Κυριακή, 4/3/2018 - 14:47
04/03/2018
16:54
ΤΕΛΟΣ . Ο ΑΠΟΕΛ πήρε την νίκη με 2-0.

Με γκολ των Σόουζα και Ντελατόρε ο ΑΠΟΕΛ νίκησε την Ομόνοια και συνεχίζει στην κορυφή στην προσπάθεια του να διατήρησει τα σκήπτρα στο Κυπριακό ποδόσφαιρο.

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας απόγευμα.

04/03/2018
16:50
90' ΓΚΟΛ 0-2 ο ΑΠΟΕΛ , σφραγίζει την νίκη

Ο Όρ έφυγε στην κόντρα από τα αριστερά, έβγαλε την παράλληλη μπαλιά, και ο επερχόμενος Ντελατόρε έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-2. Ο Βραζιλιάνος σφραγίζει την νίκη του ΑΠΟΕΛ και συνεχίζει να παραμένει αήττητος κόντρα στην Ομόνοια. Οι γαλαζοκίτρινοι επιστρέφουν στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο Δώνης κατά την διάρκεια των πανηγυρισμών δέχθηκε ποτήρι με αναψυκτικό στο πρόσωπο.

04/03/2018
16:47
87' Ωραίο σου του Κατελάρη

Δυνατό σουτ του Κατελάρη έξω από την μεγάλη περιοχή, λίγα εκατοστά δίπλα από τα δοκάρια του Πέρεθ πέρασε η μπάλα.

04/03/2018
16:42
83΄Απαντά με φάση ο ΑΠΟΕΛ

Σε πολύ καλή θέση ο Ζαχίντ, σουτάρει αλλά η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια του Χριστοδούλου.

04/03/2018
16:39
80' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια

Εκτέλεση φάουλ του Τζαρσίνιο, ο Βύντρα εξ επαφής έπιασε την κεφαλία ανενόχλητος στην περιοχή του ΑΠΟΕΛ και έστειλε την μπάλα έξω. Νέα μεγάλη φάση για την Ομόνοια που έχει αφυπνιστεί και ζητά την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά.

04/03/2018
16:34
72' Κλασσική ευκαιρία για γκολ για την Ομόνοια

Ο Καντέ έβγαλε την σέντρα ο Ντάρμπισαιρ με κεφαλιά μπροστά από την εστία του Πέρεθ έστειλε την μπάλα άουτ. Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Ομόνοια για να ισοφαρίσει.

04/03/2018
16:31
71' Κανένα πέναλτι για την Ομόνοια

Ο Ντάρμπισαιρ ζήτησε πέναλτι, σωστά ο διαιτητής Χριστοφή δεν έδειξε τίποτα, γιατί ο Άγγλος έπεσε θεαματικά μόνος του στην περιοχή του ΑΠΟΕΛ.

04/03/2018
16:26
68' Πολύ καλή στιγμή για την Ομόνοια

Σε μια από τις καλύτερες αντεπιθέσεις που έβγαλε η Ομόνοια, ο Τζαρσίνιο μπήκε στην περιοχή και από πλάγια θέλησε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από την κλειστή γωνία του Πέρεθ, σημαδεύοντας όμως την εξωτερική πλευρά των διχτύων.

04/03/2018
16:21
62' ΓΚΟΛ 0-1 ο ΑΠΟΕΛ

Από στημένη μπάλα βρίσκει την λύση ο ΑΠΟΕΛ. Κόρνερ του Ζαχίντ, ο Λούκας Σόουζα πήρε την κεφαλιά και την έστειλε στα δίχτυα του Χριστοδούλου, που δεν μπόρεσε να αντιδράσει. 0-1 για τους γαλαζοκίτρινους, που έχουν την πρωτοβουλία και δίκαια ανοίγουν το σκορ.

04/03/2018
16:19
60' Απάντά ο ΑΠΟΕΛ στην Ομόνοια

Άλλαξαν ωραία ο Ζαχίντ με τον Εμπεσίλιο, ο Ολλανδός έστρωσε στον Σάλαι, με τον Ούγγρο να πιάνει το σουτ που δεν βρήκε όμως στόχο. Καλή στιγμή για τους γαλαζοκίτρινους.

04/03/2018
16:16
56' Aπειλεί η Ομόνοια

Σε μια ωραία αντεπίθεση ο Ντάρμπισαιρ βγήκε σε θέση βολής στην περιοχή του ΑΠΟΕΛ, σούταρε αλλά ο Νσούε πρόλαβε και έβαλε την κόντρα, διώχνοντας την μπάλα, πριν πάρει πορεία προς την εστία του Πέρεθ.

04/03/2018
16:06
47' Μεγάλη ευκαιρία για ΑΠΟΕΛ

Μεγάλη απόκρουση του Χριστοδούλου σε κεφαλιά του Μερκή μετά από εκτέλεση φάουλ του Ζαχίντ. Ο μικρός απεσώβησε σίγουρο γκολ, καθώς η μπάλα κατευθυνόταν προς τα δίχτυα. Πρώτη φάση με το ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο.

04/03/2018
15:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Το κακό θέαμα, το σκληρό παιχνίδι, τα πολλά φάουλ, οι έξι κίτρινες κάρτες ( τρεις για κάθε ομάδα) και το δοκάρι του Ποτέ συνοψίζουν τα όσα είδαμε στο ΓΣΠ.

04/03/2018
15:44
44' Φάση για ΑΠΟΕΛ

Γύρισμα του Ζαχίντ, σου στην κίνηση του Πολιάκοφ από καλή θέση, η μπάλα πολύ ψηλά πάνω από τα δοκάρια της Ομόνοιας.

04/03/2018
15:41
40' Δοκάρι για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Ζαχίντ έβγαλε υπέροχη σέντρα, ο Ποτέ σηκώθηκε στην καρδιά της περιοχής της Ομόνοιας, η κεφαλιά του όμως τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Χριστοδούλου.

04/03/2018
15:39
38΄Προσπάθεια για την Ομόνοια

Φάόυλ από τα πλάγια σε καλό σημείο για την Ομόνοια. Εκτέλεσε ο Τζαρσίνιο, η μπάλα πέρασε από όλους , ο Πέρεθ και ο Τζαίλσον τραυματίστηκαν στην προσπάθεια να διεκδικήσουν την μπάλα. Ευτυχώς και οι δυο συνεχίζουν κανονικά.

04/03/2018
15:37
37' Υποψία φάσης για την Ομόνοια

Ο Τζαίλσον γέμισε από δεξιά ο Τζαρσίνιο έκανε κάτι μεταξύ σέντρας και σουτ μέσα από την περιοχή με την μπάλα να φεύγει απελπιστικά έξω.

04/03/2018
15:28
27' Η καλύτερη στιγμή στο ματς για λογαριασμό του ΑΠΟΕΛ

Ο Νσούε κατέβασε υπέροχα μέσα στην περιοχή, ο Τζαρσίνιο έβαλε σωτήρια την κόντρα στο σούτ που επιχείρησε ο δεξιός μπάκ του ΑΠΟΕΛ. Πολύ καλή στιγμή η πρώτη μετά από 27 λεπτά στο ντέρμπι.

04/03/2018
15:24
24' Κακό θέαμα στο ντέρμπι

Πολύ κακό το θέαμα στο ΓΣΠ. Χωρίς ρυθμό οι δυο ομάδες, έχουν το μυαλό τους στο ανασταλτικό κομμάτι και όχι στο δημιουργικό. Πολλά τα λάθη και τα φάουλ, που έχουν φτάσει τα 15 .

04/03/2018
15:16
15 ' Χωρίς φάσεις το πρώτο τέταρτο

Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο το πρώτο δεκαπεντάλεπτο. Παιχνίδι κέντρου, με αρκετά λάθη και χωρίς φάσεις. Δυνατές μονομαχίες που έχουν κοστίσει την κίτρινη κάρτα σε Ζαχίντ, Ποτέ και Καντέ.

04/03/2018
15:08
8' Δεύτερη κάρτα σε παίκτη του ΑΠΟΕΛ

Μετά τον Ζαχίντ και ο Ποτέ στο ποινολόγιο. Ο Αφρικανός πήρε κάρτα για μαρκάρισμα στον Γουίλιαμ.