Αθλητικά

Ο Γιάννης θα ηγηθεί της Εθνικής Ελλάδος στο Παγκόσμιο Κύπελλο

ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΠΟ

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στο περιθώριο της επικοινωνίας που είχε με τους δημοσιογράφους στο Ζάππειο αμέσως μετά την παρουσίαση του νέου του παπουτσιού παραδέχτηκε ότι θα βρίσκεται κανονικά με την Εθνική Ελλάδας στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Κίνας και τόνισε ότι θέλει να βοηθήσει την ομάδα να πετύχει κάτι καλό.

«Δεν έχω μιλήσει με τον προπονητή σε ποια θέση θα παίξω. Είτε παίξω στην θέση 1 είτε στην θέση 5 δεν με ενδιαφέρει. Θέλω να παίξω, είμαι μπασκετμπολίστας. Θέλω να είμαι εκεί να βοηθήσω την χώρα μου να πετύχει κάτι καλό. Έχω ήδη μιλήσει με κάποιους συμπαίκτες για την προοπτική της συμμετοχής και είμαστε όλοι ενθουσιασμένος και ανυπομονούμε», δήλωσε.

Πηγή
gazzetta.gr
Επόμενο άρθρο

Επίσημο: Ο Φάνος μέχρι το 2023 στην Ομόνοια

Η Ομόνοια ανακοίνωσε την επέκταση της συνεργασίας της με τον Φάνο Κατελάρη
28/06/2019 - 15:13

ΣχετικέςΕιδήσεις

«Συμφώνησε με τους Σανγκάη Σαρκς ο Φριντέτ»

Έτοιμος για την επιστροφή του στην Κίνα ο Αμερικανός
30/07/2020 - 09:06

Επτά «εισαγόμενα» κρούσματα στην Κίνα μέσα σε 24 ώρες

Στα νοσοκομεία της χώρας εξακολουθούν να νοσηλεύονται 326 άνθρωποι
12/07/2020 - 08:05

Θα γίνουμε αμερικανάκια, ρωσάκια ή κινεζάκια;

Ξανανοίγει η συζήτηση για το που «ανήκομεν»
09/07/2020 - 15:09

Κίνα: Εννέα άνθρωποι θάφτηκαν ζωντανοί από κατολίσθηση λάσπης (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Οι αρχές έκαναν λόγο για 119 νεκρούς και αγνοούμενους εξαιτίας των πλημμυρών
08/07/2020 - 08:37

Συμβούλιο Ασφαλείας ΟΗΕ: Βέτο Ρωσίας-Κίνας στη βοήθεια μέσω Τουρκίας στη Συρία

Παράταση των παραδόσεων ανθρωπισ. βοήθειας μέσω Τουρκίας σε εσωτερικά άμαχους
08/07/2020 - 07:02

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ρίχνονται στη «μάχη» της Βηρυτού οι «Εθελοντές Γιατροί Κύπρου»

Αναχώρησε το μεσημέρι από το αεροδρόμιο της Λάρνακας τριμελής αποστολή

Αυξημένη τροχαία κίνηση στο οδικό δίκτυο

Μέλη της Τροχαίας βρίσκονται σε διάφορα μέρη του δρόμου για ρύθμιση της κυκλοφορίας

Χωρίς ρεύμα περιοχές της Λευκωσίας λόγω βλάβης στο δίκτυο της ΑΗΚ

Ποια σημεία επηρεάζονται και πότε αναμένεται η αποκατάσταση
Ελλάδα

Μετά τις πλημμύρες...ξέσπασε φωτιά στην Εύβοια

Η φωτιά βρίσκεται κοντά στον οικισμό Ζαράκων

Σφοδρή κακοκαιρία στην Εύβοια: Πέντε νεκροί και δυο αγνοούμενοι (ΒΙΝΤΕΟ)

Επιχειρήσεις απεγκλωβισμού δεκάδων ανθρώπων που βρίσκονται παγιδευμένοι στις ταράτσες τους

Ανείπωτη τραγωδία στην Ελλάδα: Τέσσερις οι νεκροί από τις πλημμύρες (ΦΩΤΟ)

Καταστροφές και σοβαρά προβλήματα - Ανάμεσα στα θύματα και ένα βρέφος οκτώ μηνών
Διεθνή

Μακρόν στη διάσκεψη δωρητών για το Λίβανο: "Πρέπει να δράσουμε γρήγορα"

"Το μέλλον του Λιβάνου βρίσκεται σε κίνδυνο" δήλωσε ο Γάλλος Πρόεδρος

100 ημέρες χωρίς νέο κρούσμα κορωνοϊού συμπλήρωσε η Νέα Ζηλανδία

Χαρακτηρίστηκε από τον Π.Ο.Υ. ως χώρα - πρότυπο στη διαχείριση της πανδημίας

Τέλος στις έρευνες για ανεύρεση επιζώντων στα συντρίμμια της Βηρυτού

Πεδίο μάχης η Βηρυτός μετά τις βίαιες συγκρούσεις - Πρόωρες εκλογές ζήτησε ο Πρωθυπουργός

tv news

Δείτε σε πέντε τηλεταινίες όλα τα επεισόδια της δραματικής σειράς «8 Λέξεις»

Μια συναρπαστική ιστορία αγάπης γεμάτη διλήμματα, ίντριγκες, μυστικά και αποκαλύψεις...
Alpha TV Κύπρου

Ο Γιώργος Τσούλης κάνει τη μαγειρική, διασκέδαση καθημερινά στον Alpha Κύπρου!

Έρχεται να αποδείξει ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν στην...κουζίνα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 09/08/2020 - 16:45Η ΦΑΜΙΛΙΑ