Ψυχαγωγία

Αντρέας Τηλεμάχου: «Σχεδόν να φτάσω σε ανορεξία...» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Αντρέας Τηλεμάχου βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» και μίλησε για όλα. Ο γνωστός ηθοποιός αποκάλυψε ότι πρόσφατα πέρασε μια περιπέτεια με την υγεία του όπου αναγκάστηκε να νοσηλευθεί στο νοσοκομείο για επτά ημέρες. Ο Αντρέας Τηλεμάχου ανέφερε:  

Ούτε μια μέρα δεν έκανα διάλειμμα.. Έκανα ένα διάλειμμά στο νοσοκομείο για επτά μέρες στα μέσα των προβών για ένα πρόβλημα.  Παρόλο που είμαι της υγιεινής διατροφής στον συγκεκριμένο ρόλο έπρεπε να αδυνατίσω πάρα πολύ οπόταν άρχισα να κάνω δίαιτα αλλά σε δυο μήνες πήγα σε έναν γιατρό και μου είπε ότι έχασα 9 κιλά. Έβλεπα το φαγητό και ήθελα να κάνω εμετό.. Σχεδόν να φτάσω σε ανορεξία.

Είμαι καλά όμως. Από το άγχος προφανώς και όταν αρχίζει ο οργανισμός σου να μην θέλει κάτι αυτό είναι και φτάνει να το προσπαθείς. απ’ εκεί και πέρα έπρεπε να φροντίσω τον εαυτό μου.

Είμαι των άκρων σαν άνθρωπος και είμαι πολύ της λεπτομέρειας και είναι μεν βασανιστικό αλλά είναι και δημιουργικό. Είμαι πολύ σκληρός στη δουλειά μου.

Πολλές φορές το θέατρο καλύπτει κενά που έχω σαν Αντρέας, εξόδους, μια εκδρομή. Τα στερούμαστε αλλά πάντα δίνω περισσότερο σε αυτό που αγαπώ αληθινά. Ίσως να είμαι κατά  κάποιο αυτοκαταστροφικός. Εξαρτάται από εμένα αυτό το πράγμα που μπορεί να το λέω αλλά δεν το κάνω πράξη

Έχω χρόνια να ερωτευτώ. Θέλω να ερωτευθώ αλλά γι’ αυτό σου λέω ότι είμαι αυτοκαταστροφικό. Από την άλλη νιώθω ότι αν το κάνω ίσως προδώσω το θέατρο και μοιραστούν τα πράγματα.

 

Δείτε ολόκληρη την συνέντευξη στο "Με αγάπη Χριστιάνα": 

 

Επόμενο άρθρο

«Για Πάντα Εδώ» αφιέρωμα στον Μάριο Τόκα με την Αιμιλία Κενεβέζου

Με σπάνιο αρχειακό υλικό από τη ζωή του μεγάλου μουσικοσυνθέτη
16/01/2019 - 17:31

ΣχετικέςΕιδήσεις

Τάμτα: "Είναι κρίμα να μην με αφήσει η υγεία μου να κάνω αυτό που θέλω"(ΒΙΝΤΕΟ)

Η Τάμτα σήμερα στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" στις 15:30
03/04/2019 - 14:43

Μάριος Δημητρίου: «Έχω κάνει ακραία πράγματα στη ζωή μου» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα είπε για την προσωπική του ζωή και την πρόταση που δέχτηκε από Ελλάδα
26/12/2018 - 17:46

Ιφιγένεια Πιερίδου:«Μέσα σε τέσσερις μέρες άλλαξε η καθημερινότητα μου» (ΒΙΝΤΕΟ)

Η συμμετοχή στο «Τατουάζ» και η αμηχανία που νιώθει στις ερωτικές σκηνές
24/12/2018 - 17:38

Μιχάλης Σοφοκλέους: "Δεν απορρίπτω καμιά πρόταση ούτε και από Ελλάδα"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα είπε για την «Μουρμούρα», την καθημερινότητα του και τον γάμο της Οικονομάκου
18/10/2018 - 17:25

Χριστίνα Παυλίδου:«Δεν θα ευχόμουν τα παιδιά μου να γίνουν ηθοποιοί»(BINTEO)

Όλα όσα δήλωσε για το «Μπλε», τα παιδιά της και τις δυσκολίες του επαγγέλματος ..
17/10/2018 - 17:40

Η ανατροπή στην απογευματινή ζώνη δια χειρός Χριστιάνας Αριστοτέλους

«Με αγάπη Χριστιάνα»… η εκπομπή που αγάπησαν οι τηλεθεατές
12/07/2017 - 14:18

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έκοψαν πρόστιμο σε...καρέκλα και ποδήλατο στη Λάρνακα (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι λέει στο AlphaNewsLive ο Δήμαρχος Λάρνακας για το περιστατικό αλλά και το βίντεο

Προβληματίζουν οι συχνές εξαφανίσεις ανήλικων (BINTEO)

Το θέμα απασχόλησε σε πολύωρη σύσκεψη τους αρμόδιους

Σηκώνει μανίκια το Υπουργείο για αντιμετώπιση της βίας στα σχολεία (ΒΙΝΤΕΟ)

Έτοιμο για εφαρμογή από τον Σεπτέμβριο το νέο σχέδιο σε Γυμνάσια και Λύκεια
Ελλάδα

Ισχυρός σεισμός στην Αθήνα "ξύπνησε" μνήμες του 1999 (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Δύο τραυματίες, καταρρεύσεις κτιρίων, υλικές ζημιές και πανικόβλητοι πολίτες

Σεισμός στην Αθήνα, "σεισμός" και στο Twitter με υπαίτιο τον..."Κούλη"

Οι τουιτεράδες κρατούν άσβεστο το χιούμορ τους και γλεντούν την γκαντεμιά του Πρωθυπουργού

Η στιγμή που ο Εγκέλαδος χτυπά στην Αθήνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλος σεισμός 5,1βαθμών με τραυματισμούς, καταρρεύσεις κτιρίων και ζημιές
Διεθνή

Ο 96χρονος που έτρεξε 5 χιλιόμετρα και κατέρριψε το παγκόσμιο ρεκόρ (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι λέει ο ίδιος για το κατόρθωμα του και ποια είναι η μαγική συνταγή της επιτυχίας

Το Ιράν "κατέλαβε πετρελαιοφόρο με βρετανική σημαία"

Οι Φρουροί της Επανάστασης το κατέλαβαν «για μη τήρηση του διεθνούς ναυτικού κώδικα»

Τουλάχιστον δύο νεκροί από έκρηξη βόμβας σε Πανεπιστήμιο στην Καμπούλ

Άλλοι 10 τραυματίες ο μέχρι στιγμής απολογισμός

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 20/07/2019 - 06:15DEAL