ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ - ΑΠΟΕΛ 2-0

Τετάρτη, 18/4/2018 - 18:28

ΑΕΚ και ΑΠΟΕΛ «κονταροχτυπιούνται» στην Αρένα, για το πρώτο βήμα προς τον μεγάλο τελικό της 16ης Μαΐου.

Οι δύο ομάδες αγωνίζονται στον πρώτο μεταξύ τους ημιτελικό (η ρεβάνς σε μια βδομάδα στο ΓΣΠ) στο Κύπελλο, με τους γηπεδούχους να θέλουν τη διάκριση μέσω του θεσμού που τους έχει απομείνει, ενώ οι «γαλαζοκίτρινοι» θέλουν να το κατακτήσουν και αυτό.

Θυμίζουμε πως η έδρα της ΑΕΚ είναι η μοναδική αήττητη ως τώρα στη σεζόν (32 αγώνες πρωταθλήματος), ενώ πριν τη ρεβάνς οι δύο ομάδες θα «τα πούνε» και για το θεσμό του πρωταθλήματος. Μία βδομάδα δηλαδή, τρεις αγώνες ανάμεσα σε ΑΕΚ και ΑΠΟΕΛ.

18/04/2018
20:51
90' + 4 Τέλος αγώνα. Σημαντικό προβάδισμα για την ΑΕΚ
18/04/2018
20:50
90' + 3 Ευκαιρία για ΑΠΟΕΛ με Σόουζα, το πλασέ του πέρασε έξω
18/04/2018
20:47
90' Ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ, με τον Φαρίας να προσπαθεί από κοντά και τον Πάμπλο να αποκρούει
18/04/2018
20:47
90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
18/04/2018
20:45
88' Ο Ακοράν έκανε το σουτ στο ύψος της περιοχής, άστοχο
18/04/2018
20:44
86' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Μέσα ο Τομάς, εκτός ο Τρισκόφσκι
18/04/2018
20:40
83' ΓΚΟΛ! 2-0 για την ΑΕΚ

Ο Φλοριάν κατέβασε με κεφαλιά στον Γιάννου έξω απ' την περιοχή, αμφότεροι έκαναν το 1-2, με τον Ελλαδίτη να μπαίνει στην περιοχή και να πλασάρει ιδανικά για το 2-0.

18/04/2018
20:32
75' Σουτ του Εμπεσίλιο, άστοχο, για την πρώτη τελική προσπάθεια του ΑΠΟΕΛ...
18/04/2018
20:31
74' Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Σόουζα, εκτός ο Ζαχίντ
18/04/2018
20:24
66' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ

Ο Λαρένα έκανε το μακρινό σουτ, ο Βάτερμαν απέκρουσε δύσκολα, η μπάλα στρώθηκε στον Τρισκόφσκι που προ κενής εστίας την έστειλε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18/04/2018
20:23
65' Μία αλλαγή για κάθε ομάδα

Ο Φλοριάν πήρε τη θέση του Χέφελ στην ΑΕΚ, με τον Ενσούε να αντικαθιστά τον Σάλαϊ στον ΑΠΟΕΛ.

18/04/2018
20:20
63' Κόκκινη για τον ΑΠΟΕΛ!

Ο Ιωάννου αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα, για φάουλ που έκανε στον Ακοράν. Με δέκα συνεχίζει πλέον ο ΑΠΟΕΛ

18/04/2018
20:20
62' Ο Τρισκόφσκι βρέθηκε μόνος στην περιοχή, έκανε την σκαστή κεφαλιά, ήταν όμως άστοχη
18/04/2018
20:18
61' Κεφαλιά του Μοΐσοφ, λίγο έξω
18/04/2018
20:16
58' Κέρδισε κάποια μέτρα ο ΑΠΟΕΛ, όμως δεν έχει ακόμη κάνει καλή φάση
18/04/2018
20:13
56' Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ: Μέσα ο Τέτε, εκτός ο Αντωνιάδης
18/04/2018
20:09
50' Αλλαγή (και) συστήματος για τον ΑΠΟΕΛ

Με 4-2-3-1 παίζει ο πλέον ΑΠΟΕΛ, αντί του 4-4-2 που ξεκίνησε το ματς, με τον Εμπεσίλιο να παίζει πίσω από το Ντελατόρε, και τους Μακρή, Σάλαϊ αριστερά και δεξιά αντίστοιχα.

18/04/2018
20:05
48' Νέο δοκάρι για την ΑΕΚ!

Μακρινό εξαιρετικό σουτ του Λαρένα, η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια στη γραμμή τέρματος.

Στη συνέχεια ακολούθησε σουτ του Τρισκόφσκι, που ήταν άστοχο.