Τελικό: Απόλλωνας - Άιντραχτ

Πέμπτη, 8/11/2018 - 21:45

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στο ΓΣΠ μεταξύ του Απόλλωνα και της Άιντραχτ. Ο Απόλλωνας μπορεί να παρουσιάστηκε αρκετά καλός στον αγωνιστικό χώρο όμως γνώρισε την ήττα από την ανώτερη Γερμανική ομάδα με 3-2. Η ομάδα του Αυγουστή φάνηκε να είχε περισσότερο το μυαλό της στο Κυριακάτικο παιχνίδι με την ΑΕΛ για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος καθώς παρατάχθηκε με αρκετές σημαντικές αλλαγές στο αρχικό σχήμα της. Πλέον ο Απόλλωνας είναι και μαθηματικά εκτός της συνέχειας της διοργάνωσης καθώς έμεινε στον ένα βαθμό.

.

08/11/2018
21:45
Τέλος στην αναμέτρηση
08/11/2018
21:45
90' Εύστοχη εκτέλεση από τον Ζελάγια και 3-2
08/11/2018
21:44
90' Πέναλτι για τον Απόλλωνα
08/11/2018
21:41
90 Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος
08/11/2018
21:41
90' Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα

Στο 90ο λεπτό ο Απόλλωνας έχασε μοναδική ευκαιρία να μειώσει κι άλλο στην αναμέτρηση όταν ο Μάρκοβιτς από πλεονεκτική θέση δεν κατάφερε να νικήσει τον Τραπ.

08/11/2018
21:36
86' Πολιορκεί την αντίπαλη περιοχή ο Απόλλωνας

Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης μετά την αποβολή της Άιντραχτ ο Απόλλωνας πολιορκεί την αντίπαλη περιοχή με συνεχή φάουλ έξω από αυτή. Μόνιμος εκτελεστής ο Ζοάο Πέδρο.

08/11/2018
21:35
85' Τρίτη αλλαγή για την Άιντραχτ

Ο Μίλερ πήρε τη θέση του Γιόβιτς.

08/11/2018
21:32
82' Κόκκινη για την Άιντραχτ

Ο ποδοσφαιριστής που λογομάχησε με τον Αυγουστή στο πρώτο ημίχρονο είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή της αναμέτρησης μετά από σκληρό μαρκάρισμα. Έτσι ο Στεντέρα άφησε με 10 παίκτες την ομάδα του.

08/11/2018
21:27
77' Αλλαγή για την Άιντραχτ

Τη θέση του Φερνάντες πήρε ο Ντε Γκούζμαν

08/11/2018
21:25
75' Σουτ για τον Απόλλωνα

Μακρινό σουτ του Μάρκοβιτς αναγκάζει τον Τραπ σε ασταθή επέμβαση και τους αμυντικούς να στείλουν την μπάλα σε πλάγιο.

08/11/2018
21:21
71' Γκολ για τον Απόλλωνα

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Πέδρο ο Ζελάγια πετάχτηκε στην φάση και με το κεφάλι μείωσε για τον Απόλλωνα σε 3-1.

08/11/2018
21:17
67' Κλείνει με τις αλλαγές του ο Απόλλωνας

Στη θέση του Σκέμπρι πέρασε στο παιχνίδι ο Φοπάλα

08/11/2018
21:15
65' Πρώτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους

Στη θέση του Χάλερ μπαίνει ο Ρέμπιτς.

08/11/2018
21:11
60' Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα

Ο Ζοάο Πέδρο στη θέση του Βασιλείου

08/11/2018
21:08
58' Γκολ για την Άιντραχτ

Κάνει τα τέρματα της τρία η Γερμανική ομάδα με πανέμορφο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή. Τα πράγματα για τον Απόλλωνα πλέον γίνονται εξαιρετικά δύσκολα για την συνέχεια.

08/11/2018
21:05
55' Γκολ για την Άιντραχτ

Πανέμορφη σέντρα από τα αριστερά από τον Γκατσίνοβιτς και με προβολή ο Χάλερ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

08/11/2018
21:03
53' Κόρνερ για τον Απόλλωνα

Μάρκοβιτς πλασαριστά στον Χάμπο ο οποίος επιχείρησε μία σέντρα που διώχτηκε εύκολα από την Γερμανική άμυνα.

08/11/2018
20:56
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

Με αλλαγή ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο για τον Απόλλωνα καθώς ο Ζελάγια πέρασε στη θέση του Μάγκλιτσα

20:39
44' Μοναδική στιγμή για τον Απόλλωνα

Ο Άντον Μάγκλιτσα βρέθηκε φάτσα με τον αντίπαλο τερματοφύλακα όμως η κίνηση του τον ανάγκασε να πάει πολύ πλάγια έτσι το πλασέ του έφυγε παράλληλα με την εστία.

08/11/2018
20:35
41' Τεράστια ευκαιρία για την Άιντραχτ

Ο Χάλερ βγήκε τετ α τετ με τον Κίσσα όμως ο Χάμπος τελευταία στιγμή του πήρε τη μπουκιά μέσα από το στόμα στερώντας του το 2-0.

08/11/2018
20:31
37' Αποβολή Αυγουστή

Μετά από μία αψιμαχία με ποδοσφαιριστή της Άιντραχτ ο διαιτητής της αναμέτρησης απόβαλε τον προπονητή της Λεμεσιανής ομάδας ενώ τιμώρησε τον παίκτη της φιλοξενούμενης ομάδας με κίτρινη κάρτα.

ΑΥΓΟΥΣΤΗ

08/11/2018
20:29
35' Παιχνίδι κέντρου

Με τον Απόλλωνα να «ενεργοποιείται» κάπως το παιχνίδι μεταφέρθηκε στο χώρο του κέντρου με τις φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες να έχουν «εξαφανιστεί» μετά το γκολ.

08/11/2018
20:20
25' ΣΧΟΛΙΟ

Μετά το γκολ των φιλοξενούμενων κέρδισε κάποια μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και προσπαθεί να ισορροπήσει την κατάσταση. Κρατάει περισσότερο μπάλα αλλά δεν έχει βρει την μεγάλη ευκαιρία μέχρι στιγμής.

08/11/2018
20:12
17' Γκολ για την Άιντραχτ

Εκμεταλλεύτηκε την υπεροχή της η Γερμανική ομάδα και με την συμπλήρωση 17 λεπτών στην αναμέτρηση καταφέρνει να πάρει προβάδισμα στο παιχνίδι.

08/11/2018
20:09
15' ΣΧΟΛΙΟ

Με την συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου στην αναμέτρηση οι ποδοσφαιριστές της Άιντραχτ πατάνε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο έχοντας κερδίσει πολλά μέτρα. Οι ποδοσφαιριστές της Λεμεσιανής ομάδας έχουν οπισθοχωρήσει.

08/11/2018
20:06
Συνεχίζουν το δικό τους πάρτι οι Γερμανοί

ΓΣΠ

08/11/2018
20:01
7' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Κυπριακή ομάδα

Ο Χάμπος πάνω από την μπάλα. Πολύ καλή εκτέλεση και κόρνερ για τον Απόλλωνα.

08/11/2018
19:55
1' Έναρξη στην αναμέτρηση
08/11/2018
19:52
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
08/11/2018
19:30
Απορίας άξιο

Με την κατάληψη που έχουν κάνει οι Γερμανοί στην Βόρεια κερκίδα του ΓΣΠ είναι πραγματικά απορίας άξιο αν ο Απόλλωνας παίζει εντός ή εκτός έδρας. Ελάχιστος ο κόσμος των Λεμεσιανών στο γήπεδο. Άλλη μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΗΤΤΑ της κάρτας φιλάθλου. Ίσως έχει έρθει ο καιρός να προβληματιστούμε πραγματικά για το νέο νομοθετικό μέτρο.