Ψυχαγωγία

Αντώνης Βλοντάκης: "Με ενοχλούσε πολύ που με χαρακτήριζαν "φωτογενή πολίστα"

Καλεσμένος στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» βρέθηκε ο Αντώνης Βλοντάκης.

Ο γνωστός ηθοποιός μίλησε στην Χριστιάνα  για τη συμμετοχή του στην επιτυχημένη σειρά «Γυναίκα χωρίς όνομα», τον αθλητισμό, την υποκριτική και την οικογένεια του. Ο ίδιος δήλωσε:

Ήταν πολύ τρομαΚτικό το γεγονός ότι δίπλα από έναν καταξιωμένο τραγουδιστή έβγαινα εγώ και τραγουδούσα. Από εκεί έγινα γνωστός στο ευρύ κοινό. Αν με ιντριγκάρει κάτι θα το φτάσω στα άκρα. Αλλά δεν θέλω να εκθέτω άτομα.

Δεν είμαι ηθοποιός και προσπαθώ να το εξελίξω. Με διαφορά ο χώρος του αθλητισμού ήταν πολύ πιο δύσκολος. ήταν μια συνεχής πρόκληση και ανταγωνιζόμουν τον εαυτό μου.

Έκλαψα πολλές φορές. Θεωρώ το αίσθημα της λύπης πιο έντονο από της χαράς. όταν βιώσεις κάτι άσχημο και κλάψεις τότε θα προσπαθήσεις περισσότερο τη επόμενη φορά. Μου αρέσει να βάζω στόχους.

Με ενοχλούσε πολύ που με χαρακτήριζαν "φωτογενή πολίστα", είχα θυμώσει πολύ όμως ταυτόχρονα με ξύπνησε και κατάλαβα πόσο δυνατή είναι η τηλεόραση.  Γίνεσαι αναγνωρίσιμος σε κόσμο που δεν πίστευες. Θεωρώ ότι μπήκα με καλό τρόπο. Η μεγαλύτερη δυσκολία είναι ότι στην αφέλεια μου και στην πλάκα μου, έθιξα κάποιον ο οποίος θεώρησε ότι είμαι πολύ κακός άνθρωπος για να τον πιάσω στο άτομα μου και με πολέμησε.

Ήταν μια γνωριμία η οποία στην αρχή βάλτωσε. Η γυναίκα μου ήταν αλλού, μετά ήμουν εγώ αλλού και την τρίτη φορά βρεθήκαμε. Μεγαλώσαμε μαζί. Μπήκαμε μαζί στα βαθιά.

Εγώ διαβάζοντας τα σενάρια βλέπω ότι ο "Ανδρέας" είναι ένα καλό παιδί. Στην αρχή είχα τρομάξει. Είμαι στη φάση που περιμένουμε ένα παιδί και τώρα αρχίζει ένα μεγάλο δράμα.

 

Επόμενο άρθρο

Η Lady Gaga δημοσίευσε την...ακτινογραφία της μετά την πτώση από τη σκηνή (ΦΩΤΟ)

Η τραγουδίστρια υποβλήθηκε στις απαραίτητες εξετάσεις μετά το ατύχημα on stage
21/10/2019 - 16:10

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η "Γυναίκα χωρίς Όνομα" επιστρέφει με αλλαγές στο σενάριο λόγω... "καραντίνας"

Όλα όσα αποκάλυψε στο Κεντρικό Δελτίο Ειδήσεων του Alpha
17/05/2020 - 17:03

"Είναι δύσκολο να αφήνω την τριών μηνών κορούλα μου και να πηγαίνω για δουλειά"

Ο Θανάσης Πατριαρχέας για τη νέα του ζωή και καθημερινότητα ως μπαμπάς
15/05/2020 - 09:25

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» H αγαπημένη δραματική σειρά επιστρέφει στον ALPHA Κύπρου!

Αποκαλύπτεται η πραγματική ταυτότητα της Μαρίνας, ενώ η γυναίκα-τιμωρός ορκίζεται εκδίκηση
13/05/2020 - 11:25

Η Έλλη από το "Γυναίκα χωρίς Όνομα" έγινε... μανούλα (ΦΩΤΟ)

Δείτε τον σύντροφο της αλλά και την πρώτη φωτογραφία από το μαιευτήριο
10/05/2020 - 13:00

Ν. Μακρυγιάννη: Πόσο χρονών είναι η πρωταγωνίστρια του “Γυναίκα χωρίς όνομα;"

Αποκαλύπτει την ηλικία της και συγκρίνει φωτογραφίες απ΄το παρελθόν
27/12/2019 - 16:09

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Έσβησαν" άλλοι δύο ασθενείς με κορωνοϊό και πέραν των 160 κρουσμάτων

Πλησιάζουν τις 30 χιλιάδες συνολικά τα περιστατικά της Covid-19 στην Κύπρο

ΦΩΤΟ: Πήρε "φωτιά" το Facebook από τις αναρτήσεις Κυπρίων για τον ισχυρό σεισμό

Επιστράτευσαν το χιούμορ τους και διασύνδεσαν το γεγονός με lockdown και προϋπολογισμό

Το "χτύπημα" του Eγκέλαδου όπως το κατέγραψε αναγνώστρια του AlphaNewsLive (VID)

Πως περιγράφει σε μήνυμα τη στιγμή της ισχυρής σεισμικής δόνησης που έπληξε την Κύπρο
Ελλάδα

25 νεκροί και πέραν των 500 κρουσμάτων στην Ελλάδα

Διασωληνωμένοι στις ΜΕΘ νοσηλεύονται 293 ασθενείς

Αύξηση θητείας κατά τρεις μήνες στο Στρατό Ξηράς

Δεκτή από το ΚΥΣΕΑ η εισήγηση των Γενικών Επιτελείων

Την Τρίτη η συνάντηση Δένδια - Στόλτενμπεργκ στις Βρυξέλλες

Τι ανακοίνωσε ο Γενικός Γραμματέας του ΝΑΤΟ
Διεθνή

Ινδία: Πυρκαγιά σε εργοστάσιο που παρασκευάζει εμβόλια της AstraZeneca (ΒΙΝΤΕΟ)

"Δεν θα επηρεαστεί η παραγωγή», δήλωσε πηγή από το Serum Institute

Μακελειό σε αγορά στη Βαγδάτη: 28 νεκροί από τις βομβιστικές επιθέσεις (ΒΙΝΤΕΟ)

Προς το παρόν καμία οργάνωση δεν έχει αναλάβει την ευθύνη

tv news

Ο Αλέκος εκβιάζει τον Δημήτρη για να μην μιλήσει για το ένοχο παρελθόν του...

«8 Λέξεις» Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα συγκλονιστικά διπλά επεισόδια του 2ου κύκλου
Alpha TV Κύπρου

Η Ζωή αποκαλύπτει στην Αθηνά τον έρωτα της Αγγελικής για το Στέφανο...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της δραματικής σειράς του Alpha Κύπρου «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 21/01/2021 - 19:20THE CHASE