Αθλητικά

Μέσι για κορωνοϊό: «Μου πήρε περισσότερο απ' όσο περίμενα να γίνω καλά»

Ο Λιονέλ Μέσι πέρασε τις χριστουγεννιάτικες διακοπές μαζί με την οικογένεια του στην... καλοκαιρινή Αργεντινή και δεν γλίτωσε από την Covid-19, δείχνοντας θετικός στις αρχές του 2022.

Έκτοτε, αναρρώνει με στόχο την επιστροφή του στα γήπεδα και τη δράση με την Παρί Σεν Ζερμέν, η οποία, πάντως, καθυστερεί καθώς μετά το ντέρμπι με τη Λυών, ο Αργεντινός θα χάσει και το ερχόμενο παιχνίδι κόντρα στη Μπρεστ (15/12).

Παρ' όλα αυτά, ο Λέο είναι αισιόδοξος και θέλησε μέσω Instagram να ευχαριστήσει όλους τους followers του για τα «περαστικά» που έλαβε το τελευταίο διάστημα, παραδεχόμενος ότι η αποθεραπεία από τον κορωνοϊό του πήρε περισσότερο από όσο είχε υπολογίσει:

«Όπως ξέρετε πέρασα Covid και θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τα μηνύματα που έλαβα και να σας πω ότι μου πήρε περισσότερο από όσο περίμενα να γίνω καλά, αλλά έχω σχεδόν αναρρώσει και ανυπομονώ να επιστρέψω στο γήπεδο. Προπονούμαι τις τελευταίες μέρες για να φτάσω ξανά το 100% μου, έρχονται πολύ ωραίες προκλήσεις αυτή τη χρονιά και καλώς εχόντων θα τα ξαναπούμε σύντομα από κοντά. Ευχαριστώ!»

*πηγή κεντρικής φωτογραφίας: AP

Επόμενο άρθρο

Έχει τον... αέρα της Ομόνοιας στο Τσίρειο ο Απόλλωνας (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλη η υπεροχή των «γαλάζιων» στην προϊστορία μέσα στο γήπεδο της Λεμεσού
13/01/2022 - 20:00

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μήνυμα... αποχώρησης από Μπαντία: «Θέλω να ευχαριστήσω την ΑΕΚ» (ΦΩΤΟ)

Η ανάρτηση του Ισπανού προπονητή που... δείχνει ότι δεν συνεχίζει στην ομάδα της Λάρνακας
23/05/2022 - 21:40

Από πόρτα σε πόρτα οι εμβολιασμοί στην Αφρική εν μέσω έκρηξης κρουσμάτων (VID)

Διστακτικοί οι πολίτες προς τον εμβολιασμό λόγω άγνοιας - SOS από ECDC για υποπαραλλαγές
23/05/2022 - 21:12

AstraZeneca: "Ναι" στην τρίτη δόση λέει η ρυθμιστική αρχή της ΕΕ

Τι είπε για τις εξελίξεις η φαρμακευτική εταιρεία
23/05/2022 - 11:12

Δωρεάν rapid test για όλους: Που θα εξεταστείς για κορωνοϊό την Κυριακή 22 Μαΐου

Σε ποιες τοποθεσίες βρίσκονται οι μονάδες δειγματοληψίας του Υπουργείου Υγείας
22/05/2022 - 09:48

Παναθηναϊκός: «We Are Back» (ΦΩΤΟ)

Μήνυμα... επιστροφής από τους «πράσινους» μετά την κατάκτηση του κυπέλλου
22/05/2022 - 09:31

Ενθαρρυντική η επιδημιολογική εικόνα, υπό αξιολόγηση η ολική αφαίρεση της μάσκας

Την εβδομάδα που πέρασε καταγράφηκαν 2,103 κρούσματα και 6 θανάτοι
20/05/2022 - 22:01

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Συναυλία για την Αμμόχωστο: Πορεία προς το οδόφραγμα και καθιστική διαμαρτυρία

Διαμαρτύρονται για τα νέα τεκταινόμενα στην περιοχή της κατεχόμενης Αμμοχώστου

Σε επιφυλακή η Κύπρος: Ο χάρτης των περιστατικών ευλογιάς των πιθήκων (ΒΙΝΤΕΟ)

Ετοιμάζεται πλάνο διαχείρισης κρουσμάτων που ενδεχομένως να δούμε στη χώρα μας

Mοιραία έξοδος για τον Θεοδόση: "Έσβησε" καθώς έτρωγε, μπροστά στον ανηψιό του

Βγήκε έξω ζητώντας βοήθεια, τον χτυπούσαν στην πλάτη αλλά δεν αποφεύχθηκε το μοιραίο
Ελλάδα

Αναβρασμός στο Άγιο Όρος: "Ιερός πόλεμος" στην Ορθόδοξη Εκκλησία (ΒΙΝΤΕΟ)

Στο επίκεντρο συγκεκριμένη Αγιορείτικη Μονή στην οποία έκαναν κατάληψη Ρώσοι Μοναχοί

Ανεμοβλογιά δείχνει το 1ο δείγμα από το ύποπτο κρούσμα "ευλογιάς πιθήκων"

Λήξη συναγερμού για τον 29χρονο Βρετανό που νοσηλεύεται στο "Αττικόν" στη Αθήνα

Ευλογιά των πιθήκων: Σκέψεις για καραντίνα 21 ημερών και στην Ελλάδα

Σε εγρήγορση βρίσκονται οι υγειονομικές αρχές της χώρας
Διεθνή

Απίστευτες εικόνες από αμμοθύελλα που έπληξε Ιράκ, Κουβέιτ και Σαουδική Αραβία

Αναπνευστικά προβλήματα, έκλεισαν αεροδρόμια και δημόσιες υπηρεσίες

Ο κόσμος καταρρέει: 100 εκατομμύρια άνθρωποι στο δρόμο της προσφυγιάς (ΒΙΝΤΕΟ)

Η μεγαλύτερη ανθρωπιστική κρίση στον πλανήτη όλο και διογκώνεται

«Η τελευταία ημέρα στο Αζοφστάλ»: Το βίντεο Ουκρανού στρατιώτη πριν παραδοθεί

Οι ρωσικές επιθέσεις στη Μαριούπολη μετέτρεψαν το επιβλητικό εργοστάσιο σε παλιοσίδερα

tv news

Ο Αλέξης μεταφέρεται με κομμένες τις φλέβες στο νοσοκομείο...

«Η Γη Της Ελιάς» Δείτε εδώ τις περιλήψεις των νέων ανατρεπτικών επεισοδίων
Alpha TV Κύπρου

Η νέα ανατροπή στην υπόθεση της δολοφονίας του Στεφανή σαρώνει το χωριό...

«Σασμός» Δείτε εδώ όλες τις εξελίξεις της νέας ερωτικής δραματικής σειράς του Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 24/05/2022 - 03:45ΣΑΣΜΟΣ