Ψυχαγωγία

Aποκάλυψη από Αναστασοπούλου:"Μου είχαν απαγορεύσει να φύγω από την χώρα"

Αποκαλυπτική ήταν η ηθοποιός Πηνελόπη Αναστασοπούλου στην εκπομπή DoT, η οποία μεταξύ άλλων εκμυστηρεύτηκε ότι για οχτώ χρόνια δεν μπορούσε να βγει από το εξωτερικό. 

Συγκεκριμένα δήλωσε: 

«Προσπάθησα να φύγω κάποια στιγμή στο εξωτερικό, αλλά είχα απαγόρευση εξόδου από τη χώρα για κάποια χρόνια και δεν μπορούσα να φύγω.

Είχα πάει σε μια συναυλία, όπου έγιναν επεισόδια και μέσα στον κόσμο που πιάσανε, πιάσανε και μένα. Είχαν κάψει και αυτοκίνητα, όπως και το δικό μου και θεώρησαν ότι εγώ έκαψα μόνη μου το αυτοκίνητό μου. Μας έπιασαν την ώρα που τρέχαμε να σωθούμε, γιατί έπεφταν οι μολότοφ “βροχή” και ήταν επικίνδυνο για τη σωματική μας ακεραιότητα.

Μας πιάσανε κι ενώ εμένα με άφησαν να φύγω, ήταν οι φίλοι μου μαζί και το αμάξι μας που καιγόταν και δεν είχα τρόπο να φύγω. Το αυτοκίνητο δεν ήταν δικό μου, ήταν των φίλων μου. Κι έμεινα μαζί τους και αυτό ήταν το τέλος της καριέρας μου στο εξωτερικό. Αυτό το πράγμα κράτησε εφτά ολόκληρα χρόνια, να αποδείξουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες, επειδή πήγαμε σε μια συναυλία

Έγιναν δικαστήρια, δεν ερχόντουσαν να καταθέσουν οι αστυνομικοί και γινόταν μία ιστορία πολύ άσχημη. Είχα απαγόρευση εξόδου από τη χώρα. Κάθε πρώτη του μηνός πήγαινα στο τμήμα. Αυτό κράτησε από το 2000 έως το 2007»

Επόμενο άρθρο

Τζόυς Ευείδη: "Έκανα αποτυχημένη πλαστική και ήμουν σαν τέρας"

"Το 2003, στα πρώτα γυρίσματα του Καφέ της Χαράς, ήμουν τούμπανο, πρησμένη"
08/12/2019 - 15:10

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πώς επηρεάζονται οι Κύπριοι από το Brexit; (ΒΙΝΤΕΟ)

«Δεν αλλάζει τίποτα για τους φοιτητές» λέει ο Υπουργός Παιδείας
01/02/2020 - 21:28

Πέρασε το «κατώφλι» της εξόδου από την Ε.Ε. το Ηνωμένο Βασίλειο (ΒΙΝΤΕΟ)

«Γυρνάει σελίδα» επίσημα και γίνεται τρίτη χώρα 47 χρόνια μετά την ένταξή της στην Ένωση
01/02/2020 - 00:57

Ατύχημα για την Πηνελόπη Αναστασοπούλου - Δείτε τι συνέβη

Εσπευσμένα στο νοσοκομείο - Οι τελευταίες λεπτομέρειες για την κατάσταση της υγείας της
08/01/2020 - 10:16

Tα...νυχτοπερπατήματα του Αλέξη Τσίπρα με την σύντροφό του(ΦΩΤΟ)

Πού επέλεξαν να διασκεδάσουν και τί φόρεσε η κυρία Περιστέρα Μπαζιάνα
06/12/2019 - 20:35

Η έντονη ενόχληση της Πηνελόπης Αναστασοπούλου: "Ο Χρήστος Λούλης λέει μπούρδες"

Η δήλωση του ηθοποιού, η ενόχληση της Αναστασοπούλου και η νέα απάντηση του
24/10/2019 - 14:02

Θέμα Βουκομάνοβιτς στον Απόλλωνα

Υπάρχει η πιθανότητα ο Σέρβος να αποτελέσει παρελθόν, ούτε ένα μήνα μετά την πρόσληψη του
03/10/2019 - 13:57

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

«Αποφεύγονται 60 χιλιάδες θάνατοι λόγω των περιοριστικών μέτρων» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Δρ. Χριστοφίδης για την "καμπύλη" στην Κύπρο, τη χλωροκίνη και το εμβόλιο για τον ιό

"Δεν αντιλαμβάνονται την κρισιμότητα των στιγμών και ανακαλύπτουν διάφορα τρικ"

Αυστηρότερους ελέγχους στα εργοτάξια ζήτησε ο Καρούσος μετά από αριθμό καταγγελιών

Περίπου δεκαπλάσια των επιβεβαιωμένων κρουσμάτων, τα αταυτοποίητα (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Δρ. Σουρβίνος εξηγεί γιατί τα "ορφανά" κρούσματα εντείνουν την ανησυχία για την εξάπλωση
Ελλάδα

Το τελευταίο αντίο στον Μανώλη Γλέζο (ΦΩΤΟ)

Το όνομα του γράφτηκε στα βιβλία της σύγχρονης ελληνικής ιστορίας

Μετέτρεψαν την ταράτσα σε ... γήπεδο ποδοσφαίρου (ΦΩΤΟ)

Η καραντίνα δεν σταμάτησε κάποιους από το να ασχοληθούν με το αγαπημένο τους άθλημα

Στους 49 οι θάνατοι στην Ελλάδα από τον κορωνοϊό

Ανακοινώθηκαν 82 νέα επιβεβαιωμένα κρούσματα στη χώρα
Διεθνή

«Πριν να μας σκοτώσει ο κορωνοϊός, θα μας σκοτώσει η πείνα» (ΒΙΝΤΕΟ)

Τις δραματικές συνθήκες στην Αφρική περιγράφει μιλώντας στον Alpha δημοσιογράφος

Αρνητικό ρεκόρ στο Ηνωμένο Βασίλειο με 563 θανάτους σε ένα 24ωρο

Ο μεγαλύτερος αριθμός θανάτων που έχει καταγραφεί στη χώρα λόγω κορωνοϊού σε μια μέρα

Παρατείνει τα μέτρα προστασίας μέχρι τις 13 Απριλίου η ιταλική κυβέρνηση

«Βρισκόμαστε σε καλό δρόμο, αλλά προσοχή να μην κάνουμε λάθη»

tv news

«Έρωτας μετά» Ένα δυνατό ερωτικό θρίλερ καθημερινά στον Alpha Κύπρου

Ένα παρελθόν γεμάτο μυστικά και πάθη και ένα παρόν που ψάχνει απαντήσεις...
Alpha TV Κύπρου

«8 Λέξεις» Η Τζουλιάνα κερδίζει όλο και περισσότερο την εμπιστοσύνη του Σωτήρη..

Δείτε στα νέα διπλά συγκλονιστικά επεισόδια της δραματικής σειράς, αυτό το Σαββατοκύριακο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 02/04/2020 - 04:00ALPHA ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ