Τα πεπραγμένα των «πράσινων» διεθνών

Τετάρτη, 29/3/2023 - 14:34

Με ανακοίνωση η Ομόνοια ενημέρωσε για τα πεπραγμένα των διεθνών της, οι οποίοι χθες (28/03) ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους με τα αντιπροσωπευτικά τους συγκροτήματα.

Η ανακοίνωση της Ομόνοιας: «Ολοκληρώθηκαν χθες βράδυ οι εθνικές υποχρεώσεις για τους 13 ποδοσφαιριστές μας.

ΕΘΝΙΚΗ ΚΥΠΡΟΥ: Πέντε από τους έξι ποδοσφαιριστές μας πήραν χρόνο συμμετοχής στο χθεσινό φιλικό παιχνίδι απέναντι στην Αρμενία, το οποίο έληξε ισόπαλο 2-2. Ο Παναγή αγωνίστηκε σε όλο τον αγώνα, ο Κακουλλής για 67 λεπτά, ο Κούσουλος για ένα ημίχρονο, ενώ στο 76ο λεπτό ο Λοΐζου αντικατέστησε τον Χαραλάμπους.

ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΠΙΔΩΝ ΚΥΠΡΟΥ: Ο Ανδρέας Σάββα αγωνίστηκε για 62 λεπτά στο φιλικό παιχνίδι της εθνικής Ελπίδων απέναντι στην Ουγγαρία (2-5). Ο ποδοσφαιριστής μας βρήκε τον δρόμο προς τα δίκτυα στο 37ο λεπτό του αγώνα.

ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΠΙΔΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ: Ο Φώτης Κίτσος αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι της εθνικής Ελπίδων της Ελλάδας απέναντι στη Λευκορωσία (1-1) για την προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

ΕΘΝΙΚΗ ΛΙΒΥΗΣ: Ο Ίσμαελ Ταχούρι-Σράντι πέρασε ως αλλαγή στο 54ο λεπτό του αγώνα της εθνικής του απέναντι στην Τυνησία για την 4η αγωνιστική των προκριματικών του Κυπέλλου Αφρικής. Η Τυνησία κέρδισε με 1-0 τον αγώνα.

ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΟΜΟΡΩΝ ΝΗΣΩΝ: Ο Φουάντ Μπασιρού αγωνίστηκε για 75 λεπτά στο παιχνίδι απέναντι στην Ακτή Ελεφαντοστού, στο οποίο η εθνική του δέχθηκε την ήττα με 0-2. Το παιχνίδι αφορούσε την 4η αγωνιστική των προκριματικών του Κυπέλλου Αφρικής.

ΕΘΝΙΚΗ ΟΥΓΓΑΡΙΑΣ: Ο Άνταμ Λανγκ αγωνίστηκε για 90 λεπτά στο παιχνίδι της εθνικής τους απέναντι στη Βουλγαρία για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

ΕΘΝΙΚΗ ΝΙΓΗΡΙΑΣ: Ο Φράνσις Ουζόχο αγωνίστηκε για 90 λεπτά στη νίκη (1-0) της εθνικής του απέναντι στη Γουινέα Μπισάου για για την 4η αγωνιστική των προκριματικών του Κυπέλλου Αφρικής.

ΕΘΝΙΚΗ ΓΟΥΙΝΕΑ ΜΠΙΣΑΟΥ: Ο Μορέτο Κασάμα αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην ήττα )0-1) της εθνικής του απέναντι στη Νιγηρία για για την 4η αγωνιστική των προκριματικών του Κυπέλλου Αφρικής».