Ψυχαγωγία

Αλέξια:Το απόλυτο ποπ είδωλο των 80s που έγινε η ντίβα της τζαζ μουσικής(ΒΙΝΤΕΟ)

Καλεσμένη στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» βρέθηκε η Αλέξια Βασιλείου. Η γνωστή τραγουδίστρια μίλησε για την μεγάλη συναυλία της που θα γίνει στις 20 Ιουνίου στην τάφρο των Ενετικών τειχών της Λευκωσίας για την Παγκόσμια ημέρα προσφύγων. Η ίδια για όλη της την προσπάθεια και τις ενέργειες της δήλωσε:

Γίνεται για την Παγκόσμια ημέρα προσφύγων και διοργανώνεται υπό την αιγίδα της  Υπάτης Αρμοστείας των Ηνωμένων Εθνών μαζί με εμένα και την Βαλεντίνα Καραντωνη, τη συνεργάτιδα μου. Πολλοί συνέβαλαν στην διοργάνωση αυτής της εκδήλωσης. Εδώ και τρία χρόνια συνεργάζομαι με την Ύπατη Αρμοστεία.

Είναι ένα διεθνές γεγονός ανθρωπιστικό και πολιτιστικό. Δεν είναι δική μου συναυλία, θα τραγουδήσω εγώ αλλά συμμετέχουν και παιδιά. Δεν είναι επαγγελματίες, είναι παιδιά με ταλέντο και τα προετοιμάσαμε κατάλληλα.

Από τον καιρό που ήμουν μικρή με ενδιέφερε να έχω κάτι να πω. Μου αρέσει ο αυτοσχεδιασμός και τελικά ακολουθώ μια δομή.

Θέλω να εμπνεύσω και να αποσπάσω τον πόνο του άλλου.  Το θέμα είναι η έμπνευση και όχι να επαναλαμβάνουμε τον πόνο. Για μένα απόκτησαν όλα νόημα τώρα. Μελετώ συνέχεια. Όποτε έχω βοηθήσει ανθρώπους για μένα αυτό  είναι το νόημα.

Ησυχάζω επικοινωνώντας και με τη συνεχή μάθηση. Με ηρεμεί πολύ η φύση, τα δέντρα….

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη της Αλέξιας Βασιλείου: 

Επόμενο άρθρο

Ο Αντώνης Ρέμος μιλά για τη συναυλία στη Μύκονο μετά την τραγωδία στο Μάτι

Όσα δήλωσε για τη συναυλία του τρεις ημέρες μετά την τραγωδία στο Μάτι
14/06/2019 - 16:07

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κ.Γαβριήλ: "Ίσως περνώ από στάδια κατάθλιψης-Προσπαθώ να διαχειριστώ τη μοναξιά"

Όσα δήλωσε ο γνωστός ηθοποιός στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα"
11/10/2019 - 17:21

Στέλλα Στυλιανού: "Είναι μέσα στα "θέλω" μου ο γάμος…" (ΒΙΝΤΕΟ)

"Σοκαρίστηκα... Δημιουργήθηκε ένα μπάχαλο στον σταθμό..."
04/10/2019 - 17:21

Απόστολος Γκλέτσος: "Παλιά ήμουν ψώνιο - Έχω περάσει πολλές αρρώστιες.."(ΒΙΝΤΕΟ)

Η πολιτική, η επιστροφή στην τηλεόραση και ο λόγος που μίλησε για τη σεξουαλική του ζωή
01/10/2019 - 17:41

Κώστας Μαρτάκης: "Δεν κρύβομαι - Είμαι πολύ ερωτευμένος..." (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι θα απαντούσε σε πρόταση για να λάβει μέρος στη Eurovision;
30/09/2019 - 17:22

Ντόρα Μακρυγιάννη: "Άλλαξα πολύ αυτά τα δυο χρόνια..." (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα αποκάλυψε για τις εξελίξεις στη σειρά "Γυναίκα χωρίς όνομα"
27/09/2019 - 17:28

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Εντυπωσιακές εικόνες από την άσκηση Κύπρου - Γαλλίας στην ΑΟΖ (ΦΩΤΟ)

Μηνύματα αποφασιστικότητας και αλληλεγγύης έστειλε το «CYP/FRA/2019»

Δεν κατάφερε να κρατηθεί στη ζωή ο άτυχος Νεκτάριος (ΒΙΝΤΕΟ)

Πως έγινε το μοιραίο τροχαίο που του έκοψε το νήμα της ζωής του

Γιατρός φέρεται να καταχωρούσε "extra" εξετάσεις σε ασθενή (ΒΙΝΤΕΟ)

Νέα καταγγελία για κατάχρηση του συστήματος εξετάζει ο ΟΑΥ
Ελλάδα

Γίνε ο ήρωας του 18μηνου Παναγιώτη-Ραφαήλ (ΒΙΝΤΕΟ)

Πάσχει από τη νόσο της νωτιαίας μυϊκής ατροφίας τύπου 1, που πάσχει και ο μικρός Αντώνης

Αθήνα: Χημικά και κρότου λάμψης χρησιμοποίησε σε φοιτητές η ΕΛ.ΑΣ

Διαδηλωτές χτύπησαν με τα κοντάρια τους τις κλούβες της Αστυνομίας

Η κραυγή αγωνίας της μητέρας του μικρού Παναγιώτη Ραφαήλ (ΒΙΝΤΕΟ)

Μιλά στον Alpha για τον αγώνα να συγκεντρωθεί το ποσό και να μεταβεί το παιδί στην Αμερική
Διεθνή

"Σφαγή" αμάχων, αλλεπάλληλοι βομβαρδισμοί και δραπετεύσεις τζιχαντιστών

Με αίμα βάφτηκε και η πέμπτη ημέρα της "Ειρηνικής Άνοιξης" στη Συρία

Χτύπησαν κομβόι με δημοσιογράφους στη Συρία (ΒΙΝΤΕΟ)

«Σφαγή» αμάχων με 26 νεκρούς κατά την πέμπτη ημέρα της τουρκικής εισβολής

Τούρκος ΥΠΕΞ: Πάρτε τους Σύρους πρόσφυγες στις χώρες σας

"Ό,τι κι αν κάνουν, είτε για εμπάργκο όπλων είτε για κάτι άλλο, μας κάνει πιο δυνατούς"

tv news

Ο καιρός που Οδυσσέας και Ηλιάνα πρέπει να επιστρέψουν στην Ελλάδα πλησιάζει..

Το ζευγάρι φοβάται... «8 Λέξεις» Δείτε στα νέα διπλά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

Ο Μάξιμος μαθαίνει από την Αλεξία ότι οι γονείς τους είχαν ερωτική σχέση...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 14/10/2019 - 09:30ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ