Ο Σέζνι... ξενέρωσε Αλέγκρι και Ρονάλντο

Κυριακή, 22/8/2021 - 21:37

Με το… αριστερό ξεκίνησε στο πρωτάθλημα η Γιουβέντους, αλλά και τη νέα του θητεία στον πάγκο της ο Μαξ Αλέγκρι.

Η «Γηραιά Κυρία» παρότι προηγήθηκε στο 23ο λεπτό με 2-0, είδε τον Σέζνι να κάνει δύο τραγικά λάθη στο δεύτερο μέρος και έμεινε στο 2-2 με την Ουντινέζε στο «Dacia Arena». Μπήκε αλλαγή ο Ρονάλντο, αλλά δεν κατάφερε να βοηθήσει την ομάδα του αφού παρότι σκόραρε στις καθυστερήσεις το τέρμα του δεν μέτρησε καθώς ήταν εκτεθειμένος.

Με όρεξη μπήκε η «Γηραιά Κυρία» στο ματς αφού μόλις στο 3ο λεπτό ο Ντιμπάλα τσίμπησε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας, κάνοντας το 1-0. Ο Κουαδράδο στο 23’ έκανε το 2-0, ύστερα από ασίστ του Ντιμπάλα, με την ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι να πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα κόντρα στην Ουντινέζε.

Στο 51’ ο Περέιρα από την άσπρη βούλα μείωσε σε 2-1 ξαναβάζοντας στο παιχνίδι τους γηπεδούχους. Και εκεί που όλα έδειχναν πως η Γιουβέντους θα φύγει νικήτρια από την έδρα της Ουντινέζε, ο Ντεουλοφέου στο 84’ έφερε το ματς στα ίσα κάνοντας το 2-2. Παρόλα αυτά, η Γιουβέντους βρήκε και τρίτο γκολ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με φοβερό άλμα και κεφαλιά του Ρονάλντο, αλλά τελικά δεν μέτρησε καθώς ήταν εκτεθειμένος και η Γηραιά Κυρία έμεινε με το... αχ (2-2).