Τέζαρε στις καθυστερήσεις την ΑΕΖ και πήρε νίκη «χρυσάφι» η Καρμιώτισσα (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 18/2/2024 - 17:53

Νίκη... ανάσα!

Η Καρμιώτισσα πέρασε με επιτυχία από το «Αμμόχωστος», επικρατώντας με 2-1 της ΑΕΖ, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.

Μετά από έξι διαδοχικές ήττες, το σύνολο του Χαραλάμπους μπόρεσε να επιστρέψει στον δρόμο των επιτυχιών και να προσθέσει τρεις πολύτιμους βαθμούς στην συγκομιδή του, ενόψει των play-off.

Από την άλλη, οι γηπεδούχοι παρότι άνοιξαν το σκορ, δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν το υπέρ τους προβάδισμα και στο τέλος... λύγισαν.

Το 1-0 έκανε ο Ντιγκινί στο 21ο λεπτό, ενώ την ισοφάριση πέτυχε ο Κατσαντώνης στο 74ο λεπτό. Το... κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Τσουκαλάς στο 93ο λεπτό.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα της Αθηαίνου παρέμεινε στην δωδέκατη θέση και στους 16 βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 20 βαθμούς, τοποθετούμενοι στην ενδέκατη θέση.

ΑΕΖ (Ντράγκαν Στέβοβιτς): Μιλοσάβλιεβιτς, Παστελλής (80' Κλε), Γιαντάλ, Ε. Αντωνίου, Σλόγκαρ (46' Ρουίθ), Κάστρο, Ρέινολντς (67' Σαρφό), Ελευθερίου (46' Ιωσηφίδης), Χατζηβασίλης (57' Ρόχα Σάντος), Ντιγκινί, Σαμπό.

Καρμιώτισσα (Χρίστος Χαραλάμπους):  Άντος, Ντούμπια, Μαλόνε, Τσουκαλάς, Θεοδώρου, Ρόσι, Γκραντινάρου, Αγγελή (34' Νεοφύτου), Κατσαντώνης, Κοβάσεβιτς, Πάβλοβετς.