Ο Κλωναρίδης «έσωσε» την ΑΕΚ στη Νέα Σμύρνη

Κυριακή, 1/3/2020 - 22:30

Πανιώνιος και ΑΕΚ έμειναν σε ένα άβολο και για τους δύο 1-1, ωστόσο αυτός που πρέπει να έχει την πιο πικρή γεύση από το φινάλε τους ματς, είναι ο Ιστορικός. Οι «κυανέρυθροι» κατάφεραν να προηγηθούν με τον Εμμανουηλίδη στο φινάλε του α’ μέρους, ωστόσο στην επανάληψη και από την στιγμή που ο Κότνικ έκανε σπουδαίες επεμβάσεις, είχαν πολύ κλασσικές ευκαιρίες για να σκοράρουν για δεύτερη φορά και να καθαρίσουν το ματς πιο νωρίς.

Ωστόσο και ο Τσιντώτας επενέβη σωτήρια σε δύο περιπτώσεις, έστω και αν στην δεύτερη δεν δόθηκε κόρνερ, ο Αραμπούλι δεν ήταν στην μέρα του και χάλασε κάποιες από τις 4-5 αντεπιθέσεις του Πανιωνίου για να σκοράρει για δεύτερη φορά και έτσι ήρθε ο Κλωναρίδης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων για να σώσει τον έναν πόντο για την ΑΕΚ, που παρέμεινε στο -8 από την 2η θέση και τον ΠΑΟΚ. Ο Πανιώνιος πήγε στους 12 βαθμούς.