Χαστούκι -και- του Οθέλλου στη Δόξα (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 4/11/2023 - 20:01

Πρώτη νίκη!

Ο Όθελλος έφυγε με ένα πολύ σημαντικό... διπλό από το «Γλαύκος Κληρίδης» επικρατώντας με 2-0 της Δόξας, στο πλαίσιο της δέκατης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.

Σε ένα ματς με κακό ρυθμό και λίγες φάσεις, η ομάδα από την Αθηαίνου μπόρεσε να ανοίξει το σκορ στο 68ο λεπτό, με τον Ποπέσκου να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα τρία λεπτά αφότου μπήκε στο γήπεδο από τον πάγκο. Το 2-0 έκανε στο 92ο λεπτό ο Μπραμπίλα.

Οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν άλλη μία κακή εμφάνιση και χωρίς να φέρουν ιδιαίτερη αντίσταση, γνώρισαν νέα ήττα και παρέμειναν στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα με μηδέν βαθμούς.  Από την άλλη, το σύνολο του Μίχαλ Σκάσνι ανέβηκε στους έξι βαθμούς και στην 12η θέση.

Στην επόμενη (11η) αγωνιστική, η Δόξα φιλοξενείται το Σάββατο (11/11), στο «Αμμόχωστος» από τη Νέα Σαλαμίνα και ο Οθέλλος υποδέχεται την Κυριακή (12/11, 19:00), στο ίδιο γήπεδο την ΑΕΖ.

Δόξα (Γιώργος Πετράκης): Σισκόφσκι, Φοφανά, Τρούγιτς (59′ Κλεόφιλο), Σαντίκ, Ναμπί, Βελκόφσκι (78′ Σκόγκλουντ), Αλτσέους, Αντωνιάδης, Στυλιανού, Ασάντε, Ντζετζέ (17′ Αντγουί-78′ Β. Κυριάκου)

Οθέλλος (Μίχαλ Σκάσνι): Ταουντούλ, Σταμούλης, Γιάνσεν, Ναρντίνι, Κυριάκου, Ράμος, Σούτο, Κατσιάτης (66′ Ποπέσκου), Ζουνζάρεν, Ανάγνκ (58′ Καστάνας), Ουεσλατί (84′ Μπραμπίγια)