«Σόκαρε» τον Άρη και πήρε μεγάλη νίκη η Καρμιώτισσα (BINTEO)

Πέμπτη, 15/9/2022 - 20:58

«Γκέλα» για τον Άρη, ο οποίος γνώρισε σοκαριστική ήττα από την Καρμιώτισσα με 2-1, στην 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta.

Η «ελαφρά ταξιαρχία» μπήκε δυνατά στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, πίεσε και είχε πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας, με την ομάδα των Πολεμιδιών να είναι αυτή που θα ανοίξει το σκορ στο 6ο λεπτό, με τον Βάνα να κάνει ασταθή απόκρουση από το σουτ του Ντούμπια και τον Μαλόνε να παίρνει το ριμπάουντ και να στέλνει τα δίχτυα, από κοντά.

Η ομάδα της Λεμεσού συνέχισε να πιέζει για την ισοφάριση, είχε καλές ευκαιρίες όμως δεν κατάφερε να βρει το γκολ.

Στο δεύτερο μέρος οι ποδοσφαιριστές του Αλεξέι Σπιλέφσκι, μπήκαν με το ίδιο πλάνο με τους φιλοξενούμενους να αμύνονται πολύ καλά και να προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα. Εντέλει θα διπλασιάσουν το σκορ στο 77ο λεπτό, με τον Ελ Αλουχί να στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Βάνα, μετά από εκτέλεση φάουλ, έξω από την περιοχή.

Ο αγώνας έληξε με τον Κακόριν να βάζει το γκολ της «τιμής» στο 90+5'.

Στην επόμενη (5η) αγωνιστική, ο Άρης φιλοξενείται από τον Ακρίτα, ενώ η Καρμιώτισσα υποδέχεται τον Ολυμπιακό. Οι ημερομηνίες για τα ματς δεν έχουν οριστεί ακόμα.

Οι ενδεκάδες

Άρης (Αλεξέι Σπιλέφσκι): Βανά, Πηλέας (46' Γιαμπλόνσκι), Γκομίς (67' Σπόλιαριτς), Μπένγκτσον, Γιαγκό, Μαγιαμπέλα (46' Κoκόριν), Στρούσκι (46' Μπράουν), Μουσούντα, Μπρόρσον, Σόκε, Μπαμπίκα (80' Σλόγκαρ)

Καρμιώτισσα (Χρίστος Χαραλάμπους): Κνόμπλοχ, Σελούτσκα (46' Αγγελή), Μαλόνε, Ντούμπια (80' Χατζηβασίλης), Κουλιμπαλί (72' Ζελάγια), Ελ Αλουχί, Χούμποτσαν, Μεντίμορετς, Οικονομίδης, Μπεν Σαλάμ (90' Χουσμπάουερ), Ντούρις (90' Ανδρονίκου)