Πλήρωσε τα... λάθη της η Ανόρθωση

Τρίτη, 2/3/2021 - 09:20

Μπορεί να βρέθηκε με δύο γκολ πίσω στο σκορ η Ανόρθωση στην πρεμιέρα των play-off κόντρα στον Απόλλωνα όμως εν τέλει η ομάδα της Αμμοχώστου κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας. Το 2-2 σαφώς όμως και δεν αφήνει κανένα ικανοποιημένο στην «Κυρία» καθώς η διαφορά από την πρώτη θέση άνοιξε στους εφτά βαθμούς.

«Κάθε απώλεια μπορεί να στοιχίσει. Όταν οι άλλοι κερδίζουν και εσύ όχι, ξεφύγουν. Θα παλέψουμε μέχρι τέλους και θα δούμε τι θα βγει», ήταν τα λόγια του Τιμούρ Κετσπάγια μετά το πέρας της αναμέτρησης. Επί της ουσίας ο Γεωργιανός τεχνικός παραδέχθηκε τα λάθη της ομάδας του όμως ξεκαθάρισε πως θα το προσπαθήσουν έως το τέλος της σεζόν.

Το γρήγορο γκολ που δέχθηκε η ομάδα του Κετσπάγια φάνηκε να την επηρεάζει καθώς παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα από το 23ο λεπτό, έδειχνε να μη μπορεί να μπει αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή. Στο δεύτερο ημίχρονο άνηκε εξ ολοκλήρου στην «Κυρία» η οποία είχε τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης όμως δέχθηκε και δεύτερο γκολ κόντρα στη ροή του αγώνα. Παρ' όλα αυτά όμως κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα και να «σώσει» το βαθμό της ισοπαλίας.

Πλέον, στην Ανόρθωση στρέφονται ήδη στο παιχνίδι της δεύτερης αγωνιστικής των play-off του πρωταθλήματος με αντίπαλο την Ομόνοια στο ΓΣΠ. Παιχνίδι στο οποίο η νίκη είναι... μονόδρομος για την «Κυρία». Άλλο αποτέλεσμα πέραν των τριών βαθμών της νίκης, ενδεχομένως να αυξήσει τη διαφορά από την πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.