Στον δρόμο της Ομόνοιας η Μίντιλαντ

Πέμπτη, 3/8/2023 - 23:08

Με την… ψυχή στο στόμα πήρε την πρόκριση η Μίντιλαντ κόντρα στην Προγκρές. Οι Δανοί θα βρεθούν στον δρόμο της Ομόνοιας καθώς εξασφάλισαν το εισιτήριο για τον τρίτο προκριματικό του Conference League, μετά από ήττα στο Λουξεμβούργο.

Η Μίντιλαντ ηττήθηκε από την Προγκρές με 1-2, ωστόσο σε συνδυασμό με το 2-0 του πρώτου αγώνα, κατάφερε να οδηγηθεί στον επόμενο γύρο. Μάλιστα, το παιχνίδι οδηγήθηκε και στην παράταση. Η ομάδα του Λουξεμβούργου ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 και στην ημίωρη παράταση, οι Δανοί πήραν την πρόκριση με γκολ στο 112’.

Εντός της αυριανής ημέρας (4/8) αναμένεται πως η UEFA θα ορίσει τις ώρες των δύο αναμετρήσεων. Υπενθυμίζουμε πως το πρώτο ματς θα διεξαχθεί στο ΓΣΠ (10/8) και η ρεβάνς στη Δανία (17/8).

*πηγή φωτογραφίας: FC Midtjylland (Facebook)