Αρνήθηκε να… χάσει με σούπερ Μπαγκένγκα ο Απόλλωνας από τον «μαχητικό» Εθνικό

Τρίτη, 23/4/2024 - 18:56
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ

«Βροχή» τα γκολ στο Δασάκι!

Χωρίς νικητή (3-3) ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον Εθνικό και τον Απόλλωνα, για την 11η αγωνιστική των play out, σ’ ένα ματς που οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Αμφότερες δεν… ανησυχούν για τα βαθμολογικά δεδομένα, καθώς όλα έχουν ξεκαθαρίσει, ενώ έχουν ήδη στρέψει την προσοχή τους στην επόμενη αγωνιστική περίοδο.

Στα του αγώνα, ο Εθνικός μπήκε φουριόζος και πήρε αέρα δύο τερμάτων με σκόρερ τους Καμπρέρα και Μ.Ηλία. Στο δεύτερο 45λεπτο, η ομάδα της Λεμεσού κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα με τον Μπαγκένγκα να το… παίρνει επάνω του και να ευστοχεί και τις δύο φορές. Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι πήραν ξανά τα ηνία του αγώνα με τον Μ.Ηλία, ενώ στις καθυστερήσεις και πάλι ο σκόρερ του Απόλλωνα, διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Όσον αφορά στη συνέχεια, ο Εθνικός θα αναμετρηθεί με τη Νέα Σαλαμίνα (27/4), ενώ ο Απόλλωνας θα φιλοξενήσει την Καρμιώτισσα (29/4).

Οι ενδεκάδες

Εθνικός (Μπόρτζε Τζιούρεφ): Παναγή, Στυλιανού, Περατικός, Ριστέφσκι, Ιωάννου (75′ Κ. Ηλία), Λίπσκι, Ντε Ιριόντο (66′ Σπιρόφσκι), Πεχλιβάνης (75′ Μπίκερ),  Μ. Ηλία (81′ Δ. Χριστοφή), Ντράζιτς (81′ Περδίος), Καμπρέρα.

Απόλλων (Πάμπλο Ματσίν): Λέουβενμπεργκ, Νταρίκουα, Εκπολό, Σιέλβικ, Γιούρτσεβιτς, Φιλιώτης (61′ Σαγάλ), Σπόλιαριτς, Αρτεάν, Μαλεκκίδης, Μπακενγκά, Μάρκες.