Αθλητικά

Σίλντεφελντ: «Ναι, μίλησα με την Ομόνοια αλλά...»

Ο Γκόρντν Σίλντεφελντ ανανέωσε τη συνεργασία του με την Ανόρθωση και παραχώρησε ραδιοφωνικές δηλώσεις. Μεταξύ άλλων ο Κροάτης αποκάλυψε ότι είχε μιλήσει με την Ομόνοια, για τα όσα έζησε στην Ανόρθωση τη φετινή περίοδο, για τον Τιμούρ αλλά και για τον Ουζόχο. 

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Κροάτης

Για τις προτάσεις που δέχθηκε: «Δεν το διαψεύδω. Είχα κάποιες προτάσεις. Ναι, μίλησα με την Ομόνοια, όμως έπαιξε ρόλο η πρόταση της Ανόρθωσης. Ήμουν πολύ ικανοποιημένος εδώ και είχε το πλεονέκτημα η Ανόρθωση. Προσδοκώ σε καλύτερες μέρες στην Ανόρθωση».

Για την ανανέωση του συμβολαίου του με την Ανόρθωση: «Είμαι πολύ χαρούμενος και ευχαριστημένος από την εξέλιξη αυτή και την ανανέωση μου (1+1). Δεν μου πήρε πολύ να πάρω αυτή την απόφαση, εγώ και η οικογένεια μου είμαι πλήρως ευχαριστημένος από την ζωή μου στην Κύπρο. Βλέπω μπροστά και την επόμενη χρονιά στην Ανόρθωση».

Για τη φετινή χρονιά στην Ανόρθωση: «Κανένας από εμάς δεν αξίζει να έχει χρονιά σαν κι αυτή. Όλα πήγαν στραβά φέτος δεν πιστεύω ότι μπορούν να παν χειρότερα. Πιστεύω ότι τα πράγματα θα είναι καλύτερα του χρόνου και αυτό με έκανε να υπογράψω το νέο μου συμβόλαιο. Ήταν ένα μεγάλο σοκ για μένα, ειδικά οι πρώτοι φετινοί μήνες. Ήταν η χειρότερη χρονιά για εμάς και θέλω να την ξεχάσω το γρηγορότερο».

Για τον Κετσπάγια: «Δεν θέλω να μιλήσω για την επόμενη σεζόν. Βλέπουμε ακόμα αυτή την σεζόν και είμαστε συγκεντρωμένοι. Αυτή είναι η απόφαση του συλλόγου και όποιος και να είναι προπονητής εγώ είμαι επαγγελματίας και θα κάνω τη δουλειά μου».

Για το Kυπριακό ποδόσφαιρο: «Έχω καλή εντύπωση, ειδικά για τις τελευταίες πορείες στην Ευρώπη και την είσοδο στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ και τους Τσάμπιονς Λιγκ».

Για το αν πιστεύει στις δυνατότητες του: «Νιώθω πολύ καλά δεν είχα κάποιο τραυματισμό και είναι σημαντικό. Νιώθω καλά και εγώ αλλά και οι συμπαίκτες μου».

Για τον στόχο των επόμενων αγώνων: «Πρέπει να κερδίσουμε όλους τους αγώνες που απομένουν, έχουμε την ποιότητα. Πρέπει να τελειώσουμε καλά την σεζόν, να ξεκουραστούμε και να προετοιμαστούμε κατάλληλα».

Για τον Ουζόχο: «Γνωρίζει ότι έκανε αντιεπαγγελματική κίνηση, ήταν πολύ απογοητευμένος και φέτος του πήγαν όλα στραβά».

Επόμενο άρθρο

Οκριασβίλι: «Είμαι ενθουσιασμένος που θα δουλέψω με τον Τιμούρ στην Ανόρθωση»

Τι ανάφερε ο Γεωργιανός ποδοσφαιριστής στην πατρίδα του
02/04/2019 - 13:44

ΣχετικέςΕιδήσεις

Λαφράνς: «Ανοησίες ότι έκλεισα στον ΑΠΟΕΛ»

Αποκαλυπτικός ο αμυντικός της ΑΕΛ σε δηλώσεις του, σχετικά με το μέλλον αλλά και γενικώς
23/05/2019 - 18:46

Σοφοκλέους: «Με Τόρες και Μπενίτεθ, δεν χάναμε το πρωτάθλημα»

Ο πρόεδρος της ΑΕΛ, Ανδρέας Σοφοκλέους, έκανε τον δικό του απολογισμό της σεζόν
23/05/2019 - 13:32

Ντόσα: «ΑΕΛ λαός κύπελλο ρε» (ΒΙΝΤΕΟ)

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο αρχηγός της ΑΕΛ στη κάμερα του Alpha
22/05/2019 - 22:02

Μακρής: «Ήταν ιδιαίτερο παιχνίδι για μένα» (ΒΙΝΤΕΟ)

Αν και ανήκει στον ΑΠΟΕΛ πανηγύρισε έξαλλα τον πρώτο του τίτλο κυπέλλου με την ΑΕΛ
22/05/2019 - 21:54

Κέρκεζ: «Το είχα μέσα μου από τότε με την Πέγεια» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα δήλωσε ο προπονητής της ΑΕΛ μετά την νίκη στον τελικό
22/05/2019 - 21:47

Σοφοκλέους: «Να ξεδιψάσει αυτός ο κόσμος» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα δήλωσε ο πρόεδρος της ΑΕΛ στη κάμερα του Alpha
22/05/2019 - 21:43

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

14χρονη κατήγγειλε τον παππού της για σεξουαλική κακοποίηση

Ο 60χρονος οδηγήθηκε ενώπιον δικαστηρίου όπου αποφασίστηκε η 7ημερη κράτηση του

Χωρίς νερό περιοχές της Λεμεσού λόγω βλάβης

Οι αρμόδιες αρχές κάνουν ότι μπορούν ώστε να επιλυθεί το συντομότερο

"Ατυχείς οι δηλώσεις του Δημάρχου Λάρνακας" δηλώνει ο Υπουργός Υγείας

Τι ξεκαθαρίζει για την κατάσταση που επικρατεί στο παλαιό Νοσοκομείο της πόλης
Ελλάδα

Ελλάδα: Χειροπέδες σε μάνα και γιο για χασισοφυτία

Εντοπίστηκαν στο στάβλο τους 61 δενδρύλια ενώ είχαν σκοπό να φυτέψουν πολύ περισσότερα

Tρίχρονο αγγελούδι ξεψύχησε στο δρόμο για το νοσοκομείο

Αντιμετώπιζε προβλήματα υγείας και νοσηλευόταν στο Παίδων

Ολλανδός τουρίστας βρέθηκε νεκρός σε δωμάτιο ξενοδοχείου

Μέλη της οικογένειάς του τον εντόπισαν αναίσθητο..
Διεθνή

Παραιτήθηκε η Bρετανίδα Πρωθυπουργός Τερέζα Μέι (ΒΙΝΤΕΟ)

"Παρά τις προσπάθειες, απέτυχα να υλοποιήσω το Brexit", είπε με βουρκωμένα μάτια

ΗΠΑ: Στους επτά αυξήθηκαν οι νεκροί από τα ακραία καιρικά φαινόμενα

Ανεμοστρόβιλοι και βροχοπτώσεις σαρώνουν τις κεντρικές πολιτείες

17 κατηγορίες για κατασκοπεία ασκήθηκαν σε βάρος του Τζούλιαν Ασάνζ από τις ΗΠΑ

Ο Ασάνζ παραμένει έγκλειστος σε φυλακή υψίστης ασφαλείας όπου εκτίει ποινή φυλάκισης

tv news

Σκόνη θανάτου, γραπτά κείμενα μελλοθάνατων και κραυγές χήρων και ορφανών

Oι«24 Ώρες»αποκαλύπτουν το θανατικό που έπληξε την Πλατανιστάσα αυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα»Η Ρένα βρίσκει την ευκαιρία να ξανάρθει κοντά με τον Αντρέα

Η Έλλη προσπαθεί να κρατήσει τη Μελίτη μακριά από τα παιδιά της.. Παρασκευή:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 24/05/2019 - 17:40DEAL