Τελικό: Aπόλλωνας - Αϊντχόφεν

Πέμπτη, 29/8/2019 - 21:52

Με νέα βαριά ήττα 4-0 εντός έδρας αποχαιρετά το φετινό… όνειρο της Ευρώπης ο Απόλλωνας. Οι Λεμεσιανοί δέχθηκαν δεύτερη ήττα με ισάριθμα τέρματα όπως και στην πρώτη αναμέτρηση από την Αϊντχόφεν ενώ και πάλι όπως και την προηγούμενη εβδομάδα ο Απόλλωνας κατέρρευσε μέσα σε δέκα λεπτά.

Πλέον, η ομάδα της Λεμεσού ρίχνει την προσοχή της στις εγχώριες διοργανώσεις και στο μεγάλο στόχο που υπάρχει για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Πρεμιέρα για τους «γαλάζιους» μετά τη διακοπή ελέω των Εθνικών ομάδων.

29/08/2019
21:52
Τέλος στην αναμέτρηση, 4-0 για τους Ολλανδούς και αποκλεισμός για τον Απόλλωνα
29/08/2019
21:51
90' Γκολ για την Αϊντχόφεν

Κερασάκι στην τούρτα για τους Ολλανδούς στις καθυστερήσεις με τον Μαλέν και πάλι.

29/08/2019
21:48
90' Τρία λεπτά επιπλέον για το τέλος
29/08/2019
21:36
78' Γκολ για την Αϊντχόφεν

Διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Ολλανδικής ομάδας καθώς ο Μάλεν σε κενό τέρμα δε δυσκολεύτηκε να κάνει το 3-0.

29/08/2019
21:34
76' Γκολ για την Αϊντχόφεν

Ο Κώστας Μήτρογλου με κοντινή προβολή κάνει το 2-0 για τους φιλοξενούμενους.

29/08/2019
21:30
72' Γκολ για την Αϊντχόφεν

Ο Ιχατάρεν μέσα από την περιοχή πλάσαρε σωστά τον Μολ και έκανε το 1-0 για την Ολλανδική ομάδα. Η υπόθεση πρόκριση έχει πλέον τελειώσει αφού ο Απόλλωνας χρειάζεται πέντε γκολ μέσα σε 18 λεπτά.

29/08/2019
21:19
61' Αλλαγή για τον Απόλλωνα

Πέρασε έξω ο Χάμπος και στη θέση του ο Σαρδινέρο.

29/08/2019
21:08
50' Καλή στιγμή για τους Λεμεσιανούς

Εκτέλεσε το φάουλ ο Πέδρο με τον Γιούστε να παίρνει την κεφαλιά και τον Γκαπκέ να βάζει την προβολή και τον Ζουτ να απομακρύνει με υπερένταση σε κόρνερ.

29/08/2019
21:03
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου
29/08/2019
20:47
Ημίχρονο στο ΓΣΠ, 0-0 το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής
29/08/2019
20:44
44' Σουτ για τον Απόλλωνα

Ο Σάσα Μάρκοβιτς έκανε το σουτ όμως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

29/08/2019
20:42
42' Σώζει τον Απόλλωνα ο Μολ

Η Αϊντχόφεν ξεχύθηκε ταχύτατα στην αντεπίθεση με τον Γκάκπο να πατά περιοχή και να πλασάρει τον Μολ, ωστόσο ο Ελβετός κατέβασε τα ρολά και αποσόβησε τον κίνδυνο.

29/08/2019
20:29
29' Σουτ για τους φιλοξενούμενους

Ο Μάλεν έκανε το σουτ όμως ο Μολ δεν είχε πρόβλημα.

29/08/2019
20:25
25' ΣΧΟΛΙΟ

Δεν έχει παρουσιαστεί κάποια καλή στιγμή μπροστά από τις εστίες των δύο τερματοφυλάκων μέχρι στιγμής. Το σκορ της πρώτης αναμέτρησης είναι φανερό πως έχει επηρεάσει τις δύο ομάδες.

29/08/2019
20:04
4' Πρώτη καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους

Πρώτη καλή ευκαιρία για τους Ολλανδούς με τον Ροζάριο να κάνει την κεφαλιά και την μπάλα να φεύγει λίγο έξω.

29/08/2019
20:00
1'Έναρξη της αναμέτρησης
29/08/2019
19:58
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης.

29/08/2019
18:41
H ανάλυση της ενδεκάδας του Σωφρόνη

Με σχηματισμό 4-2-3-1 θα παραταχθεί στον αγωνιστικό χώρο του ΓΣΠ η ομάδα της Λεμεσού. Ο Μολ θα είναι κάτω από τα δοκάρια ενώ ο τετράδα στην άμυνα οι Αγκίρε, Γιούστε, Σάλαϊ και Πέδρο.

Στη μεσαία γραμμή θα κινηθούν οι Χάμπος και Μάρκοβιτς ενώ πιο μπροστά τους θα είναι ο Φακούντο ως επιτελικός μέσος. Γκάκπε και Γιαννιώτας θα βρίσκονται στα «φτερά» της επίθεσης ενώ μοναδικός προωθημένος ο Ζελάγια.

Να θυμίσουμε ότι απών είναι ο τιμωρημένος με κίτρινες κάρτες Σακέττι.