Αθλητικά

Στην Αθήνα για την ΑΕΚ ο Ζήσης

Πανευτυχής και ενθουσιασμένος που επέστρεψε στην ΑΕΚ δήλωσε ο Νίκος Ζήσης κατά την άφιξή του στο «Ελευθέριος Βενιζέλος» το βράδυ του Σαββάτου (18/01).

Ο πρώην αρχηγός της Εθνικής Ελλάδος, ο οποίος θα φορέσει τα κιτρινόμαυρα μετά το 2005, έφτασε στην Αθήνα το βράδυ του Σαββάτου (18/1) και τόνισε πως είναι απόλυτα έτοιμος να μπει από αύριο κιόλας στις προπονήσεις, ώστε να βοηθήσει την Ένωση στις υποχρεώσεις της.

«Σίγουρα είναι φοβερό να γυρνάω και πάλι πίσω στην Ελλάδα για να παίξω στην ΑΕΚ. Μέσα σε όλα αυτά θα πρέπει να συγκεντρωθώ για να κάνω την δουλεία μου. Η ομάδα είναι σε μία σημαντική στιγμή της σεζόν και έχει σημαντικούς αγώνες για το BCL. Ειδικά οι δύο επόμενοι που είναι και εκτός έδρας. Έχουμε σημαντικό αγώνα για το πρωτάθλημα. Αυτό που έχω να κάνω τώρα είναι να αφήσω στην άκρη τα συναισθήματα και να αφοσιωθώ στην δουλεία μου. Να μάθω τους συμπαίκτες μου για να δώσω τον καλύτερο μου εαυτό για την ΑΕΚ», δήλωσε αρχικά ο Νίκος Ζήσης και πρόσθεσε:

«Είχαμε μιλήσει με τον κόουτς από το καλοκαίρι. Δεν ξέχασα τα πράγματα που μου είχε πει. Για κάποιο λόγο όταν δέχτηκα το τηλέφωνο των ανθρώπων της ΑΕΚ, ένιωσα ότι αυτό ήθελα να κάνω. Έγιναν όλα τόσο γρήγορα. Δεν ήταν εύκολο να λύσω την συνεργασία μου με την Μπανταλόνα, αλλά η επιθυμία μου να γυρίσω ήταν μεγάλη. Μίλησα και με τον κύριο Αγγελόπουλο και η επιθυμία του με έκανε να το κάνω τώρα, γρήγορα. Προπόνηση έχω αύριο το πρωί, αυτή είναι η αλήθεια. Πρέπει να προετοιμαστώ για τον αγώνα που έχουμε την Τετάρτη, είναι πολύ σημαντικός».

Για την επιστροφή του στην Ένωση: «Σίγουρα είναι κάτι που ακόμα προσπαθώ να το συνειδητοποιήσω. Πρέπει όμως να κάνω προπόνηση και να ετοιμάσω το σώμα μου για να είμαι έτοιμος για το παιχνίδι στην Ισπανία. Δύο μέρες δεν δούλεψα καθόλου και πρέπει να είμαι απόλυτα έτοιμος για να βοηθήσω την ΑΕΚ. Πρέπει να μάθω τους συμπαίκτες μου, την φιλοσοφία του κόουτς γιατί έχουμε μπροστά μας ένα δύσκολο παιχνίδι».

Για τα χρόνια που πέρασαν: «Δεν θέλω να χάσω τον στόχο μου. Η ομάδα έχει υψηλούς στόχους αυτή τη στιγμή. Τον επόμενο βήμα, θα κριθεί η κατάσταση της ομάδα για το BCL, αλλά και για το Κύπελλο. Δεν θέλω να σκέφτομαι τι έγινε πριν 15 χρόνια, πρέπει να ετοιμαστώ για να βοηθήσω την ομάδα. Έχω να δώσω ακόμα πολλά. Νιώθω καλά. Θέλω να μάθω την φιλοσοφία του προπονητή, να προετοιμαστώ σε αυτήν και να δώσω όσα περισσότερα μπορώ».

Επόμενο άρθρο

«Περίπατος» για Μπακς και «διπλό» Γιάννη (ΒΙΝΤΕΟ)

Άλλη μια εύκολη νίκη για τα «ελάφια», double double χωρίς να φορτσάρει ο Αντετοκούνμπο
19/01/2020 - 09:23

ΣχετικέςΕιδήσεις

78χρονη νικήθηκε από τον κορωνοϊό και κατέληξε σε νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης

Στους 52 ανήλθε ο αριθμός των νεκρών στην Ελλάδα
02/04/2020 - 13:50

Λίνος Γαβριήλ: «Πάντα ήμουν σε μεγάλες ομάδες που έκαναν πρωταθλητισμό» (BINTEO)

Αναλυτικά όλα όσα δήλωσε ο ομοσπονδιακός τεχνικός της εθνικής μας ομάδας μπάσκετ
02/04/2020 - 11:54

Τα καλύτερα του Γιάννη σε κάθε παιχνίδι της φετινής σεζόν (ΒΙΝΤΕΟ)

Βίντεο διάρκειας 17 λεπτών με show από τον «Greek Freak»
02/04/2020 - 11:48

Σπανούλης: «Είμαι περίπου δύο μήνες μέσα, ακολουθούμε όλοι τις οδηγίες»

Και ο «Kill Bill» μένει σπίτι ακολουθώντας τις οδηγίες για τον περιορισμό του κορωνοϊού
02/04/2020 - 09:02

Θρήνος στην Καστοριά για τον πατέρα τεσσάρων παιδιών που "έσβησε" από κορωνοϊό

Πενήντα έναν νεκρούς και χίλια τετρακόσια δεκαπέντε κρούσματα μετρά η Ελλάδα
02/04/2020 - 07:43

Το ΝΒΑ συζητάει για ψαλίδι 25% στο υπόλοιπο των συμβολαίων

Εφόσον αποφασιστεί η οριστική διακοπή της regular season.
01/04/2020 - 10:58

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πρόστιμο 350 ευρώ σε 24χρονο για αχρείαστη μετακίνηση

Εντοπίστηκε χωρίς τα απαραίτητα δικαιολογητικά στην Λεωφόρο Ποσειδώνος στην Κάτω Πάφο

Δεύτερο "χτύπημα" κορωνοϊού ανάμεσα στο διοικητικό προσωπικό του ΓΝ Λεμεσού

Επέστρεψαν στην καραντίνα στελέχη του νοσηλευτηρίου μετά από επιβεβαιωμένο κρούσμα

Αντί να περιοριστεί στο σπίτι πήγε στο φαρμακείο για να αγοράσει χλωροκίνη...

"Απαράδεκτη ενέργεια" από ασθενή με κορωνοϊό καταγγέλλει Ανώτερη Λειτουργός του ΟΚΥπΥ
Ελλάδα

Στα 1.514 τα επιβεβαιωμένα κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα

Ανακοινώθηκαν 50 νέα περιστατικά - 53 ασθενείς έχουν χάσει τη ζωή τους

Ο Απρίλιος είναι καθοριστικός για τη μάχη κατά του κορωνοϊού, λέει ο Μητσοτάκης

"Οσα έρχονται απαιτούν σταθερή προσήλωση στο στόχο, πειθαρχία και ενότητα"
Διεθνή

Έσπασε το φράγμα των 1.000 νεκρών και η Γερμανία

Δραματική αύξηση καταγράφεται στα επιβεβαιωμένα κρούσματα που ανήλθαν στις 80.000

1,200 θάνατοι από τον κορωνοϊό στις ΗΠΑ μέσα σε ένα μόλις εικοσιτετράωρο

Μακράν η χώρα του κόσμου με τον μεγαλύτερο αριθμό επιβεβαιωμένων κρουσμάτων στον κόσμο

Ιταλός ασθενής με κορωνοϊό: «Μέσα σε μια μέρα βρέθηκα στην Εντατική» (VID)

Κατάφερε να νικήσει τη μάχη και εξομολογείται τις κρίσιμες στιγμές που βίωσε

tv news

«Έρωτας μετά» Ένα δυνατό ερωτικό θρίλερ καθημερινά στον Alpha Κύπρου

Ένα παρελθόν γεμάτο μυστικά και πάθη και ένα παρόν που ψάχνει απαντήσεις...
Alpha TV Κύπρου

«8 Λέξεις» Η Τζουλιάνα κερδίζει όλο και περισσότερο την εμπιστοσύνη του Σωτήρη..

Δείτε στα νέα διπλά συγκλονιστικά επεισόδια της δραματικής σειράς, αυτό το Σαββατοκύριακο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 03/04/2020 - 11:00ALPHA ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ