«Λύγισε» τον Άρη και παρέμεινε στο... κόλπο η Πάφος (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 16/3/2024 - 21:02

Παραμένει στο... κόλπο!

Η Πάφος επικράτησε με 1-0 τυ Άρη στο «Στέλιος Κυριακίδης», για την τέταρτη αγωνιστική των play-off του πρωταθλήματος Cyta και πανηγύρισε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της.

Προερχόμενοι από την ανατροπή κόντρα στην Ανόρθωση, οι «γαλάζιοι» πρόσθεσαν ακόμα τρεις πολύτιμους βαθμούς στην συγκομιδή τους και διατήρησαν τις ελπίδες τους για έξοδο στην Ευρώπη.

Από την άλλη, η «ελαφριά ταξιαρχία» έχασε τεράστια ευκαιρία να περάσει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και να φτάσει σε ισοβαθμία τον ΑΠΟΕΛ, μετά την ήττα που δέχθηκε από την Ομόνοια.

Το ματς ήταν σε γενικές γραμμές ισορροπημένο, με αμφότερες τις ομάδες να έχουν καλά διαστήματα και ευκαιρίες. Εντέλει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, έβαλε ο Τάνκοβιτς στο 80ο λεπτό, από την άσπρη βούλα.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, το σύνολο του Καρσέδο έφτασε τους 56 βαθμούς, τοποθετούμενο στην πέμπτη θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στους 60 βαθμούς και τη δεύτερη θέση.

Στην επόμενη πέμπτη αγωνιστική, η Πάφος φιλοξενείται την Κυριακή (31/03, 19:00), στο ΓΣΠ από την Ομόνοια και ο Άρης υποδέχεται την ίδια μέρα (31/03, 19:00), στο «Άλφαμεγα Stadium» την Ανόρθωση

16/03/2024
22:15
Τρίτο Ημίχρονο

Οι δηλώσεις και ο απόηχος της αναμέτρησης στο «Στέλιος Κυριακίδης».

16/03/2024
21:02
Τέλος αγώνα

Η Πάφος επικράτησε με 1-0 του Άρη και πήρε δεύτερη συνεχόμενη νίκη.

16/03/2024
20:54
90' Επτά λεπτά καθυστερήσεις
16/03/2024
20:46
81' Αποβλήθηκε ο Σπιλέφσκι

Ο προπονητής του Άρη μετά το γκολ που δέχθηκε η ομάδα του, παραπονέθηκε έντονα και ο διαιτητής του έδειξε την κόκκινη κάρτα.

,1

16/03/2024
20:44
80' ΓΚΟΛ για την Πάφο

Ο Τάνκοβιτς νίκησε τον Βανά από τα ένδεκα βήματα.

16/03/2024
20:43
79' Πέναλτι για την Πάφο

Το VAR επανεξέτασε και εντόπισε τράβηγμα του Τάνκοβιτς στην περιοχή του Άρη.

16/03/2024
20:38
74' Τραυματισμός για τον Στρόυσκι

Άτυχος ο άσος του Άρη, επέστρεψε στη δράση μετά από μακροχρόνιο τραυματισμό και αποχωρεί ξανά με πρόβλημα. Μάλιστα αποχώρησε δακρυσμένος από τον αγωνιστικό χώρο.

ωθλγ

16/03/2024
20:36
64' Νέα ευκαιρία για την Πάφο

Ο Ζάιρο πήρε την κεφαλιά και ο Βανά απέκρουσε σταθερά.

16/03/2024
20:35
55' Καλή στιγμή για Άρη

Ο Γομίς έκανε το σουτ και η μπάλα χτύπησε πάνω στον Μπότσκαι και κατέληξε κόρνερ.

16/03/2024
19:36
44' «Αγγίζει» το γκολ η Πάφος

Ο Τάνκοβιτς επιχείρησε το σουτ και η μπάλα σταμάτησε σταμάτησε στο δοκάρι.

λ? /

16/03/2024
19:27
24' Τελική για το σύνολο του Καρσέδο

Ο Πέπε εκτέλεσε απευθείας φάουλ, λίγο έξω από την περιοχή, όμως ο Βανά πήρε την μπάλα στην αγκαλιά του.

16/03/2024
19:20
16 Απειλεί ξανά η «ελαφριά ταξιαρχία»

Ο Μπέγκστον σύγκλινε στην περιοχή και επιχείρησε το σουτ, όμως ήταν άστοχο.

16/03/2024
19:11
7' Νέα φάση για τους «γαλάζιους»

Ο Ντράγκομιρ έκανε το γύρισμα με αποδέκτη τον Βαλακάρι στην μικρή περιοχή, ο οποίος έκανε το σουτ, όμως έστειλε την μπάλα άουτ.

16/03/2024
19:08
5' Άμεση απάντηση από τον Άρη

Ο Μαγιαμπέλα έφυγε στην πλάτη της άμυνας προσπάθησε να... κρεμάσει τον Ίβουσιτς, όμως, ο τερματοφύλακας της Πάφου ήταν σε ετοιμότητα και απομάκρυνε τον κίνδυνο.

16/03/2024
19:07
4' Πρώτη τελική για την Πάφο

Ο Τάνκοβιτς εκτέλεσε απευθείας φάουλ μακριά από την περιοχή και ο Βανά έλεγξε.