Κύπρος

Πίνακας Κύπριου καλλιτέχνη στη συλλογή της κόρης του Ερνέστο Τσε Γκεβάρα (ΦΩΤΟ)

Στη συλλογή της κόρης του Ερνέστο Τσε Γκεβάρα, Αλεΐδας Γκεβάρα, στην Κούβα, βρίσκεται ο πίνακας που φιλοτέχνησε ο γνωστός Κύπριος καλλιτέχνης Χρίστος Κακουλλή (CRS). 

KKKK

Ο πίνακας απεικονίζει ένα μοναδικό στιγμιότυπο με τον Φιντέλ Κάστρο να κρατά την μικρή τότε Αλεΐδα και να συνομιλά με τον Ερνέστο Τσε Γκεβάρα. 

Μικρογραφία

Ο Χρίστος Κακουλλή μιλώντας στο AlphaNews.Live εκφράζει τη χαρά του, αναφέροντας ότι πρόκειται για μεγάλη τιμή για εκείνον και το έργο του.

"Με μεγάλη μου χαρά ένας πίνακας μου ταξίδεψε στην μαγευτική Κούβα και συγκεκριμένα σε ένα ιδιαίτερο άνθρωπο, πρόκειται για την κόρη ενός ειδώλου που ενέπνευσε χιλιάδες κόσμo"

Μικρογραφία

Υπάρχει μόνο άλλος ένας πίνακας με το συγκεκριμένο σχέδιο, ο οποίος θα διατεθεί σύντομα προς πώληση. 

Επόμενο άρθρο

Την νομική οδό θα ακολουθήσουν οι κάτοικοι Πισσουρίου (ΒΙΝΤΕΟ)

Ποια η θέση του Υπουργείου Εσωτερικών
12/06/2019 - 12:48

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πέντε νεκροί από πτώση κεραυνού σε παραλία της Κούβας

Τα θύματα είχαν βρει καταφύγιο κάτω από ένα πεύκο για να αποφύγουν την καταιγίδα
17/08/2019 - 14:29

Εκποιείται...παιδικό σπιτάκι σε πάρκο στη Ξυλοφάγου (ΦΩΤΟ)

Πως ο γνωστός Κύπριος καλλιτέχνης CRS αντιδρά στο θέμα των εκποιήσεων
28/07/2019 - 18:52

Αδάμ και Θεός "αναγεννούν την Κύπρο" (ΦΩΤΟ)

Ενώνουν ξανά τα χέρια όπως στη "Δημιουργία" και επανενώνουν το νησί
05/07/2019 - 10:58

ΗΠΑ: Νέος γύρος κυρώσεων εις βάρος της Κούβας και της Βενεζουέλας

Τι ανακοίνωσε ο σύμβουλος Εθνικής Ασφαλείας του Λευκού Οίκου, Τζον Μπόλτον
17/04/2019 - 22:55

Η "πρόταση γάμου" Ακιντζί σε Αναστασιάδη (ΦΩΤΟ)

Τι δηλώνει στο AlphaNewsLive ο CRS για το έργο του και το...πρωτότυπο δαχτυλίδι
04/03/2019 - 10:45

Ναι από την πλειοψηφία των Κουβανών για το νέο Σύνταγμα

Θεσπίζεται θέση Πρωθυπουργού και περιορισμός στον αριθμό των θητειών του Προέδρου
26/02/2019 - 08:20

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Λεμεσός: Υπό κράτηση 20χρονος για εμπρησμό εστιατορίου

Η πυρκαγιά στο εστιατόριο εξερράγη χθες γύρω στις 4.00 τα ξημερώματα

Υφυπουργός Άμυνας Ιράν: "Η Τεχεράνη διαθέτει πυραύλους ακριβείας"

Προειδοποιεί τις ΗΠΑ: "Δεν χρειάζεται να πάμε στη Νέα Υόρκη για να τους αντιμετωπίσουμε"

Γερμανικό Πρακτορείο Ειδήσεων: Ανθρωπιστική κρίση στην Κύπρο λόγω προσφύγων;

Συνολικά   κατατέθηκαν   περίπου   7610   πρώτες αιτήσεις  ασύλου
Ελλάδα

Ελλάδα: 60 άτομα εγκλωβίστηκαν σε παραλία λόγω μεγάλης φωτιάς στη Λέρο

Στη Λέρο δεν υπάρχει πυροσβεστικό κλιμάκιο παρά μόνο ένας εποχικός πυροσβέστης

Άγριο έγκλημα στην Καβάλα για ένα...πάρκινγκ

Γείτονας πυροβόλησε και σκότωσε μητέρα και γιο λόγω ενός φορτηγού

Ελλάδα: Εθελοντές έβγαλαν 58 τόνους σκουπιδιών από τη θάλασσα

Μια προσπάθεια που γίνεται τα τελευταία 6 χρόνια
Διεθνή

Στο «κόκκινο» η Wall Street λόγω δασμών από την Κίνα

Το Εμπορικό Επιμελητήριο απορρίπτει την 'εντολή' του Τραμπ

Ιάβα: Τέσσερις νεκροί και 30 αγνοούμενοι μετά την πυρκαγιά σε φεριμπότ

Τα αίτια της πυρκαγιάς παραμένουν αδιευκρίνιστα

tv news

Δύο γυναίκες απέναντι στην αλήθεια...Μόνο μία θυσία θα φέρει την εξιλέωση...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Β' Κύκλος έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 23/08/2019 - 23:30ΠΑΡΑΜΥΘΙ... ΑΛΛΙΩΣ