Ψυχαγωγία

Αιμιλία Κενεβέζου: "Το πιο δύσκολο πράγμα είναι να μεγαλώσεις ένα παιδί"(ΒΙΝΤΕΟ)

Καλεσμένη στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» βρέθηκε η Αιμιλία Κενεβέζου και μίλησε για όλα. Η παρουσιάστρια του κεντρικού δελτίου ειδήσεων του Alpha Κύπρου μίλησε μεταξύ άλλων για το πρώτο μέρος από το αφιέρωμα στον Μάριο Τόκα που προβλήθηκε την περασμένη Κυριακή, το οποίο αγκάλιασε ο κόσμος, αλλά και για το πως είναι σαν μητέρα.

Χάρηκα που πήγαμε καλά. Δεν μας έχει συνηθίσει τηλεθεατής να παρακολουθεί με μαζικότητα τέτοιου είδους. Πραγματικά με συγκίνησε αυτή η ανταπόκριση από τον τηλεθεατή. Και το δεύτερο μέρος είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρον και συγκινητικό που θα προβληθεί αυτή την Κυριακή. Θα δούμε πιο ανθρώπινες πτυχές του Μάριου Τόκα. Έχουμε καλύψει στο πρώτο μέρος το επαγγελματικό και τώρα θα μπούμε το πιο ανθρώπινο κομμάτι και θα γνωρίζουμε τον άνθρωπο – πατέρα Μάριο Τόκα.

 Ο γιος μου συνέχεια με συγκινεί. Αυτό μόνο όταν γίνεις γονιός το αντιλαμβάνεσαι. Ενδεχομένως όταν είσαι έξω μπορείς να το θεωρήσεις υπερβολικό αλλά είναι μαγικό να βλέπεις έναν άνθρωπο να μεγαλώνει μέρα με τη μέρα και το βλέπεις κι εσύ… Τα παιδία μας εκπλήσσουν και πολλές φορές κοιτάω περίεργα τον Μάρκο για κάτι που μπορεί να είπε ή για κάτι που κάνει γιατί βλέπεις έναν άνθρωπο να αναπτύσσεται.  

Πιο χαζομαμά πεθαίνεις. Δεν είμαι καθόλου αυστηρή, δεν μπορώ να του θυμώσω. Τον κακό τον κάνει ο Γιώργος, όσο και εκείνος τα καταφέρνει. Το πιο δύσκολο πράγμα είναι να μεγαλώσεις ένα παιδί αλλά και η μεγαλύτερη ευθύνη.

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη της Αιμιλίας Κενεβέζου στην Χριστιάνα Αριστοτέλους:

Επόμενο άρθρο

Ανακοινώθηκαν οι φετινές υποψηφιότητες για τα βραβεία Όσκαρ!

Σαρώνει τις υποψηφιότητες η ταινία "Favourite" του Γιώργου Λάνθιμου
22/01/2019 - 17:40

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ηλέκτρα Φωτιάδου:"Ελπίζω στη ζωή μου, να μην έχω ανάγκη το παιδί μου" (ΒΙΝΤΕΟ)

Η πρόταση στην Αριστοτέλους να γίνει θεατρική παραγωγός και η αναζήτηση χορηγίας
22/04/2019 - 16:44

Όταν ο Μιχάλης Χατζηγιάννης... υπηρέτησε τη μητέρα πατρίδα! (ΦΩΤΟ)

Δείτε πως ήταν ο τραγουδιστής στο στρατό
19/04/2019 - 12:07

Σταυριανή Κωνσταντίνου:"Βίωσα την κακία στην δουλειά μου - Δεν θα άλλαζα κανάλι"

Όσα δήλωσε στην Αριστοτέλους για την οικογένεια της και την δουλειά της
18/04/2019 - 17:45

Νάτια Χαραλάμπους: "Ένιωσα ότι έχω αδικηθεί στον χώρο" (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε η γνωστή ηθοποιός στην Αριστοτέλους
17/04/2019 - 18:00

Ναταλία Γερμανού: "Πλέον τα προσωπικά μου τα κρατάω για εμένα..." (ΒΙΝΤΕΟ)

Σχολιάζει την δήλωση που είχε κάνει στο παρελθόν για το σεξ σε... δημόσιο χώρο στην Κύπρο
16/04/2019 - 18:00

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Το Μιτσερό γίνεται διάσημο αλλά όχι για καλό σκοπό"

Τι δηλώνει στο AlphaNewsLive o κοινοτάρχης για την πολύκροτη υπόθεση

Υπουργός Εργασίας: Δεν υπάρχει ούτε ένας άστεγος στην Κύπρο

Εντός Μαϊου η νέα στεγαστική πολιτική της Κυβέρνησης λόγω εκτόξευσης των ενοικίων

Χάθηκαν τα ίχνη 79χρονης από την Πύλα

Η Αστυνομία ζητά τη βοήθεια του κοινού για εντοπισμό της
Ελλάδα

Η απάντηση της Αθήνας στις δηλώσεις Ακάρ περί αποστρατικοποίησης του Αιγαίου

Προκλητικές οι δηλώσεις του Τούρκου Υπουργού Άμυνας

Ξεψύχησε στην άσφαλτο 20χρονη μετά από τροχαίο

Νέο θανατηφόρο δυστύχημα στην Κρήτη σημειώθηκε τα ξημερώματα
Διεθνή

Εκρήξεις προκάλεσαν πανικό στους κατοίκους του Ντέρμπι της Μεγάλης Βρετανίας

Βίντεο και φωτογραφίες στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης δείχνουν πυκνούς καπνούς

Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν: "Δεν ενθαρρύνουμε ποτέ τη βία"

Αναφερόμενος στην επίθεση εναντίον Κιλιτσντάρογλου

tv news

Ο Ορφέας υλοποιεί το σχέδιο εκδίκησής του και βάφει τα χέρια του με αίμα ξανά...

Ο Σωκράτης προσπαθεί να ξεφύγει από τον άλλο του εαυτό «To Τατουάζ» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

«16 Γράμματα» Η νέα μίνι σειρά τριών επεισοδίων, σε σενάριο Θέας Χριστοδουλίδου

Ένας παράφορος έρωτας μεταξύ δύο νεαρών, την Μεγάλη Εβδομάδα στον Alpha Kύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 22/04/2019 - 20:20ALPHA NEWS