«Πάτησε» τη Δόξα και... ελπίζει ο Εθνικός (ΒΙΝΤΕΟ)

Δευτέρα, 8/3/2021 - 18:54

Νίκησε και ελπίζει!

Ο Εθνικός επικράτησε με 2-1 της Δόξας στο Δασάκι, για την 2η αγωνιστική των play-off, παίρνοντας μια πολύ σημαντική νίκη.

Η ομάδα της Άχνας είχε καλύτερη παρουσία στον αγωνιστικό χώρο και με τέρματα των Μαΐντεβατς (28') και Ηλία (78') πήρε το τρίποντο και αναπτέρωσε τις ελπίδες της για παραμονή.

Μακριά από τον καλό της εαυτό η ομάδα της Κατωκοπιάς που το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Καρλίτος στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων και έτσι δέχθηκε άλλη μια ήττα, μπαίνοντας πλέον σε περιπέτειες και μένοντας κοντά από την επικίνδυνη ζώνη.

Με αυτή τη νίκη ο Εθνικός παρέμεινε στην 13η θέση με 25 βαθμούς πλέον και την επόμενη (3η) αγωνιστική φιλοξενείται το Σάββατο (13/3, 16:00) από τη Νέα Σαλαμίνα στο «Αμμόχωστος».

Αντίθετα με την ήττα η Δόξα έμεινε στην 10η θέση με 31 βαθμούς και την ερχόμενη Παρασκευή (12/3, 16:00) υποδέχεται την Πάφο στο «Μακάρειο».

Εθνικός (Ηλίας Χαραλάμπους): Μπογκατίνοφ, Γκόρουμπετς, Κυπριανού, Περατικός, Κ.Ηλία, Χουντόμπιακ, Ταράσοφς, Ουαλί (88′ Ντέιβινσον), Ντόλεζαλ (46′ Παπαγεωργίου), Ζάκπα, Μαΐντεβατς (74′ Μ. Ηλία)

Δόξα (Κώστας Σακκάς): Σισκόφσκι, Μουχτάρης, Άδωνη (80′ Γκολομπάρτ), Τραϊτσέφσκι, Μπόλιεβιτς (68′ Γκλίσιτς), Ασαμόα, Εγγλέζου, Οικονομίδης, Μπιλάλ (57′ Καρλίτος), Λουίς Κάρλος (80′ Μπουλότ), Σαντίκ.