Ψυχαγωγία

Αλέξια:Το απόλυτο ποπ είδωλο των 80s που έγινε η ντίβα της τζαζ μουσικής(ΒΙΝΤΕΟ)

Καλεσμένη στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» βρέθηκε η Αλέξια Βασιλείου. Η γνωστή τραγουδίστρια μίλησε για την μεγάλη συναυλία της που θα γίνει στις 20 Ιουνίου στην τάφρο των Ενετικών τειχών της Λευκωσίας για την Παγκόσμια ημέρα προσφύγων. Η ίδια για όλη της την προσπάθεια και τις ενέργειες της δήλωσε:

Γίνεται για την Παγκόσμια ημέρα προσφύγων και διοργανώνεται υπό την αιγίδα της  Υπάτης Αρμοστείας των Ηνωμένων Εθνών μαζί με εμένα και την Βαλεντίνα Καραντωνη, τη συνεργάτιδα μου. Πολλοί συνέβαλαν στην διοργάνωση αυτής της εκδήλωσης. Εδώ και τρία χρόνια συνεργάζομαι με την Ύπατη Αρμοστεία.

Είναι ένα διεθνές γεγονός ανθρωπιστικό και πολιτιστικό. Δεν είναι δική μου συναυλία, θα τραγουδήσω εγώ αλλά συμμετέχουν και παιδιά. Δεν είναι επαγγελματίες, είναι παιδιά με ταλέντο και τα προετοιμάσαμε κατάλληλα.

Από τον καιρό που ήμουν μικρή με ενδιέφερε να έχω κάτι να πω. Μου αρέσει ο αυτοσχεδιασμός και τελικά ακολουθώ μια δομή.

Θέλω να εμπνεύσω και να αποσπάσω τον πόνο του άλλου.  Το θέμα είναι η έμπνευση και όχι να επαναλαμβάνουμε τον πόνο. Για μένα απόκτησαν όλα νόημα τώρα. Μελετώ συνέχεια. Όποτε έχω βοηθήσει ανθρώπους για μένα αυτό  είναι το νόημα.

Ησυχάζω επικοινωνώντας και με τη συνεχή μάθηση. Με ηρεμεί πολύ η φύση, τα δέντρα….

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη της Αλέξιας Βασιλείου: 

Επόμενο άρθρο

Ο Αντώνης Ρέμος μιλά για τη συναυλία στη Μύκονο μετά την τραγωδία στο Μάτι

Όσα δήλωσε για τη συναυλία του τρεις ημέρες μετά την τραγωδία στο Μάτι
14/06/2019 - 16:07

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αντώνης Ρέμος: Η στιγμή που λύγισε πάνω στη σκηνή και ξέσπασε σε λυγμούς(BINTEO)

Όλα όσα δήλωσε για τη συναυλία του με τους UB40 και γιατί δεν έγινε η εκπομπή με τον Alpha
11/07/2019 - 17:28

H Mίρκα Παπακωνσταντίνου αποκαλύπτει το ρόλο της στα "Αστέρια στην Άμμο"(ΒΙΝΤΕΟ)

Η συγκίνησή της on air και η εξομολόγησή για τον Κούλλη Νικολάου
09/07/2019 - 17:54

Βαρβάρα Ζαχαρίου: Πρόωρη αποχώρηση από το..."Με αγάπη Χριστιάνα" (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο λόγος που δεν βρίσκεται στην εκπομπή και η επόμενη χρονιά
09/07/2019 - 16:41

Αποχωρεί από το πάνελ του "Με αγάπη Χριστιάνα" η...Ιωάννα Λαμπροπούλου!

Ο λόγος που δεν συνεχίζει, η "έκπληξη" για τη νέα σεζόν και όλες οι λεπτομέρειες
06/07/2019 - 11:49

Γρηγόρης Βαλτινός: "Είχα φοβίες, ανασφάλειες και πολλά τραύματα..."(ΒΙΝΤΕΟ)

Η παράσταση "Δείπνο με φίλους" και όσα δήλωσε στο "Με αγάπη Χριστιάνα"
02/07/2019 - 17:20

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έχετε δει την ανήλικη που εξαφανίστηκε από το Μακάριο; (ΦΩΤΟ)

Δείτε τη φωτογραφία της και βοηθήστε την Αστυνομία να εντοπίσει τα ίχνη της

Ψάχνουν ξανά την ανήλικη Ελευθερία (ΦΩΤΟ)

Ελλείπει για τρίτη φορά σε διάστημα μόλις δύο εβδομάδων

Mε τους γονείς του ήρθε στην Κύπρο ο 15χρονος ύποπτος για τον ομαδικό βιασμό

Βγήκε από το δωμάτιο του ξενοδοχείου η 19χρονη και φώναζε ότι την βίασαν οι 12 νεαροί
Ελλάδα

Ελεύθερη η Ρένα Δούρου μετά την απολογία της για της πλημμύρες στη Μάνδρα

"Ο σεβασμός στη μνήμη των νεκρών και στην οδύνη των οικείων τους απαιτεί πράξεις"

Αυτός είναι ο 27χρονος δολοφόνος της Αμερικανίδας βιολόγου στην Κρήτη (ΦΩΤΟ)

"Δεν μπορώ να ελέγξω τη μανία μου" είπε ο  καθ' ομολογίαν δολοφόνος

Αυτός είναι ο νέος Πρόεδρος της Βουλής των Ελλήνων

Με ρεκόρ ψήφων εξελέγη στο αξίωμα ο Κώστας Τασούλας
Διεθνή

Νέες προειδοποιήσεις Μπαρνιέ προς Βρετανία για το "no deal" στο Brexit

Θα πρέπει να αντιμετωπίσει τις συνέπειες εφόσον επιλέξει αυτή την οδό.

Δεν αλλάζει στάση ο Σαλβίνι για το μεταναστευτικό (ΒΙΝΤΕΟ)

"Εργαζόμαστε για να δημιουργηθεί ένας σθεναρός μεσογειακός άξονας"

Παραδόθηκε στις φλόγες στούντιο κινουμένων σχεδίων στην Ιαπωνία (ΒΙΝΤΕΟ)

Ένας νεκρός και δεκάδες τραυματίες είναι ο απολογισμός της πυρκαγιάς

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 18/07/2019 - 19:00ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ