Νεϊμάρ και Ντοναρούμα… έδωσαν τη νίκη στην Παρί κόντρα στην Μπρεστ

Σάββατο, 10/9/2022 - 19:59

Ας είναι καλά ο Ντοναρούμα και ο Νεϊμάρ…

Η Παρί Σεν Ζερμέν κατάφερε να πάρει τη νίκη 1-0 απέναντι στη Μπρεστ στο πρώτο χρονικά σημερινό παιχνίδι στο γαλλικό πρωτάθλημα, με τον Ιταλό τερματοφύλακα και τον Βραζλιάνο να παίζουν καθοριστικό ρόλο.

Οι Παριζιάνοι δεν κατάφεραν να ανεβάσουν ρυθμό, εμφανίζοντας σημάδια χαλαρότητας μετά την νίκη επί της Γιουβέντους. Στο 30ο λεπτό ο Νεϊμάρ έκανε το 1-0 μετά από πάσα του Μέσι, δίνοντας στην ομάδα του το γκολ που αναζητούσε, τόσο πολύ.

Ωστόσο, η Παρί τα… χρειάστηκε στη συνέχεια, καθώς η Μπρεστ αναζήτησε την ισοφάριση. Στο 71ο λεπτό, είχε την μεγάλη ευκαιρία για να κάνει «χαλάστρα» στη γαλλική ομάδα. Το πέναλτι που εκτέλεσε ο Σλιμανί όμως δεν είχε αποτέλεσμα καθώς ο Ντοναρούμε έπεσε σωστά και γλίτωσε την ομάδα του από το κάζο.

Η Παρί με το 1-0, πήρε άλλη μια νίκη, έφτασε στους 19 βαθμούς και πέρασε και πάλι στην κορυφή της βαθμολογίας προσπερνώντας την Λανς, μετά τη χθεσινή της νίκη.