Σπιλέφσκι: «Είναι στενάχωρο να δέχεσαι γκολ με τέτοιο τρόπο, ψηλά το κεφάλι»

Παρασκευή, 22/9/2023 - 00:17
ΣΠΙΛΕΦΣΚΙ

Ανάμεικτα ήταν τα συναισθήματα του Αλεξέι Σπιλέφσκι μετά τον αγώνα κόντρα στη Σπάρτα Πράγας. Ο Άρης ηττήθηκε από τους Τσέχους στην πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League, ωστόσο ο Λευκορώσος ζήτησε οι παίκτες του να σηκώσουν ψηλά το κεφάλι.

Αναλυτικά όσα δήλωσε μετά το ματς: «Δεν ξέρω αν θα πρέπει να είμαι χαρούμενος για την εμφάνιση ή στεναχωρημένος για το αποτέλεσμα. Μετά το 1-1 και στα τελευταία 25 λεπτά μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, δεν ήμασταν τόσο καλοί και δείξαμε περισσότερο σεβασμό από ότι έπρεπε στον αντίπαλο. Κάναμε ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο αλλά είναι στενάχωρο να δέχεσαι γκολ με τέτοιο τρόπο, από στημένες φάσεις. Ξέραμε ότι η Σπάρτα Πράγας είναι πιο ψηλή ομάδα από εμάς. Ο Άρης είναι η πιο κοντή ομάδα από όλες στους ομίλους. Σαν να παίζαμε εναντίον παικτών μπάσκετ. Οι παίκτες δεν πρέπει να έχουν το κεφάλι κάτω, να το έχουν ψηλά και να είναι περήφανοι όπως περήφανο πρέπει να είναι και το κυπριακό ποδόσφαιρο».