Ψυχαγωγία

"Αφιερωμένο", το πρώτο τραγούδι του ανερχόμενου καλλιτέχνη Αντρέα Κωφού (ΒΙΝΤΕΟ)

Tης Χαράς Τσικούρα

Το πρώτο τραγούδι του ανερχόμενου καλλιτέχνη και τραγουδιστή Ανδρέα Κωφού, με τίτλο «Αφιερωμένο» είναι γεγονός! 

Το τραγούδι αναρτήθηκε μόλις χθες στο Youtube, ενώ για μία εβδομάδα μεταδιδόταν κατ' αποκλειστικότητα απο ραδιόφωνο παγκύπριας εμβέλειας. Τους στίχους και την μουσική υπογράφει ο ίδιος ο Αντρέας Κωφού, ενώ την ενορχήστρωση έκανε ο Βασίλης Ευσταθίου. Την παραγωγή και την επιμέλεια του τραγουδιού, ανέλαβε ο γνωστός μαέστρος Νικόλας Ντίμας. 

Το "Αφιερωμένο" είναι ένα λαϊκό και διασκεδαστικό τραγούδι και η επιτυχία του προδιαγράφεται απο τις πρώτες κιόλας νότες!

Ο Ανδρέας Κωφού κατάγεται από τη Σωτήρα της επαρχίας Αμμοχώστου και είναι κάτοχος πτυχίου φωνητικής, ενώ έχει κάνει σπουδές στο πιάνο και είναι αυτοδίδακτος στην κιθάρα. Πέρα από το τραγούδι όμως, ασχολείται και με τη σύνθεση και τη στιχουργία. Το πάθος του είναι η σύνθεση τραγουδιών, ενώ η ερμηνεία τους τον γεμίζει ακόμη περισσότερο. Το όνειρο του είναι να μοιράζεται όσα δημιουργεί και να καθιερώνει το ευρύ κοινό.

Μικρογραφία
Μικρογραφία
Μικρογραφία
Επόμενο άρθρο

50 νεοϋορκέζες θέλουν να... γίνουν «Ιβάνκα Τραμπ»

Χρυσοπληρώνουν πλαστικό χειρούργο για να τις κανεις να μοιάζουν με την πρώτη κόρη των ΗΠΑ
28/09/2017 - 15:07

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Τάμτα έβγαλε τραγούδι για το σεξ... με τον "πρώην" της(ΒΙΝΤΕΟ)

"Tο σεξ με τον πρώην ξέρεις ότι είναι το...καλύτερο"
15/11/2019 - 19:01

"Παραπονεμένα λόγια" τραγούδησαν διακόσια άτομα στην...πράσινη γραμμή (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Λυμπιώτες χόρεψαν...καλαματιανό και έστειλαν ένα ηχηρό μήνυμα ειρήνης
13/11/2019 - 17:33

Ρίκι Μάρτιν: Έγινε για...τέταρτη φορά πατέρας με τον σύζυγό του(ΦΩΤΟ)

Το φύλο, το όνομα και η πρώτη φωτογραφία στην αγκαλιά των μπαμπάδων του
30/10/2019 - 10:59

Το νέο τραγούδι του Δήμου Μπέκε στη νοηματική (ΒΙΝΤΕΟ)

'Ενα τραγούδι που περιγράφει μια ιστορία αγάπης ενός ακούωντα και ενός κωφού ατόμου
14/10/2019 - 21:32

Ο Ανδρέας Γεωργίου εντυπωσιάζει σε ρόλο...τραγουδιστή! (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε τον σε ντουέτο με τον Ερμογένη Σκιτίνη να εντυπωσιάζει το κοινό
06/10/2019 - 11:48

Θέμης Αδαμαντίδης: "Δεν τελείωσα το σχολείο. Πήγα μέχρι τη Γ’ Γυμνασίου..."

Η εξομολόγηση του και ο λόγος που δεν τελείωσε το σχολείο
04/09/2019 - 11:14

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Καταζητείται 28χρονος από τη Γεωργία για διαρρήξεις και κλοπές στη Λεμεσό (ΦΩΤΟ)

Οι Αρχές καλούν οποιονδήποτε γνωρίζει κάτι να βοηθήσει στον εντοπισμό

Απαντά στις κατηγορίες ο οδηγός με τα πόδια στο τιμόνι

Ανοιχτό το ενδεχόμενο άμεσης επιβολής ποινής στον 43χρονο κατηγορούμενο
Ελλάδα

«Βροχή» καταγγελιών για τον αντικαπνιστικό νόμο στην Αθήνα

«Έπεσαν» τα πρώτα πρόστιμα με εκατοντάδες κλήσεις στη γραμμή 1142

Η απίστευτη δικαιολογία 52χρονου που βίαζε επί πέντε χρόνια την κόρη του

Έσπασε τη σιωπή της 22χρονη φοιτήτρια για τον εφιάλτη που ζούσε στα χέρια του πατέρα της

Νυχτοβάτες ανατίναξαν sex shop στην Ιερά Οδό (ΦΩΤΟ)

Προκλήθηκαν εκτεταμένες ζημιές στο κατάστημα λόγω της έκρηξης
Διεθνή

«Κλιματικός συναγερμός» η φράση της χρονιάς για το λεξικό της Οξφόρδης

Αυξήθηκε η χρήση της κατά 107% με αφορμή τις καταστροφικές πυρκαγιές

Ζόραν Ζάεφ: «Έχω κλονιστεί ψυχολογικά. Είμαι τρομαγμένος»

Ο Ζόραν Ζάεφ δήλωσε την έντονη ανησυχία του για το βέτο της Γαλλίας στους «New York Times»

tv news

Η Δέσποινα αποκαλύπτει στην Αλεξία όλη την αλήθεια για την Ασπασία...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Το σκοτεινό σχέδιο της Μάρθας για την Κάτια μπαίνει σε εφαρμογή...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 21/11/2019 - 10:15ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΜΜΟ