Αθλητικά

Πάτησε Αθήνα ο Κιλπάτρικ

Το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα του Παναθηναϊκού έφτασε στο «Ελευθέριος Βενιζέλος» κατά τις 16:10, αλλά υπέστη μία μικρή ταλαιπωρία μέχρι να πάρει τις αποσκευές του, λόγω της παρουσίας της καγκελαρίου της Γερμανίας, Άνγκελα Μέρκελ, στη χώρα μας.

Από 'κει και πέρα, ο Αμερικανός γκαρντ δεν θα έχει από σήμερα την ευκαιρία να γνωρίσει τους νέους συμπαίκτες στο «τριφύλλι», καθώς εκείνοι βρίσκονται στη Βαρκελώνη για την αναμέτρηση με την Μπαρτσελόνα. Εάν όλα πάνε καλά, ο 29χρονος είναι πολύ πιθανό να κάνει το ντεμπούτο του με την πράσινη φανέλα στο παιχνίδι με τη Ζαλγκίρις, στο Κάουνας.

Στις πρώτες του δηλώσεις ως παίκτης του Παναθηναϊκού είπε: «Είναι πολύ μεγάλη ομάδα και μεγάλος σύλλογος ο Παναθηναϊκός. Με καλούς παίκτες και τρομερούς οπαδούς. Αυτό δεν το βλέπεις κάθε μέρα στη ζωή σου. Θα είναι μία μεγάλη εμπειρία. Θέλω να πάρω την ευκαιρία και να παίξω μπροστά σε αυτούς του οπαδούς. Είναι κάτι που θέλω να είμαι μέρος», δήλωσε αρχικά ο Σον Κιλπάτρικ. 

Για τον Ρικ Πιτίνο: «Είναι ένας σπουδαίος προπονητής και αυτός ήταν άλλος ένας λόγος που ήρθα να παίξω εδώ. Δεν έχεις την ευκαιρία να σε κοουτσάρουν τέτοιοι προπονητές κάθε μέρα. Όταν με πήρε τηλέφωνο του είπα, έρχομαι. Ο προπονητής μου στο Σινσινάτι μου είπε ότι θα λατρέψω τον Πιτίνο».

Για το στιλ παιχνιδιού του: «Είμαι διαφορετικός. Μπορώ να σουτάρω και να σκοράρω. Μπορώ να παίξω στην Ευρωλίγκα. Εδώ στην Ευρώπη οι ομάδες παίζουν με τον χαρακτήρα και πιο ομαδικά σε σχέση με τις ΗΠΑ. Είναι διαφορετικό από το στιλ μου, αλλά μπορώ να βοηθήσω». 

Για τον ίδιο: «Δεν βάζω πίεση στον εαυτό μου και δεν έχω μεγάλες προσδοκίες. Βγαίνω και παίζω. Θέλω να γίνομαι καλύτερος, μαζί με τους συμπαίκτες μου. Όσο πιο άνετα θα νιώθω, τόσο πιο καλός θα γίνομαι». 

Για την κατάσταση που βρίσκεται: «Θέλω να συνεχίσω να γίνομαι καλύτερος. Έκανα προπονήσεις όλο το καλοκαίρι. Είμαι έτοιμος να παίξω από σήμερα εάν χρειαστεί».

Επόμενο άρθρο

Σαμπανάτζοβιτς τετραετίας στην ΑΕΚ

Την μεταγραφή του Ανέλ Σαμπανάτζοβιτς ανακοίνωσε η ΑΕΚ
11/01/2019 - 17:42

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μεταγραφική περίοδος Ιανουαρίου: Όλες οι προσθαφαιρέσεις των ομάδων

Όλες οι μεταγραφικές κινήσεις των ομάδων κατά την χειμερινή μεταγραφική περίοδο
20/01/2019 - 16:15

Kιλπάτρικ: «Τεράστιος σύλλογος ο Παναθηναϊκός»

Όλα όσα δήλωσε ο Αμερικανός στη συνέντευξη που παραχώρησε
20/01/2019 - 10:56

Tα διλήμματα του Δώνη

Αρκετά τα αγωνιστικά προβλήματα για τον Παναθηναϊκό
20/01/2019 - 10:35

Αμερικάνικες σειρήνες για Πόνσε (ΦΩΤΟ)

Ενδιαφέρον από ομάδα του MLS για τον ποδοσφαιριστή της ΑΕΚ
19/01/2019 - 12:35

Στην τελική ευθεία για Σβιντέρσκι ο ΠΑΟΚ

Μέσα στις επόμενες ώρες ολοκληρώνεται η μεταγραφή του ποδοσφαιριστή
19/01/2019 - 12:25

Κυρ Θανάση... κράτα γερά!

Μάχη με την υγεία του δίνει ο μεγαλομετόχος της ΚΑΕ Παναθηναϊκός
19/01/2019 - 11:45

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στο κελί για 8 ημέρες ο 38χρονος που συνελήφθη για κλοπές στην Λάρνακα

Εντοπίστηκαν στην κατοχή του κλοπιμαία και ναρκωτικά

Εδώ εντοπίστηκε αιμόφυρτη η 32χρονη γυναίκα από την Πολωνία (ΦΩΤΟ)

Το alphanews.live στη σκηνή της απόπειρας φόνου στην Αγλαντζιά
Ελλάδα

LIVE: Επεισόδια και συμπλοκές στο συλλαλητήριο για τη Μακεδονία (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Χιλιάδες διαδηλωτές φωνάζουν "ΟΧΙ" στη συμφωνία των Πρεσπών

Αθήνα: Δρακόντεια μέτρα ασφαλείας για το μεγάλο συλλαλητήριο για τη Μακεδονία

Περισσότεροι από διακόσιες χιλιάδες διαδηλωτές θα φωνάξουν "όχι" στη Συμφωνία των Πρεσπών
Διεθνή

Στους 79 οι νεκροί από την έκρηξη αγωγού καυσίμων στο Μεξικό (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Πρόκειται για μία από τις φονικότερες εκρήξεις σε πετρελαιαγωγό εδώ και 25 χρόνια

Mεξικό: Αυξάνεται δραματικά ο αριθμός των νεκρών από έκρηξη σε αγωγό πετρελαίου

Προηγήθηκε διαρροή καυσίμων και τα θύματα πήγαν να γεμίσουν κουβάδες και κάνιστρα

Τραμπ: Παρουσίασε και επίσημα την πρόταση του για το μεταναστευτικό (ΦΩΤΟ)

Προσωρινές άδειες παραμονής έναντι χρηματοδότησης του τείχους από το Κογκρέσο

tv news

Ωμή βία και παράνοια στο πιο φρικιαστικό έγκλημα της σειράς «ΚΑΡΜΑ»

Ένα από τα πιο φρικιαστικά φονικά που διεπράχθησαν στο νησί,την Κυριακή στον Alpha (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

«Για Πάντα Εδώ» Αφιέρωμα στον Μάριο Τόκα με την Αιμιλία Κενεβέζου (ΒΙΝΤΕΟ)

Με σπάνιο αρχειακό υλικό από τη ζωή του μεγάλου μουσικοσυνθέτη, την Κυριακή στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 20/01/2019 - 19:30ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ