Έγραψε ιστορία η Πάφος με την ισοπαλία κόντρα στον Άρη (ΒΙΝΤΕΟ)

Παρασκευή, 25/2/2022 - 20:58

Για πρώτη φορά στην ιστορία της η Πάφος θα βρίσκεται στο γκρουπ του πρωταθλητή. Η παφιακή ομάδα αν και έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την «Ελαφρά Ταξιαρχία» στο «Στέλιος Κυριακίδης» για την 22η αγωνιστική θα βρίσκεται στο πρώτο γκρουπ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Σικόρσκι στο 31ο λεπτό, όμως η Πάφος ισοφάρισε με τον Αλ Γκαντιουί στο 75ο λεπτό.

Με την ισοπαλία αυτή η Πάφος «κλείδωσε» την έκτη θέση έχοντας 34 βαθμούς, ενώ η ομάδα της Λεμεσού βρίσκεται στην τέταρτη θέση, έχοντας 36 βαθμούς.

Πάφος (Ντάρκο Μίλανιτς): Ρούτκο, Παλάσιος, Κβίντα, Σεμέδο, Ζάιρο,Z. Αουρέλιο (Αλ Γκαντιουί 46'), Φουρ (Ντάγκλας 76'), Πάνιτς, Πάντσεον, Χότσκο (Ολιβέιρα 46'), Τόμετσακ

Άρης (Λιάσος Λουκά): Άλβες, Μπράουν (Σιμιόν 59'), Σικόρσκι (Ματθαίου 77'), Σπόλιαριτς (Στεπίνσκι 53'), Γιαγκό, Πακέ, Σίλντεφελντ, Μπρόρσον, Ρονκάλια (Μουκετού 77'), Μπογκνάρ (Σαβί 46'), Γιαμπλόνσκι