπάθεια από αριστερά, μπήκε περιοχή και έκανε το διαγώνιο σουτ, με τη μπάλα να περνάει άουτ

20/07/2022
20:07
6' Πρώτη τελική στο ματς

Ο Θεοδώρου έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Ντάλσιο με πλασέ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα λίγο έξω

0

20/07/2022
20:00
1' Έναρξη του αγώνα