Αθλητικά

Ντόσα: «Job done, right!?»

Η ΑΕΛ κατάφερε να αποδράσει με το τρίποντο της επιτυχίας από το «Αμμόχωστος - Επιστροφή» κόντρα στην Αλκή καθώς επικράτησε με 3-1. Σημαντικότατο τρίποντο το οποίος κρατάει την ομάδα της Λεμεσού σε απόσταση αναπνοής από τον ΑΠΟΕΛ και την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. 

Στα αρνητικά από την αναμέτρηση της Λάρνακας, οι κίτρινες κάρτες που δέχθηκαν οι Νίλς Τεϊσέιρα και Ντόσα Τζούνιορ. Οι δύο ποδοσφαιριστές με τις κάρτες που αντίκρισαν από τον διαιτητή της αναμέτρησης χάνουν τον ερχόμενο πολύ σημαντικό αγώνα -ντέρμπι κορυφής- το ερχόμενο Σαββατοκύριακο κόντρα στον ΑΠΟΕΛ για την 17η αγωνιστική. 

Πάντως, η κίτρινη κάρτα που δέχθηκε ο Κυπροποιημένος ποδοσφαιριστής δεν φαίνεται να του άρεσε καθώς θεωρεί ότι μόλις με ένα φάουλ που έκανε ο διαιτητής τον «κιτρίνισε». Ο Ζούνιορ με ανάρτηση του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης άφησε υπονοούμενα για την απόφαση του διαιτητή.

ΝΤΟΣΑ

Επόμενο άρθρο

Χάνει για ένα μήνα το Κέιν η Τότεναμ

Δεν την γλίτωσε τελικά ο Άγγλος επιθετικός
15/01/2019 - 15:04

ΣχετικέςΕιδήσεις

Έδειξε VAR για πέναλτι... VAR όμως δεν υπήρχε (ΒΙΝΤΕΟ)

Ξεκαρδιστικό γεγονός στα γήπεδα της Βολιβίας από ένα διαιτητή
04/08/2019 - 09:33

To ερωτηματικό με τον Ζοαοζίνιο και η σφυρίχτρα της Τρίτης

Έμεινε και πάλι εκτός αποστολής ο Βραζιλιάνος αμυντικός του ΑΠΟΕΛ
03/08/2019 - 19:26

Γυναίκα διαιτητής στον τελικό του UEFA Super Cup

Ιστορική με μεγάλη σημασία η απόφαση της UEFA
02/08/2019 - 16:49

Δεν έδειξε τα... χαρτιά του ο Κέρκεζ

Σαν κόρη οφθαλμού φυλάει τις κινήσεις του ο Βόσνιος τεχνικός της ΑΕΛ
21/07/2019 - 17:03

Το φαβορί, ο διαιτητής στο Μαυροβούνιο, ο Ζαχίντ και η πώληση Καζού (ΦΩΤΟ)

Καμία διάθεση για υποτίμηση του αντιπάλου δεν φαίνεται να δείχνουν στον ΑΠΟΕΛ
20/07/2019 - 12:20

Ντόσα: «Υπερήφανος για το νέο συμβόλαιο, η ιστορία δεν τελείωσε ακόμα»

Η ανάρτηση του Κυπροποιημένου Πορτογάλου μετά την ανανέωση του συμβολαίου του
28/05/2019 - 19:41

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Προσπάθησε να ταξιδέψει με πλαστό διαβατήριο

Είχε στις αποσκευές του το αυθεντικό και μια πλαστή ταυτότητα

Δημοτικός υπάλληλος το "έπαιζε" άρρωστος και...εργαζόταν σε ιδιωτική εταιρεία

Πρόβλημα για όλους του Δήμους το θέμα των συχνών αδειών ασθενείας
Ελλάδα

Ελλάδα: Εθελοντές έβγαλαν 58 τόνους σκουπιδιών από τη θάλασσα

Μια προσπάθεια που γίνεται τα τελευταία 6 χρόνια

Ελλάδα: Τρένο παρέσυρε και σκότωσε άνδρα στην Αλεξανδρούπολη

Το περιστατικό διαδραματίστηκε μπροστά στα μάτια φίλου του

"Έσβησε" 66χρονος από φωτιά σε γηροκομείο

Η οικογένειά του αναμένει το πόρισμα του ανακριτικού τμήματος της Πυροσβεστικής
Διεθνή

Έξι ηλικιωμένοι συνελήφθησαν για "σεξουαλική δραστηριότητα" σε δάσος

Έπιασαν στα "πράσα" πέντε άντρες 62-82 ετών και μια γυναίκα ηλικίας 85 ετών

Εκτελέστηκε 25 χρόνια μετά τα εγκλήματα του ο serial killer ομοφυλοφίλων

Συνήγοροι υπεράσπισης του προσπαθούσαν ως την τελευταία στιγμή να αναστείλουν την απόφαση

Μακρόν: "Το σπίτι μας καίγεται" και έκλεισε ραντεβού με τους G7

Χαρακτήρισε ως "διεθνή κρίση" τις πυρκαγιές που καταστρέφουν τον Αμαζόνιο

tv news

Δύο γυναίκες απέναντι στην αλήθεια...Μόνο μία θυσία θα φέρει την εξιλέωση...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Β' Κύκλος έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 23/08/2019 - 10:00ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ