Αθλητικά

Τραμεζάνι: «Δεν ξέρω πως αλλά μια μέρα θα επιστρέψω»

ΤΡΑΜΕΖΑΝΙ

Ο προπονητής του ΑΠΟΕΛ, Πάολο Τραμεζάνι, αποτέλεσε ποδοσφαιριστή αλλά και προπονητής της  Αουρόρα Προ Πάτρια. Έτσι, με αφορμή τα 100 χρόνια από την ίδρυση του συλλόγου μίλησε στα ΜΜΕ της χώρας του και σχολίασε τις στιγμές που πέρασε στην Ιταλική ομάδα τονίζοντας ότι μια μέρα θα επιστρέψει.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Ιταλός

«Υπάρχουν πολλές καλές στιγμές, αλλά είναι δύσκολο να τα πω όλα. Από την πρώτη στιγμή μέχρι την τελευταία, στο Μπούστο Αρσίζιο έκλεισα την καριέρα μου μετά από αρκετές ομάδες που αγωνίστηκα. Είναι μια σημαντική πόλη για μένα, εκεί γνώρισα αρκετούς ανθρώπους. Στον αγωνιστικό χώρο, τα περιστατικά ήταν πολυάριθμα: για παράδειγμα, στο πρώτο χρόνο που ήρθε η ομάδα ήταν τελευταία αλλά με αποφασιστικότητα και δύναμη στο τέλος καταφέραμε να σωθούμε. Η ανατροπή από 2-0 σε 4-2 απέναντι στην Πίζα, το 4-3 απέναντι στην Τζένοα αλλά και οι επιτυχίες με Λενιάνο, Βαρέσε και Νοβάρα. Παραδέχομαι ότι κάθε φορά που το σκέφτομαι συγκινούμε ιδιαίτερα. Σήμερα, οι εργασιακές μου δεσμεύσεις είναι ποικίλες αλλά, αν μπορέσω θα έλθω να δω τουλάχιστον ένα αγώνα. Σε τελική ανάλυση η Προ είναι στην καρδιά μου και νιώθω ότι μια μέρα αν και δεν ξέρω πως θα επιστρέψω».

Επόμενο άρθρο

Ραμίρεζ: «Να κερδίσουμε και να διορθώσουμε τα λάθη μας»

Όλα όσα δήλωσε ο Κοσταρικανός ποδοσφαιριστής της Ομόνοιας
01/03/2019 - 12:58

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κύμα κακοκαιρίας πλήττει την Ιταλία (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Τραυματίες, πτώσεις δέντρων και πυρκαγιές
11/07/2019 - 10:32

Πλοίο μεταναστών ελλιμενίσθηκε σε ιταλικό νησί αψηφώντας την πολιτική Σαλβίνι

Κανένας δεν κατέβηκε από το ιστιοφόρο των 18 μέτρων
06/07/2019 - 20:37

Πεζοπόρος έχασε τη ζωή του μετά από έκρηξη ηφαιστείου σε ιταλικό νησί

Οι κάτοικοι εγκατέλειψαν τα σπίτια τους αφού βρίσκεται σε εξέλιξη πυρκαγιά
03/07/2019 - 21:49

Ελεύθερη η καπετάνισσα Carola Rackete που συνελήφθη επειδή έσωσε πρόσφυγες

"Ανταποκρίθηκε στο καθήκον της να προστατεύει ανθρώπινες ζωές"
03/07/2019 - 15:19

Ποια είναι η Carola Rackete που συγκίνησε το παγκόσμιο; (ΒΙΝΤΕΟ)

Η νεαρή καπετάνισσα που εξόργισε τον Σαλβίνι...σώζοντας τη ζωή 53 μεταναστών
01/07/2019 - 14:18

Παγκόσμιο κύμα αλληλεγγύης για την πλοίαρχο του Sea Watch 3

"Ήταν μια κατάσταση εκτάκτου ανάγκης. Έπρεπε να μπω στο λιμάνι της Λαμπεντούζα"
30/06/2019 - 16:24

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

ΥΠΕΣ: Ζήτησε την στήριξη των Ευρωπαίων για διαχείριση του μεταναστευτικού

Υπογράμμισε εκ νέου τις υπέρμετρες μεταναστευτικές πιέσεις που καταγράφονται στην Κύπρο
Ελλάδα

Xειροπέδες σε 64χρονο για την πυρκαγιά στα Μέγαρα

Ύποπτος για την φωτιά που κινητοποίησε την Πυροσβεστική Υπηρεσία

Άφησαν λουλούδια στη θάλασσα για τα θύματα της φονικής πυρκαγιάς στο Μάτι (ΦΩΤΟ)

Στο μνημόσυνο, άνθρωποι που έζησαν από κοντά τον εφιάλτη της 23ης Ιουλίου 2018

Επίθεση "Ρουβίκωνα" στα γραφεία της Στέγης Βιομηχανίας το Σύνταγμα (ΦΩΤΟ)

Βανδάλισαν με μπογιές την είσοδο του κτιρίου και τράπηκαν σε φυγή
Διεθνή

Νέο κύμα καύσωνα θα πλήξει την Ευρώπη τις επόμενες ημέρες

Στους 40 βαθμούς Κελσίου Παρίσι, Ρώμη και Βρανδεμβούργο και άλλες ευρωπαϊκές πόλεις

Δυσαρέσκεια Kαϊρου για αναστολή πτήσεων της British Airways

"Η αναστολή αυτή δε σχετίζεται με θέματα ασφαλείας της Αιγύπτου"

Ινδία: Εκτόξευσε τη δεύτερη αποστολή της στη Σελήνη (ΒΙΝΤΕΟ)

Θα επιδιώξει προσελήνωση κοντά στον νότιο πόλο που έχει εξερευνηθεί ελάχιστα

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 22/07/2019 - 20:20ALPHA NEWS