Ο Παναθηναϊκός έστησε… πάρτι με τον ΠΑΣ για την επιστροφή του στην Ευρώπη

Σάββατο, 14/5/2022 - 22:12

Εμφατική νίκη, αυτή την φορά στο «Απόστολος Νικολαΐδης», για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος που κέρδισε το εντυπωσιακό με 4-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής των φετινών play-off της Super League 1.

Ο Βιγιαφάνιες πέτυχε το πρώτο του φετινό τέρμα και… ξεκλείδωσε το «τρίποντο» στο 37’, για να ακολουθήσουν ασίστ του Καρλίτος -που μπήκε αλλαγή- και γκολ του Μαουρίσιο στο 68’. Ενώ ο Ισπανός επιθετικός σκόραρε ο ίδιος, τρία λεπτά μετά και ο Χουάνκαρ με το δεύτερο φετινό του στο 87ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Σαφώς ανώτεροι οι «πράσινοι» όπως μαρτυράει και το σκορ, που θα ήταν ακόμα μεγαλύτερο εναντίον του ελλιπούς «Άγιαξ της Ηπείρου» αν δεν υπήρχαν οι επεμβάσεις του Λοντίγκιν, ειδικά όσο δεν υπήρχε σκορ.

Με το εν λόγω «τρίποντο», ο Παναθηναϊκός όχι μόνο παρέμεινε αήττητος στο μίνι πρωτάθλημα, αλλά σφράγισε την επιστροφή του στην Ευρώπη μετά από πέντε χρόνια και παράλληλα έπιασε τον δεύτερο ΠΑΟΚ στους 61 βαθμούς.

*πηγή φωτογραφίας: sport-fm.gr