Ψυχαγωγία

Αντρέας Τηλεμάχου: «Σχεδόν να φτάσω σε ανορεξία...» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Αντρέας Τηλεμάχου βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» και μίλησε για όλα. Ο γνωστός ηθοποιός αποκάλυψε ότι πρόσφατα πέρασε μια περιπέτεια με την υγεία του όπου αναγκάστηκε να νοσηλευθεί στο νοσοκομείο για επτά ημέρες. Ο Αντρέας Τηλεμάχου ανέφερε:  

Ούτε μια μέρα δεν έκανα διάλειμμα.. Έκανα ένα διάλειμμά στο νοσοκομείο για επτά μέρες στα μέσα των προβών για ένα πρόβλημα.  Παρόλο που είμαι της υγιεινής διατροφής στον συγκεκριμένο ρόλο έπρεπε να αδυνατίσω πάρα πολύ οπόταν άρχισα να κάνω δίαιτα αλλά σε δυο μήνες πήγα σε έναν γιατρό και μου είπε ότι έχασα 9 κιλά. Έβλεπα το φαγητό και ήθελα να κάνω εμετό.. Σχεδόν να φτάσω σε ανορεξία.

Είμαι καλά όμως. Από το άγχος προφανώς και όταν αρχίζει ο οργανισμός σου να μην θέλει κάτι αυτό είναι και φτάνει να το προσπαθείς. απ’ εκεί και πέρα έπρεπε να φροντίσω τον εαυτό μου.

Είμαι των άκρων σαν άνθρωπος και είμαι πολύ της λεπτομέρειας και είναι μεν βασανιστικό αλλά είναι και δημιουργικό. Είμαι πολύ σκληρός στη δουλειά μου.

Πολλές φορές το θέατρο καλύπτει κενά που έχω σαν Αντρέας, εξόδους, μια εκδρομή. Τα στερούμαστε αλλά πάντα δίνω περισσότερο σε αυτό που αγαπώ αληθινά. Ίσως να είμαι κατά  κάποιο αυτοκαταστροφικός. Εξαρτάται από εμένα αυτό το πράγμα που μπορεί να το λέω αλλά δεν το κάνω πράξη

Έχω χρόνια να ερωτευτώ. Θέλω να ερωτευθώ αλλά γι’ αυτό σου λέω ότι είμαι αυτοκαταστροφικό. Από την άλλη νιώθω ότι αν το κάνω ίσως προδώσω το θέατρο και μοιραστούν τα πράγματα.

 

Δείτε ολόκληρη την συνέντευξη στο "Με αγάπη Χριστιάνα": 

 

Επόμενο άρθρο

«Για Πάντα Εδώ» αφιέρωμα στον Μάριο Τόκα με την Αιμιλία Κενεβέζου

Με σπάνιο αρχειακό υλικό από τη ζωή του μεγάλου μουσικοσυνθέτη
16/01/2019 - 17:31

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μάριος Δημητρίου: «Έχω κάνει ακραία πράγματα στη ζωή μου» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα είπε για την προσωπική του ζωή και την πρόταση που δέχτηκε από Ελλάδα
26/12/2018 - 17:46

Ιφιγένεια Πιερίδου:«Μέσα σε τέσσερις μέρες άλλαξε η καθημερινότητα μου» (ΒΙΝΤΕΟ)

Η συμμετοχή στο «Τατουάζ» και η αμηχανία που νιώθει στις ερωτικές σκηνές
24/12/2018 - 17:38

Μιχάλης Σοφοκλέους: "Δεν απορρίπτω καμιά πρόταση ούτε και από Ελλάδα"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα είπε για την «Μουρμούρα», την καθημερινότητα του και τον γάμο της Οικονομάκου
18/10/2018 - 17:25

Χριστίνα Παυλίδου:«Δεν θα ευχόμουν τα παιδιά μου να γίνουν ηθοποιοί»(BINTEO)

Όλα όσα δήλωσε για το «Μπλε», τα παιδιά της και τις δυσκολίες του επαγγέλματος ..
17/10/2018 - 17:40

Η ανατροπή στην απογευματινή ζώνη δια χειρός Χριστιάνας Αριστοτέλους

«Με αγάπη Χριστιάνα»… η εκπομπή που αγάπησαν οι τηλεθεατές
12/07/2017 - 14:18

Άντρες VS Γυναίκες, στην μάχη για το ποιός σταθμεύει καλύτερα... (ΒΙΝΤΕΟ-ΦΩΤΟ)

Το αιώνιο ερώτημα, έλυσε η ομάδα της εκπομπής "Με Αγάπη Χριστιάνα"
20/06/2017 - 17:55

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ένατος θάνατος από γρίπη Α

Διαβάστε τα μέτρα πρόληψης της ασθένειας

Στο ψυχιατρείο ο σχιζοφρενής πατροκτόνος της Ορόκλινης

Το χρονικό της τραγωδίας που είχε αποτέλεσμα τον θάνατο του πατέρα

Τα επόμενα βήματα των ανακριτών μετά τις καταγγελίες για την υπόθεση Ουζόχο

Η Αστυνομία δίνει διευκρινίσεις για την μετάβαση ανακριτών στα γραφεία του ΚΟΑ
Ελλάδα

Τραγωδία με δύο νεκρά αγγελούδια που έπεσαν σε βόθρο

Διερευνώνται οι ακριβείς συνθήκες κάτω από τις οποίες έκαναν τη βουτιά θανάτου

Κρήτη: Δύτες ανέσυραν τα άψυχα σώματα τετραμελούς οικογένειας (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Τραγικός επίλογος για τους αγνοούμενους που είχαν παρασυρθεί από ποτάμι
Διεθνή

Παραιτήθηκαν επτά βουλευτές του Εργατικού Κόμματος

Εξέφρασαν τη δυσαρέσκειά τους με τη στάση του Τζέρεμι Κόρμπιν ως προς το Brexit

Ζάεφ: Μεγάλη τιμή η ένταξη στο ΝΑΤΟ

Τι είπε σε συνέντευξή του ο πρωθυπουργός της Δημοκρατίας της Βόρειας Μακεδονίας

Μακραίνει η λίστα των νεκρών από τη γρίπη Α στη Ρουμανία

Ένα από τα τρία τελευταία θύματα του φονικού ιού είναι μία γυναίκα ηλικίας 27 ετών

tv news

Η απώλεια της Νάντιας καταρρακώνει τη Μάρθα και έτσι βρίσκει στήριξη στον Φώτη..

Η Κάτια αντιμέτωπη και με την αίτηση διαζυγίου «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η σύλληψη του Ορφέα έχει επηρεάσει δραματικά τις ζωές της οικογένειας Μελά...

Στη χειρότερη θέση βρίσκεται η Ελένη «To Τατουάζ»Δευτέρα Διπλό Επεισόδιο στον Αlpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 18/02/2019 - 17:40DEAL