Ψυχαγωγία

Αντρέας Τηλεμάχου: «Σχεδόν να φτάσω σε ανορεξία...» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Αντρέας Τηλεμάχου βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» και μίλησε για όλα. Ο γνωστός ηθοποιός αποκάλυψε ότι πρόσφατα πέρασε μια περιπέτεια με την υγεία του όπου αναγκάστηκε να νοσηλευθεί στο νοσοκομείο για επτά ημέρες. Ο Αντρέας Τηλεμάχου ανέφερε:  

Ούτε μια μέρα δεν έκανα διάλειμμα.. Έκανα ένα διάλειμμά στο νοσοκομείο για επτά μέρες στα μέσα των προβών για ένα πρόβλημα.  Παρόλο που είμαι της υγιεινής διατροφής στον συγκεκριμένο ρόλο έπρεπε να αδυνατίσω πάρα πολύ οπόταν άρχισα να κάνω δίαιτα αλλά σε δυο μήνες πήγα σε έναν γιατρό και μου είπε ότι έχασα 9 κιλά. Έβλεπα το φαγητό και ήθελα να κάνω εμετό.. Σχεδόν να φτάσω σε ανορεξία.

Είμαι καλά όμως. Από το άγχος προφανώς και όταν αρχίζει ο οργανισμός σου να μην θέλει κάτι αυτό είναι και φτάνει να το προσπαθείς. απ’ εκεί και πέρα έπρεπε να φροντίσω τον εαυτό μου.

Είμαι των άκρων σαν άνθρωπος και είμαι πολύ της λεπτομέρειας και είναι μεν βασανιστικό αλλά είναι και δημιουργικό. Είμαι πολύ σκληρός στη δουλειά μου.

Πολλές φορές το θέατρο καλύπτει κενά που έχω σαν Αντρέας, εξόδους, μια εκδρομή. Τα στερούμαστε αλλά πάντα δίνω περισσότερο σε αυτό που αγαπώ αληθινά. Ίσως να είμαι κατά  κάποιο αυτοκαταστροφικός. Εξαρτάται από εμένα αυτό το πράγμα που μπορεί να το λέω αλλά δεν το κάνω πράξη

Έχω χρόνια να ερωτευτώ. Θέλω να ερωτευθώ αλλά γι’ αυτό σου λέω ότι είμαι αυτοκαταστροφικό. Από την άλλη νιώθω ότι αν το κάνω ίσως προδώσω το θέατρο και μοιραστούν τα πράγματα.

 

Δείτε ολόκληρη την συνέντευξη στο "Με αγάπη Χριστιάνα": 

 

Επόμενο άρθρο

«Για Πάντα Εδώ» αφιέρωμα στον Μάριο Τόκα με την Αιμιλία Κενεβέζου

Με σπάνιο αρχειακό υλικό από τη ζωή του μεγάλου μουσικοσυνθέτη
16/01/2019 - 17:31

ΣχετικέςΕιδήσεις

Τάμτα: "Είναι κρίμα να μην με αφήσει η υγεία μου να κάνω αυτό που θέλω"(ΒΙΝΤΕΟ)

Η Τάμτα σήμερα στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" στις 15:30
03/04/2019 - 14:43

Μάριος Δημητρίου: «Έχω κάνει ακραία πράγματα στη ζωή μου» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα είπε για την προσωπική του ζωή και την πρόταση που δέχτηκε από Ελλάδα
26/12/2018 - 17:46

Ιφιγένεια Πιερίδου:«Μέσα σε τέσσερις μέρες άλλαξε η καθημερινότητα μου» (ΒΙΝΤΕΟ)

Η συμμετοχή στο «Τατουάζ» και η αμηχανία που νιώθει στις ερωτικές σκηνές
24/12/2018 - 17:38

Μιχάλης Σοφοκλέους: "Δεν απορρίπτω καμιά πρόταση ούτε και από Ελλάδα"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα είπε για την «Μουρμούρα», την καθημερινότητα του και τον γάμο της Οικονομάκου
18/10/2018 - 17:25

Χριστίνα Παυλίδου:«Δεν θα ευχόμουν τα παιδιά μου να γίνουν ηθοποιοί»(BINTEO)

Όλα όσα δήλωσε για το «Μπλε», τα παιδιά της και τις δυσκολίες του επαγγέλματος ..
17/10/2018 - 17:40

Η ανατροπή στην απογευματινή ζώνη δια χειρός Χριστιάνας Αριστοτέλους

«Με αγάπη Χριστιάνα»… η εκπομπή που αγάπησαν οι τηλεθεατές
12/07/2017 - 14:18

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

LIVE: Πως περιέγραψε ο 35χρονος την απαλλαγή της σορού της 6χρονης Sierra

Συνέχεια εξελίξεων μια εβδομάδα μετά τον εντοπισμό της σορού της Mary Rose

Κατάλευκο τοπίο στα ορεινά και...βαρυχειμωνιά τέλη Απριλίου (ΦΩΤΟ)

Ποιοι δρόμοι είναι ανοιχτοί μόνο για οχήματα με αντιολισθητικές αλυσίδες
Ελλάδα

Η απάντηση της Αθήνας στις δηλώσεις Ακάρ περί αποστρατικοποίησης του Αιγαίου

Προκλητικές οι δηλώσεις του Τούρκου Υπουργού Άμυνας

Ξεψύχησε στην άσφαλτο 20χρονη μετά από τροχαίο

Νέο θανατηφόρο δυστύχημα στην Κρήτη σημειώθηκε τα ξημερώματα

Αλέξης Γεωργούλης και Ρος Ντέιλι στο ψηφοδέλτιο για τις Ευρωεκλογές

Με ποιο κόμμα κατεβαίνουν οι δύο καλλιτέχνες ως υποψήφιοι στις εκλογές του Μαΐου
Διεθνή

Ματωμένο Πάσχα στη Σρι Λάνκα με μπαράζ εκρήξεων σε εκκλησίες και ξενοδοχεία

Τουλάχιστον 137 νεκροί και εκατοντάδες τραυματίες ανήμερα της χριστιανικής γιορτής

Έτοιμη να επιδείξει τον νέο στόλο πολεμικών πλοίων η Κίνα

Πυρηνικά υποβρύχια και καταδρομικά στην καθιερωμένη παρέλαση

Γιούνκερ: Υπάρχει ακόμη κίνδυνος αποχώρησης του ΗΒ από ΕΕ χωρίς συμφωνία

"Ουδείς γνωρίζει πώς θα τελειώσει το Brexit" λέει ο Πρόεδρος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής

tv news

Ο Χάρης Κκολός σ’ ένα αλλιώτικο “performance” που θα μείνει αξέχαστο...

«Παράδοση Κατ’ Οίκον» με την Βασιλική Χατζηαδάμου αυτή την Κυριακή στον Alpha (BΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Χρ.Αρτεμίου & Μ.Ιωάννου εισβάλλουν στο «ΚΑΡΜΑ»...όπου η ζήλια οδηγεί σε έγκλημα!

Δύο γυναίκες,ένας άνδρας και ένα αιχμηρό «μαχαίρι» στη μέση... Αυτή την Κυριακή στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 21/04/2019 - 13:00ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ