Παλικ-Άρη στο Περιστέρι

Σάββατο, 5/12/2020 - 19:27

Άρης για πολύ μεγάλα πράγματα!

Οι Θεσσαλονικείς δεν... μάσησαν από το προβάδισμα δύο τερμάτων του Ατρόμητου στο 51ο λεπτό, ούτε από την αποβολή του Ροζ στο 35' και με αντεπίθεση διαρκείας και εξαιρετικό κοουτσάρισμα του Άκη Μάντζιου, πήρε τον βαθμό στο Περιστέρι (2-2).

Συμμετείχαν και στα δύο γκολ οι αλλαγές του Έλληνα τεχνικού, με τον Άρη να βγάζει ψυχή και ποιότητα και τον Ατρόμητο να... αυτοκτονεί. Κλείστηκαν στο μισό γήπεδο από το 51ο λεπτό κι έπειτα οι γηπεδούχοι, δεν κράτησαν μπάλα και για ακόμη μια φορά έδειξαν σημαντικές αμυντικές αδυναμίες!

Στους 23 βαθμούς πλέον ο Άρης, υποδέχεται την ερχόμενη αγωνιστική τον ΠΑΟΚ στο ντέρμπι της πόλης. Στους 14 ο Ατρόμητος, έχει δύσκολο εκτός έδρας ματς με τον Αστέρα στην Τρίπολη την επόμενη Δευτέρα.