Τελικό: ΑΠΟΕΛ - Ομόνοια

Τετάρτη, 31/10/2018 - 20:51

Το σχόλιο της αναμέτρησης

Ο ΑΠΟΕΛ ήταν ο νικητής του ντέρμπι αιωνίων για την εξ αναβολής δεύτερη αγωνιστική του παγκυπρίου πρωταθλήματος. Ο ΑΠΟΕΛ ήταν καλύτερος στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και δίκαια πήρε το πολύτιμο τρίποντο. Αυτή είναι η 12η συνεχόμενη νίκη για τους πρωταθλητές απέναντι στην Ομόνοια. Από την άλλη οι «πράσινοι» δέχονται την 5η συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα και τα πράγματα φαίνεται να δυσκολεύουν αρκετά για την επίτευξη των φετινών στόχων.

31/10/2018
20:51
Τέλος στην αναμέτρηση νικητής ο ΑΠΟΕΛ με 2-0
31/10/2018
20:49
90' «Λευκή πετσέτα» από την Ομόνοια στην αναμέτρηση
31/10/2018
20:47
90' 3 λεπτά οι χρόνοι των καθυστερήσεων
31/10/2018
20:43
86' Τελευταία αλλαγή και για τον ΑΠΟΕΛ

Στην θέση του Τάμαρι ο Στάθης Αλωνεύτης.

31/10/2018
20:42
85' Ευκαιρία την Ομόνοια

Κεφαλιά από τον Ενρίκες από το ύψος της περιοχής όμως ο Ρόμο δεν έχει κανένα πρόβλημα να μαζέψει την μπάλα.

31/10/2018
20:38
80' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια

Στο 80ο λεπτό η Ομόνοια έχασε την πρώτη της μεγάλη ευκαιρία στην αναμέτρηση όταν ο Χριστοφή έπιασε το σουτ από το ύψος του πέναλτι με τον Ρόμο να κάνει εντυπωσιακή απόκρουση για να στείλει την μπάλα σε κόρνερ.

31/10/2018
20:35
Ο πανηγυρισμός του Τάμαρι

ΤΑΜΑΡΙ

31/10/2018
20:34
77' Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ

Στη θέση του Νατέλ ο Γιώργος Εφραίμ

31/10/2018
20:31
73' Κεφαλιά για την Ομόνοια

Πήρε την κεφαλιά ο Ματ μετά από εκτέλεση κόρνερ όμως η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Ρόμο.

31/10/2018
20:24
Ελέγχει πλήρως μέχρι στιγμής την αναμέτρηση ο διαιτητής

ρεφ

31/10/2018
20:22
65' Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Γκόμεθ

Στην θέση του Κούσουλου ο Εντρένα.

31/10/2018
20:18
61' Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ

Στην θέση του Ρέζα ο Ντελατόρε

31/10/2018
20:12
56' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ

Τρομερό διαγώνιο σουτ από τον Τάμαρι ο οποίος νικά τον Μεχίας διπλασιάζοντας τα γκολ της ομάδας του.

31/10/2018
20:11
54' Ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ

Πλάγια εντός μικρής περιοχής ο Ρέζα έκανε το διαγώνιο σουτ με την μπάλα να καταλήγει παράλληλα με το τέρμα.

31/10/2018
20:09
5546 τα εισιτήρια που κόπηκαν στην αναμέτρηση

ΚΟΣΜΟΣ

31/10/2018
20:06
49' Ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ

Σέντρα από τα αριστερά, ξεπροβάλλει στην φάση ο Μερκής όμως δεν προλαβαίνει να σπρώξει την μπάλα στα δίκτυα.

31/10/2018
20:05
Στις εξέδρες του σταδίου βρίσκεται ο Γιάννης Αναστασίου
31/10/2018
20:03
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου
31/10/2018
20:01
Διπλή αλλαγή για την Ομόνοια

Έξω οι Γκαφούρ και Άλεξ Σοάρες. Μέσα οι Πρέτσε και Κατελάρης.

31/10/2018
19:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο
31/10/2018
19:45
45' Ένα λεπτό καθυστερήσεις για το πρώτο ημίχρονο
31/10/2018
19:31
32' Γκολ για τον ΑΠΟΕΛ

Εξαιρετικό σουτ από τον Νατέλ ο οποίος νικάει τον τερματοφύλακα της Ομόνοιας για το 1-0.

31/10/2018
19:27
28' Σουτ για τον ΑΠΟΕΛ

Σουτ από τον Νατέλ από το ύψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα καταλήγει στον Μεχίας.

31/10/2018
19:19
20' ΣΧΟΛΙΟ

Δυνατό παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής στην μεγάλη αναμέτρηση με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να δημιουργήσουν τις προϋποθέσεις για να απειλήσουν τις αντίπαλες εστίες. Υπάρχει αρκετή ένταση από τους ποδοσφαιριστές οι οποίοι φαίνεται ότι το θέλουν αρκετά.

31/10/2018
19:16
16' Ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ

Σουτ από τον Ρέζα από τα αριστερά με την μπάλα να καταλήγει λίγο έξω από το δοκάρι του Μεχίας

31/10/2018
19:11
11' Πέναλτι ζητά ο ΑΠΟΕΛ

Ταχύτατη αντεπίθεση από τον ΑΠΟΕΛ με τον Τάμαρι. Ο Γκαφούρ πάει δυνατά πάνω του και απομακρύνει σε κόρνερ. Ο ποδοσφαιριστής του ΑΠΟΕΛ βρέθηκε στο έδαφος ζητώντας πέναλτι όμως ο διαιτητής της αναμέτρησης σωστά υπόδειξε το κόρνερ καθώς δεν υπήρχε παράβαση.

31/10/2018
19:08
8' Φάουλ σε καλό σημείο για την Ομόνοια

19:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση