Νίκησε την Καρμιώτισσα και ξεκίνησε με το… δεξί η Νέα Σαλαμίνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Παρασκευή, 26/8/2022 - 20:55

Πρεμιέρα με το... δεξί για τη Νέα Σαλαμίνα κόντρα στην Καρμιώτισσα!

Οι «ερυθρόλευκοι», όντας τυπικά φιλοξενούμενοι στο «Αμμόχωστος - Eπιστροφή» επικράτησαν με 2-1 για την πρώτη αγωνιστική του νέου πρωταθλήματος Cyta.

Tο σκορ για την ομάδα της Αμμοχώστου άνοιξε με τον Κλίμοβιχ στο 29ο λεπτό, όμως η ομάδα των Πολεμιδίων «απάντησε» προσωρινά με τον Ντούρις στο 56ο λεπτό. Το γκολ της νίκης για την ομάδα του Πουρσαϊτίδη ήρθε από τον Μιγκελίτο στο 81ο λεπτό.

Την ερχόμενη, 2η αγωνιστική στο πρωτάθλημα Cyta, η Καρμιώτισσα θα πάει στο «Στέλιος Κυριακίδης» για να αντιμετωπίσει την Πάφο (02/09 – 20:00). Με τη σειρά της, η Νέα Σαλαμίνα θα φιλοξενήσει στο «Αμμόχωστος» τον Ακρίτα (05/09 – 19:00).

Καρμιώτισσα (Ντούσαν Ούχριν): Κνόμπλοχ, Σέλουτσκα, Τζανακάκης, Χούμποτσαν (Ζελάγια 83'), Μεντίμορετς, Μαλόνε, Ποντστάφσκι (Ντούμπια 46'), Χουσμπάουερ, Ελ Αλουχί (Οικονομίδης 85'), Καλτσάς (Χατζηβασίλης 72'), Κουλιμπαλί (Ντούρις 46')

Νέα Σαλαμίνα (Σάββας Πουρσαϊτίδης): Μελίσσας, Οφόρι, Σεργίου, Ντιακιτέ, Καλογήρου (Καρλίτος 78'), Φράγκος (Μιγκελίτο 63'), Μάντζεκ, Κλίμοβιχ (Ντορεγκαράι 69'), Λιμπόμπε (Kουμούρης 63'), Τιάγκο, Τολεμές (Χουάν Φελίπε 78')