Νίκησε με τεσσάρα την Ομόνοια 29Μ ο Απόλλωνας

Παρασκευή, 13/10/2023 - 20:27
ΒΛΑΝΤΑΝ ΜΙΛΟΓΕΒΙΤΣ

Τη νίκη με 4-0 πήρε ο Απόλλωνας, ο οποίος αντιμετώπισε στο κεκλεισμένων των θυρών «Αμμόχωστος» την Ομόνοια 29Μ, σε αγώνα προπονητικού χαρακτήρα, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων, για την επανέναρξη των πρωταθλημάτων Α' και Β' κατηγορίας.

Ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει αρκετούς ποδοσφαιριστές, να δώσει περισσότερο χρόνο σε κάποιους και να εξάγει τα δικά του σημαντικά συμπεράσματα.

Τα γκολ πέτυχαν οι Βαλμπουενά (8′) και Μαλεκκίδης (35′) στο πρώτο μέρος και οι Μάρκες (65′) και Βάργκα (79′) στην επανάληψη.

Ξεκίνησαν ως βασικοί οι: Κωνσταντίνος Στυλιανού, Γιώργος Μαλεκκίδης, Γιόργκεν Σιέλβικ, Ζαχαρίας Άδωνη, Ανδρέας Φιλιώτης, Τες Τέκιε, Ίσρα Κολ, Μπεσάρτ Αμπντουραχίμι, Βαλεντίν Κοστάκε, Ματιέ Βαλμπουενά και Κέβιν Βάργκα.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Γκότσγουιλ Εκπόλο, Ματιέ Πεμπερνές, Τεντ Νταρίκουα, Μάριο Γιούρτσεβιτς, Πέδρο Μάρκες, Ετζάζ Χουσαΐν, Πέτρος Ψύχας και οι νεαροί Λεωνίδας Λεωνίδου, Σάββας Σοφοκλέους, Κόρεν Κλέιν και Αλέξιος Λοϊζίδης.