Τελικό: ΑΕΚ - ΑΕΛ

Σάββατο, 3/11/2018 - 20:56

Μεγάλη νίκη για την ΑΕΛ στην Αρένα απέναντι στην ΑΕΚ. Η ομάδα της Λεμεσού πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης χάρη στο γκολ του Χουράδο στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης. Η ΑΕΛ δεν ήταν καλύτερη από την αντίπαλο της όμως εκμεταλλεύτηκε το προβάδισμα της και κλείστηκε πίσω. Με αυτό το κλείσιμο η ΑΕΚ μπλόκαρε και δεν μπορούσε να φτάσει με αξιώσεις στην εστία του Πρόσεκ. Η ΑΕΛ παραμένει στην κορυφή της βαθμολογικής κατάταξης με 22 πόντους. Πρώτη εντός έδρας  ήττα για την ΑΕΚ στη φετινή σεζόν.

03/11/2018
20:56
Τέλος στην αναμέτρηση
03/11/2018
20:52
90' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ

Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Τρισκόφσκι να μην μπορεί για την προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής.

03/11/2018
20:51
90΄6 λεπτά επιπλέον για την ολοκλήρωση του αγώνα
03/11/2018
20:44
84' Ακυρωθέν γκολ για την ΑΕΚ

Εκτελεί ο Χέφελ, και ο Γκονζάλες σκοράρει, όμως το τέρμα δεν μετρά μιας και ο διαιτητής έδωσε φάουλ πριν σκοράρει ο ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ.

03/11/2018
20:39
80' Αλλαγή για τις δύο ομάδες

ΑΕΚ: Τομάς μέσα στη θέση του Λαρένα

ΑΕΛ: Χουράδο έξω μέσα ο Μακρής

03/11/2018
20:30
70' Αλλαγή για τις δύο ομάδες

ΑΕΚ: Εκτός ο Γιάννου στη θέση του ο Ασούπρε

ΑΕΛ: Μπενίτεθ στη θέση του Αβραάμ

03/11/2018
20:29
70' ΣΧΟΛΙΟ

Πάρα πολύ σωστή διαχείριση του σκορ από την ομάδα της Λεμεσού μετά το γκολ στις αρχές του ημιχρόνου.

03/11/2018
20:15
55' Αλλαγή για την ΑΕΚ

Στη θέση του Τέτε ο Ακοράν.

03/11/2018
20:10
50' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ

Τραγικό λάθος του Τόνιο, με τον Χουράδο να κλέβει τη μπάλα απ' τον πορτιέρο της ΑΕΚ και να σκοράρει σε κενή εστία.

03/11/2018
20:09
49' Δοκάρι για την ΑΕΛ

Ο Αβραάμ κέρδισε την κεφαλιά μετά από συστημένη μπαλιά του Τεξέιρα, με τη μπάλα όμως να σταματά στο δοκάρι του Τόνιο

03/11/2018
20:05
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου
19:47
45' 1 λεπτό οι καθυστερήσεις
03/11/2018
19:38
36' Ευκαιρία για την ΑΕΚ

Ο Φλοριάν κάνει το σουτ από πολύ πλάγια, με τον Πρόσεκ να στέλνει δύσκολα σε κόνρερ

03/11/2018
19:35
33' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΛ

Ο Χουράδο βρέθηκε στην καρδιά της μικρής περιοχής, πλάσαρε, όμως ο Τόνιο του είπε όχι.

03/11/2018
19:32
30' ΣΧΟΛΙΟ

Αν και υπάρχει καλός ρυθμός στην αναμέτρηση δεν έχουμε δει την μεγάλη ευκαιρία μπροστά από τις εστίες των δύο ομάδων.

03/11/2018
19:19
17' Σουτ για την ΑΕΚ

Με πάσα ο Λαρένα, ο Τρισκόφσκι κάνει το σουτ απ' το ύψος το πέναλτι, κοντράρει η μπάλα και διώχνουν οι της ΑΕΛ.

03/11/2018
19:15
13' Φάουλ για την ΑΕΚ

Φάουλ για την ΑΕΛ από δεξιά, δίπλα απ' το σημαιάκι του κόρνερ. Εκτελεί ο Αβραάμ, διώχνει ο Λαρένα, δοκιμάζει το πόδι του από μακριά ο Νταβόρ, έξω η μπάλα.

03/11/2018
19:11
9' Αντεπίθεση για την ΑΕΚ

Αντεπίθεση για την ΑΕΚ, με τον Φλοριάν να τρέχει από αριστερά, όμως ο Τεξέιρα θα αμυνθεί σωστά και θα σώσει την ομάδα από μια δύσκολη στιγμή

03/11/2018
19:06
4' Ευκαιρία για την ΑΕΚ

Πρώτη τελική στον αγώνα, με τον Λαρένα να κάνει το σουτ λίγο έξω απ' την περιοχή, όμως η μπάλα πέρασε έξω

03/11/2018
19:02
1' Έναρξη στην αναμέτρηση