Αθλητικά

Πάντσεον: «Πρώτη φορά βιώνω ρατσισμό και ήχους μαϊμούς»

Σε μια πολύ σοβαρή καταγγελία προχώρησε ο Τζέισον Πάντσεον μετά το τέλος του αγώνα.

Συγκεκριμένα, ο Άγγλος μέσος της Πάφου ανέφερε ότι δέχθηκε ρατσιστική επίθεση από μερίδα οπαδών του ΑΠΟΕΛ.

Ήταν έντονα ενοχλημένος υπογραμμίζοντας πως για πρώτη φορά στην καριέρα του βίωσε ρατσισμό με ήχους μαϊμούς από την κερκίδα.

Αναλυτικά όσα ανέφερε: «Έπαιξα πάνω από 500 παιχνίδια στην καριέρα μου σε όλες τις κατηγορίες της Αγγλίας και πρώτη φορά βιώνω ρατσισμό και ήχους μαϊμούς από την κερκίδα. Το πιο σημαντικό ήταν η αντίδραση των συμπαικτών μου. Και οι παίκτες του ΑΠΟΕΛ και ο ρεφ το άκουσαν. Στενόμυαλοι άνθρωποι το έκαναν αυτό. Ένας παίκτης του ίδιου χρώματος πέτυχε το γκολ του ΑΠΟΕΛ, ένας παίκτης του ίδιου χρώματος πέτυχε και το γκολ της Πάφου».

Επόμενο άρθρο

«Κάρφωσε» την ΑΕΛ στο Τσίρειο και... ανεβαίνει η Ομόνοια (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Με καρφωτή κεφαλιά του Λέτσιακς οι «πράσινοι» νίκησαν και συνεχίζουν την ανοδική πορεία
05/12/2021 - 20:55

ΣχετικέςΕιδήσεις

Επιμένει ο Γκιώνης: Ανήλικες σε κύκλωμα εμπορίας γυναικών από Κύπρο στο Ντουμπάι

Απορρίπτει τα περί κλήσεων από Αστυνομία Κύπρου και θα καταθέσει γραπτώς όλα τα στοιχεία
21/01/2022 - 11:13

Αναπάντητες κλήσεις των Αρχών προς Γκιώνη για τους φερόμενους Κύπριους βιαστές

Ερευνούν τις καταγγελίες μέσω διαδικτύου μέχρι να επικοινωνήσουν με τον Ελλαδίτη ακτιβιστή
20/01/2022 - 13:31

Καταγγέλλει Θεουλή και... καλεί Μάζιτς η Πάφος

Παράπονα για διαιτητικά λάθη και απαίτηση για λήψη μέτρων από τον πρόεδρο της επιτροπής
17/01/2022 - 15:25

"Ανάμεσα στα ονόματα που εμπλέκονται είναι… αθλητές και παίκτες reality"(BINTEO)

“Καλούσαν μέχρι και χθες το βράδυ κορίτσια σε πάρτι…”
17/01/2022 - 12:24

Νέα καταγγελία: «Ήμουν μπροστά σε κακοποιητική συμπεριφορά του Φιλιππίδη και..."

Κι όσο πιο ψηλά είσαι, όταν πέφτεις τόσο μεγαλύτερο θόρυβο κάνεις.
09/01/2022 - 10:40

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Υπερπληθυσμός στα σχολεία της Πάφου - Λύκειο φιλοξενεί τμήματα Τεχνικής Σχολής