Αθλητικά

Ποιος Μέσι και ποιος Ρονάλντο; Χάρι Κέιν λέμε

ΧΑΡΙ ΚΕΪΝ

Ο Χάρι Κέιν σκόραρε και στο Τορίνο κόντρα στη Γιουβέντους και έφτασε σε μια ιστορική επίδοση στα χρονικά του Champions League!

Στο 35ο λεπτό του Γιουβέντους – Τότεναμ, ο Χάρι Κέιν μείωσε για την αγγλική ομάδα το σκορ σε 2-1 με ένα κλασικό για τον ίδιο γκολ, το οποίο όμως έχει και ιστορικό χαρακτήρα.

Με αυτό το τέρμα έφτασε σε μια επίδοση που δεν είχε υπάρξει ξανά στα χρονικά του Champions League αφού πέτυχε το 9ο γκολ του στα πρώτα 9 ματς που παίζει στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση!

Όπως μάλιστα σημειώνει και ο επίσημος λογαριασμός του Champions League στο facebook, ο Λιονέλ Μέσι είχε μόλις 2 γκολ στα πρώτα 9 του παιχνίδια σε αυτό, ενώ ο Κριστάνο Ρονάλντο κανένα!

 

Επόμενο άρθρο

Δράση στο Κύπελλο με τέσσερις αγώνες

Συνέχεια στη Β' φάση του Κυπέλλου, με μία ρεβάνς και άλλους τρεις πρώτους αγώνες
14/02/2018 - 09:28

ΣχετικέςΕιδήσεις

Τα γήπεδα που έθεσαν υποψηφιότητα για τους Ευρωπαϊκούς τελικούς του 2021

Όλα τα γήπεδα και πόλεις που έχουν πιθανότητα να φιλοξενήσουν κάποιο τελικό
23/02/2019 - 09:37

Σιμεόνε για την άσεμνη χειρονομία του: «Το έκανα από την καρδιά μου» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο «Τσόλο» υποστήριξε πως η ομάδα του θα υποφέρει στη ρεβάνς του Τορίνου παρά το 2-0
21/02/2019 - 13:53

Λιόν - Μπαρσελόνα: Δυο σοβαρά άρρωστα παιδιά είδαν το ματς μέσω ρομπότ (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα ιδρύματα των δυο ομάδων επιστράτευσαν την τεχνολογία για δυο άρρωστα παιδιά
20/02/2019 - 08:16

Συνεχίζεται σήμερα το Τσάμπιονς Λιγκ με σπουδαίους αγώνες σε Λίβερπουλ και Λυόν

Λίβερπουλ-Μπάγερν και Λυόν-Μπαρσελόνα οι αποψινοί αγώνες για το Τσάμπιονς Λιγκ
19/02/2019 - 12:07

Ρεκόρ αποβολών ο Σέρχιο Ράμος

Ξεπέρασε κάθε προηγούμενο ο αρχηγός της Ρεάλ Μαδρίτης
18/02/2019 - 17:40

Στο βιβλίο Γκίνες για το...μεγαλύτερο στρουμφοχωριό ever (BINTEO)

Βάφτηκαν μπλε, έβαλαν κόκκινα σκουφάκια και βγήκαν μαζικά στους δρόμους
18/02/2019 - 17:10

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Σε ρυθμούς "Medochemie Nicosia Marathon" τρέχει η Λευκωσία

Δείτε τον χάρτη με τις διαδρομές και μάθετε τους δρόμους που θα είναι κλειστοί για οχήματα

Μικροί πυροσβέστες...εν δράσει (ΦΩΤΟ)

Παιδάκια μετατράπηκαν σε πυροσβέστες και ετοιμάστηκαν για παν ενδεχόμενο

Ένας επίγειος παράδεισος λίγο έξω από το κέντρο της πρωτεύουσας (ΒΙΝΤΕΟ)

Προσφέρει πολλές επιλογές αναψυχής στους επισκέπτες όλων των ηλικιών
Ελλάδα

Ξεψύχησε αιφνίδια αγγελούδι τεσσάρων μηνών

Τι έδειξε η νεκροτομή που διενεργήθηκε επί της σορού του

Πανελλήνιος Θρήνος-Εύζωνας "έσβησε" μετά από σκοπιά στον Άγνωστο Στρατιώτη(ΦΩΤΟ)

To χρονικό του θανάτου του 24χρονου στρατιώτη με άγνωστα τα ακριβή αίτια θανάτου του

Ξανά στα λευκά ο Λευκός Πύργος (ΦΩΤΟ)

Καθυστερήσεις και ακυρώσεις πτήσεων λόγω της σφοδρής χιονόπτωσης
Διεθνή

Καζάνι που βράζει η Βενεζουέλα (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

"Μπλόκο στην ανθρωπιστική βοήθεια, εντάσεις, οπισθοχωρήσεις και άοπλοι πέφτουν νεκροί

Τηλεφώνησε στην αστυνομία γιατί της πούλησαν...καστανή ζάχαρη αντί για κοκαΐνη

Διαβάστε τον διάλογο με τον αστυνομικό και το...ανοιχτόμυαλο σχόλιο της Αστυνομίας

Έκλεισε το μεγαλύτερο εργοστάσιο Nutella στον κόσμο

Ο λόγος που έκλεισε και το...μέλλον της εταιρείας και των προϊόντων

tv news

Οικογενειακό αμόκ θανάτου στο «ΚΑΡΜΑ» του Αlpha Κύπρου,αυτή την Κυριακή (ΒΙΝΤΕΟ)

Μία αναπάντεχη δολοφονία που δεν θα μπορούσε ποτέ να διανοηθεί ο ανθρώπινος νους...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 24/02/2019 - 00:30ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ