Νίκη με... υπογραφή Τρισκόφσκι τα Σκόπια, ήττα για τους Φινλανδούς της Πάφου

Παρασκευή, 4/6/2021 - 21:00

Τη φιλική νίκη με 4-0 πέτυχαν τα Σκόπια επί του Καζακστάν, λίγες ημέρες πριν από την πρεμιέρα του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος. Για τους Σκοπιανούς το 2-0 σημείωσε στο 57ο λεπτό ο Ιβάν Τρισκόφσκι της ΑΕΚ, ο οποίος αγωνίστηκε καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Ο Κίρε Ριστέφσκι της ΑΕΛ αγωνίστηκε για 90 λεπτά, όπως και ο Στεφάν Σπιρόφσκι της ΑΕΚ. Ο τερματοφύλακας, Νταμιάν Σισκόφσκι, της Δόξας έμεινε στον πάγκο.

Το άλλο παιχνίδι που είχε κυπριακό... ενδιαφέρον έγινε μεταξύ της Φινλανδίας και της Εσθονίας, με τους Εσθονούς να πανηγυρίζουν τη νίκη με 1-0 από το σημείο του πέναλτι στο 57ο λεπτό με τον Σάπινεν. Ο Όνι Βαλακάρι της Πάφου δεν αγωνίστηκε αφού έμεινε στον πάγκο. Ο έτερος... Παφίτης, Πάουλους Αραγιούρι, αγωνίστηκε καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.